Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Lakótelepen élők/jártatok,...

Lakótelepen élők/jártatok, válaszolnátok pár kérdésre?

Figyelt kérdés

Lakótelepi házba fogunk költözni, kb 1. emelet..a kérdésem az lenne, hogy macskát lehet tartani?Arról már hallottam h a kutyát meg szokták szavaztatni.

A másik pedig, van egy szobabiciklim(mágnesfékes) tehát nem a leghangosabb, mint a szalagfékes, de azért van hangja, ez zavarható?

Mennyire lehet megszokni azt h laknak alattunk/felettünk?Még nagyon kicsi koromban laktunk ilyen helyen, most kisebbe akarunk költözni, ezért lesz lakótelep a választás.



2012. nov. 4. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Összesen 9 évet laktam panelban. A saját lakásodban nyugodtan tarthatsz állatot, de kiengedni nem szabad a lépcsőházba. A bicikliddel se lesz semmi gond, ha tényleg nem túl zajos. Az tény, hogy a panelban jobban átszűrődnek a zajok. Én mindig hallottam, ahogy a szomszéd tv-zik, tesz-vesz, dumál, de még azt is, amikor a wc-t lehúzza:D A legjobban azt utáltam, amikor a szomszéd reggelente rágyújtott a budin, mert tudni kell, hogy a szellőzőrendszer közös. Minden reggel áradt a bagószag a vécénkből... az nem volt túl kellemes. A zajokat egyébként meg lehet szokni, egy idő után már fel se tűnik.
2012. nov. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm h írtál hidd el sokat segítettél :) kicsit óckodok de végülis várom is..csak mi itt kb 14 éve élünk, kertes házban, fura lesz egy ilyen közösségbe költözni,meg a macskám is félig szobacica de kint alszik meg ilyenek, de bent szobatiszta szerencsére
2012. nov. 4. 12:33
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Kertes ház után biztos furcsa lesz... Megkérdezhetem, miért alakult úgy, hogy panelba mentek? Nem túl jó választás sajnos:S
2012. nov. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A mi házunkban lehet állatot tartani, nem kell se megszavaztatni, se senki engedélyét kérni.

A szobabicikli teljesen oké. Majd ha átköltözöl rájössz, hogy mások fele ennyit se fognak törődni a te kényelmeddel.:D

Ha rossz szomszédokat fogsz ki (pl. éjfélkor ordíttatják a zenét hangfalból-nálunk párszor megtörtént) akkor nem lesz jó a viszonyotok, de ez nem érdekel senkit. A lakótelepi ház nem közösség.

Néhány barátom csodálkozni szokott, hogy mennyire lehet hallani a liftet a lakásban, de én ezt már észre se veszem. Hozzá lehet szokni, meg az egyéb zajokhoz is.

Összességében nem rossz itt lakni. És vannak előnyei is a kertes házzal szemben. Pl. nálunk nagyon szép a kilátás (a nyolcadikon lakom) persze ez a környezettől is függ. Vagy ha elmegy az áram az egész házban, akkor az egyszerre több tucat család problémája lesz és hamarabb megoldják, mintha csak a ti saját kertes házatokban menne el és saját magatoknak kéne megoldani.

2012. nov. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Még egy előny ha lakótelepen laksz (bár ez lehet csak felsőbb szintekre érvényes): nincsenek bogarak, nem kell a hangyákat irtani, évente egy pókkal ha találkozom, míg kertes házban napi szinten kéne.

Plusz a rossz szomszédokkal kapcsolatban: az azért megnyugtató, hogy ha valami probléma van akkor lehet fordulni a gondnokhoz, közös képviselőhöz, és ő rászól a rossz szomszédra. Olyan mint egy fölöttes hatalom, vagy egy közvetítő személy. Így könnyebben meg lehet oldani egy problémát mintha csak kettesben kéne 'tárgyalni'.

2012. nov. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, azt elfelejtettem írni, hogy bizonyos panellakásokban mindig hallani, ahogy a lift közlekedik:) Én már azt is tudtam egy idő után, hogy épp hanyadikon állt meg a hang alapján:D
2012. nov. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
már túl nagy nekünk ez a ház..:) meg hárman vagyunk
2012. nov. 4. 15:17
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! egyébként csak jövőre költözünk, de már van vevő a házra
2012. nov. 4. 15:17
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Ha kretén szomszédot fogsz ki, aki minden nyikkért dörömböl mert nincs jobb dolga, akkor nehéz megszokni. Macskát, szobabiciklit viheted. Szinte minden a szomszédokon múlik, de gyakorlatilag mindent tudni fogtok egymás életéről beszélgetés nélkül is.
2012. nov. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
hááát az f..sza..:/ xD igazából már vágyok is új helyre, mert itt a szomszédot utáljuk..meg ő is minket, de nem elfogultságból, de nem mi kezdtük anno. Viszont furcsa is lesz kisebb szobában lakni, emiatt meg kicsit rossz..
2012. nov. 4. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!