Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak napjainkban jelenség az,...

Árokpart kérdése:

Csak napjainkban jelenség az, hogy korábbi ismerősöket, barátokat, volt iskolatársakat az ember hosszú idő után újra megszólítja és sajnos "meg sem akarják az embert sokszor ismerni " Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
2012. okt. 19. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez nem csak napjainkban van így.

Sosem felejtem el, 18 éves voltam, amikor véletlenül összefutottam egy általános iskolai osztálytársammal (8 évig voltunk oszt.társak) és fogalma nem volt, hogy ki vagyok, pedig nem mondhatnám, hogy olyan sokat változtam.

Egyszerűen az emberek a "felesleges" emlékeket kitörlik a memóriájukból. Ami nekik nem fontos, az egyszerűen törlődik. Ennyi.

2012. okt. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A másik pedig, én nem jelölgettem be régi osztálytársakat, mert milyen jó, velük "újra", meg megkeresni.

Nem utáltam őket, szupi osztályom volt, de akivel igazán tartom a kapcsolatot, azzal ezen kívül tartom.

Engem sem ismernek meg igazán a régiek, és én sem mindenkit.

Ez azért van, mert képzeld el, hogy eltelik x év, és már semmi közötök nincs egymáshoz. Én ezért se értem mért jó olyanokkal újra beszélni, látni akivel ezt érzem...hisz mindenki akkorát változik.

Aki a múltamhoz tartozik, azzal egy köszönés, és ennyi.

Mert más közünk amúgy nincs egymáshoz.

2012. okt. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem napjainkra jellemző. Egyes emberek rendszeresen "kidobják a múltat", azaz törlik a saját meóriájukat. Nem érdemes múlton rágódni, ami volt elmúlt, az ilyen "ex"-nek, azaz halottnak nevezik a volt kapcsolataikat, gyűlölik őket és menekülnek előlük. Ilyen szerencsétlen és szánalmas életük van és lesz, mindenük, ami velük történt, az mindig szemétre való. Mások meg örömmel őrzik szívükben az életük eseményeit, szívesen találkoznak bárkivel újra és szeretettel felelevenítik az együtt töltött időt. Ezek a gazdagabbak.
2012. okt. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi például 42 év után (1970-ben érettségiztünk), minden évben egy 2-3 napos közös kirándulást tartunk a volt osztálytársaimmal.
2012. okt. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én általános iskola 6-odikban iskolát váltottam, így sok addigi osztálytársamat tényleg nem ismerném meg, nem azért mert nem akarnám megismerni.
2012. okt. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves 10:21-es hozzászólónak. Ez mind igaz csak az a baj, hogy ha még pozitív emlék is és kellemes eseményekhez kapcsolódik akkor is sokszor fenn áll ez a "meg nem ismerés". Ez érthetetlen mert igaz, hogy mindenki változik de ugyanazokra a dolgokra ami régen kellemes volt mindenki emlékszik.
2012. okt. 19. 11:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem van, hogy valaki azért nem akar köszönni, mert menekül a klisé kérdések elől, "hogy vagy? ,van párod? stb", és nem akar jó pofizni, ezért inkább úgy csinál mintha nem vesz észre.

Én mindig köszönök annak, akit felismerek, de volt mikor hazafele elbambultam, vagy olvastam, és azért nem vettem észre, csak mikor leszállt az illető. Köszönni mindig köszönök, csak hát, ezen kívül nem beszélünk.

De ez szerintem attól függ, kinek milyen osztálya volt, milyen kapcsolatai alakultak akkor ki, hogy kötődik hozzájuk. Meg ami az egyiknek kellemes emlék, hát a másiknak lehet nem annyira.

2012. okt. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!