Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a helyzetembe illő megszólí...

Mi a helyzetembe illő megszólítás?

Figyelt kérdés

Egy iskolai(gimnázium) verseny kapcsán e-mail kapcsolatba kerültem a tanárral, aki majd felkészít. Nem akarok udvariatlan lenni, milyen megszólítást javasoltok válasznak, ha az illető tanár nőnemű?

15/l


2012. nov. 8. 19:24
 1/4 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Tisztelt/Kedves Tanárnő!

2012. nov. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ez a bajom, mert én is erre a kettőre gondoltam, csak a tisztelt túl komoly, a kedves meg túl közvetlen. én meg a kettő között vagyok.
2012. nov. 8. 19:44
 3/4 Pietrosol ***** válasza:
Szerintem a "kedves" nem túl közvetlen!Az a "drága" lenne!
2012. nov. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

használd a "kedves"-t. egyetemeken is ez a megszokott formula. a tisztelt túl rideg szerintem. az a hivatalok nyelve.


mondjuk amikor először kaptam olyan levelet tanártól, hogy a nyitás 'kedves + keresztnevem' és 'barátsággal + monogram' zárással akkor kicsit csodálkoztam rajta, meg nem volt könnyű, hogy miként feleljek, írjam én is azt, hogy Kedves Péter pl? :D de ugyanakkor tetszett.

2012. nov. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!