Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Elegánsabb kávéházban hogy...

Elegánsabb kávéházban hogy kell fizetni?

Figyelt kérdés
Tehát ami nem ilyen pultnál rendelős? 16 vagyok és még nem voltam jobb kávézóban, csak ilyen átlagosban, ahol a pultnál rendelünk, de nem szeretnék leégni, mert egy lányt viszek randira..
2012. okt. 21. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A végén kimész a pulthoz, kéred a számlát, és készpénzben kifizeted. Illik azt mondani, hogy legyen... és az összeget felfelé kerekíted százas pontossággal, vagy esetleg még egy százast hozzáadva.
2012. okt. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ha intek a pincérnek, hogy hozza ki a számlát, akkor hogy van?
2012. okt. 21. 15:40
 3/11 anonim ***** válasza:
megrendeled, meg minden, ha távoznál, akkor elkéred a számlát, ennyi
2012. okt. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezt látod nem tudom, én ilyenkor mindig odamentem a pulthoz.
2012. okt. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A legnagyobb természetességgel (a lány miatt...) mondod, hogy "fizetni szeretnék", és ha hozza a pincér a számlát, akkor kb 10% borravalóval kifizeted. Ha 1230 az ár, akkor adsz 1500-at és azt mondod, "köszönöm".


Ha olyan kis összecsukható füzetkében hozzák a számlát, akkor abba kell beletenni a pénzt és elviszi a pincér, a visszajárót visszahozza ugyanabban, te meg bennehagysz egy kis aprót.

Ez a diszkrét verzió, hogy a hölgy ne lássa a számlát.

2012. okt. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Elegánsabb kávézóban a pincér figyeli a rá osztott asztalokat, elkapod a pillanatot mikor feléd néz vagy mikor melletted megy el és vagy intesz vagy odaszólsz neki hogy fizetnék. Nyugtázza, kis idő után jön a fizetőpincér kis tálcával rajta a számla, te belepakolod a lovét, ha bevárja mig bogarászol akkor átnyújtod neki ha elmegy akkor csak ott hagyod a tálcán a lovét és elindultok kifelé.

Viszlát, köszönjük a kávét nagyon finom volt blabla, kiengeded a lányt magad elött és kiléptek az utcára.


Egy ilyen kávézóban a pincér 10 másodpercen belül át fogja látni mi a helyzet és a kezed alá fog dolgozni. Ráadásul ha 16 évesen nem 30 hanem 150-250Ft jattot adsz azt is értékelni fogja.

2012. okt. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Vagy nem mész a pulthoz fizetni, hanem mikor a közelben van a pincér, felveszed a szemkontaktust, és szólsz, hogy fizetni szeretnél. Persze nem hangosan, diszkréten, de azért úgy, hogy hallja.

A pulthoz szerintem csak akkor menjél oda, ha látod a lányon, hogy már menne, nincs kedve várni, hogy fizethessetek.

2012. okt. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#5 irta jol: )

kered a szamlat, kihozza ilyen kinyithatos fuzetecskeben te kinyitod belehelyezed diszkreten a papirpenzt h ne lassa a lany, probalj ugy fizetni h kerekitsd ki,majd ha jon a pincer mondd neki h hagyja csak a visszajarot: ) de ha nem jon nem kell varnotok hagyjatok ott a boritekot a penzzel!

2012. okt. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Csak olvastam a kérdést, és a válaszokat.

Köszi, ez mindig is érdekelt engem, de mivel feszélyezve éreztem magam ilyen helyeken, ezért kerültem.

Így leírva, nem is bonyolult.:))

Mégegyszer: köszi !

2012. okt. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon kedvesek vagytok!
2012. okt. 21. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!