Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért hozzám jön oda az utcán...

Miért hozzám jön oda az utcán aki kérdezni akar, mikor láthatóan fülhallgatót viselek, és csomó másmindenkit megszólíthatna?

Figyelt kérdés
Ezt sose értettem. pedig nem vagyok kirívó, teljesen átlagos vagyok kinézetre, öltözetre, magasságra, nem vagyok hűde szép, csúnya se, pont a legátlagabb. és mégis. állunk 20an a megállóba, ebből 2 emberen van fülhallgató köztük rajtam, jól láthatóan, és ebből szerintem nyilván való hogy zenét hallgatok, nem az emberek hülyeségére vagyok kíváncsi. ennek ellenére mindig engem találnak meg mindennel... kunyerálással, út megkérdezésével, hittérítéssel, akármivel..

2012. okt. 26. 20:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Vonzod a bajt. :D
2012. okt. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Mert nem a fülhallgatóból vonják le a következtetést, hogy érdemes lehet odamenni hozzád, hanem a tekintetedből. Kerüld a szemkontaktust, nézd őket levegőnek. Én az a fajta vagyok, aki "elmegy otthonról", ha egyedül van, mindig bele vagyok temetkezve a gondolataimba, az ismerősöket sem veszem észre soha, gyakran még fél méterrel magam előtt sem - na, engem még soha egyetlen jehovatanúja sem szólított meg az utcán. Vagy lehet, hogy megszólított, de nekem nem tűnt fel. Túl figyelmes vagy, a fülhallgatód ellenére;)
2012. okt. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Miért baj, ha odajön valaki hozzám az utcán? Azért vagyunk emberek, hogy válaszoljunk, ha kérdeznek és ha tudok, akkor segítek, vagy megmondom, ha nem tudok.
2012. okt. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Még jó múltkor volt itt egy felháborodott öregasszony, hogy miért hallgatnak a fiatalok zenét, mert így nem tud velük beszélgetni a tömegközlekedési eszközökön :D
2012. okt. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

2-es: pedig én is igyekszem levegőnek nézni mindenkit, legtöbbször napszemüveg is van rajtam. sajnos nem válik be. :S


3-as: nekem nem azzal van a bajom hogy hozzám szóljanak. ha nem hallgatok zenét (vagyis nem látnak rajtam fülhallgatót), nyugodtan beszélgethetünk. de ha igen, akkor vegye már észre, hogy nem vagyok kíváncsi beszélgetésekre, hanem a zenét akarom hallgatni.

2012. okt. 26. 21:31
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem pont az átlagosságod miatt mennek oda, főleg ha közvélemény kutatást tartanak akkor nem a szakadt cigány gyereket vagy az elegánsan kinéző üzletembert szólítják le


ennél az esetnél konkrétan mit akart tőled?

2012. okt. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
4-es: be tudod linkelni? Mármint az öregasszonyt?
2012. okt. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Jó az aurád, és szimpatikusnak tűnsz az embereknek :)

Vagy ha az ellenkező nemből jönnek, akkor flörtölni akarnak, vagy számot cserélni :)

2012. okt. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
mondjuk pont nem "flörtölős" emberkék szoktak lenni, inkább csövesek akik kéregetnek, újságot akarnak eladni, vagy pedig 40-50 felettiek akik általános információkat akarnak tudni (hol az x villamos, melyik utca ez stb). ami mint mondtam nem baj, csak van ezer másik ember körülöttem akinek nem kéne leszenvedni a fejéről a bazinagy fejhallgatót, leállítani a zenét stb.
2012. okt. 26. 21:58
 10/17 anonim ***** válasza:
Azért hozzád, mert pont olyan átlagos vagy... Ha túl szép lennél, vagy túl rosszarcú..... vannak emberek, akik nem mernek bárkit megszólítani.
2012. okt. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!