Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Igaz-e, hogy a cigányoknál...

Igaz-e, hogy a cigányoknál elfogadott a /beltenyészet/ rokonok közötti gyermek nemzés?

Figyelt kérdés

2012. okt. 27. 07:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Azoknál a cigányoknál, akik a mi falunkban laknak igen.

Tudnék mesélni....

2012. okt. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Igen.
2012. okt. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnos ez igaz lehet,hiszen ezért egyedi, különleges az arcberendezésük is.
2012. okt. 27. 09:09
 4/11 A kérdező kommentje:
1/3 Csak nem B.A.Z megyében laksz? Sajószentpéter,Sajókaza, Szendrőlád, Szendrő, Putnok, Vadna, esetleg a megyeszékhely: Miskolc?
2012. okt. 27. 10:03
 5/11 A kérdező kommentje:
Bocsi! 1/4
2012. okt. 27. 10:04
 6/11 anonim ***** válasza:
Borsodi vagyok, Boldva faluról beszéltem.
2012. okt. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Igen.
2012. okt. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Mivel sok cigány gyerek fogyatékos/koraszülöttként jön világra, ezért nem kizárt. Nem rasszista kijelentés, elég bemenni a nevelőotthonokba, vagy a kórházak gyerekrészlegére.
2012. okt. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

Igen.

Én ózdi születésű vagyok. :D

A sulimban régen amikor beszélgettem a többiekkel egy idő után már nem tudtam követni a fonalat.

Ez ennek az unokatesója, ez a kereszt apámnal a lányának a sógornőjének a testvére. X, Z-nek a testvére, Z Y-nak az unokatesója, de X és Y nem testvérek, csak ugyanmaz a nagy annyuk meg a nenéjük. Aha, persze. Ott mindenki ismer mindenkit. Valahol mindenki rokona a másiknak.


A törökök is egymás között házasodnak sokszor. Náluk viszont szabály, h csak apai ágról való rokonok házasodhatnak.(Pl.:apa ágról unoka tesók) Mert így többnyire kiküszöbölhető a vérfertőzésből származó genetikai fogyatékosság. Többnyire.......van h nem jön be.


A cigányok ezt nem tudják. Ők vagy jól választanak, vagy nem. Ha nem, akkor meg több a segély. Vagy ott hagyja a kórházban.


Persze vannak kivételek.

2012. okt. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos részben igaz, és ezt úgy mondom, hogy egyáltalán nem vagyok rasszista, viszont ezek attól még tények. Hozzáteszem nem általánosságban igaz a cigányoknál, de egyes közösségekben igy van. Ezt úgy mondom, hogy sokat mozgok cigányok között, többel jó kapcsolatban vagyok, így megtudok egyes dolgokat. Nem minden cigánynál van igy de egyes közösségben így van, hiába megy a közfelháborodás , hogy nincs ilyen... Én is hallottam már olyat, hogy bizonyos közösségekben ha lánynak megjön a vérzése, onnantól "eladó sorban kerül", viszont az első férfi, akivel szexuális kapcsolata lesz, az bizony az apja! Vagy voltam olyan 700 fős észak- magyarországi faluban, ahol a kb. 300 fő volt a magyar lakosság, a cigányok pedig a falu túlsó végén a völgyben élnek teljesen elkülönülve. Maguk a cigányok mondták el, hogy a magyarokkal nem érintkeznek, de a szomszéd falu menti cigányokkal sem! És ez így megy időtlen idők óta, hogy a faluban valami fokon mindenki már rokonságban áll valamivel. Azt is mondták, hogy a szomszéd faluból, falvakból egyáltalán nem szokás házasodni, mivel az nem az ő közösségük, akkor már inkább bocsánatosabb bűn egy magyarral kezdeni, de erre is ritkán van példa...

Szóval vannak ilyenek, viszont egyáltalán nem gyakori. Nem kell általánosítani, hogy már pedig a cigányoknál mind így van! Kicsi, nagyon hagyományörző közösségeknél van erre példa.

2012. okt. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!