Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A nők miért nem illedelmesek?

Granulátum kérdése:

A nők miért nem illedelmesek?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, hogy vigyék a férfi csomagját vagy adják fel rá a kabátot, hanem hogy a nők számára előírt illemszabályokat nem tartják be. Pl buszról rongyolnak le ezerrel a férfiak előtt, vagy épületből ki férfiak előtt. Lépcsőn lefelé férfiak előtt, felfelé férfiak mögött mennek. Ja és teljesen maguktól, nem kényszerítve. A férfiak pedig nem öregemberek vagy sérültek és nincsenek is nagy teherrel megrakva.

A celebfőző műsorokban a kis húszéves kiscsaj viszont simán beelőzi a hatvanéves férfit ha az épp aktuális főzőceleb lakásába lépnek be. Vannak helyzetek még, amikor a nő - ha több férfi társaságában van - nem rongyol előre: mégpedig üres helyre/helyiségbe és új helyre/helyiségbe ahol még sosem járt.

Azt szokták mondani, ezek a szabályok azért vannak, hogy az indiánok ne nyilazzák le őket.


Természetesen a férfiak sem ismerik az illemet, és sokszor kiengedik a nőjüket az utcára elsőként.



2012. nov. 9. 20:02
1 2
 1/15 Zsizsik666 ***** válasza:
52%

Mi van? xD Indiánok már nem nyilaznak le, ott megyünk a lépcsőn , ahol épp tartunk, meg ahogy bírjuk a tempót. Van mikor sietünk, aha. Akkor "rongyolunk" de mit tegyünk, ha sietünk, totyogjunk, vagy mi?

Én kizárólag úgy tudok közlekedni, mint a huzat. Állandóan el van várva, hogy mindennel időben kész legyünk, ne lőjük be a hajunkat, meg ne sminkeljünk, ne cicomáskodjunk, hanem rohangáljunk, pörögjünk fel. Ti akartátok. Most meg ez a baj?

2012. nov. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

"buszról rongyolnak le ezerrel a férfiak előtt, vagy épületből ki férfiak előtt"

Az illem szerint a nőnek elsőbbsége van,a férfiaknak pedig ki kéne nyitni az ajtót,szóval nem értem ezzel kapcsolatban a problémát,a többit,amit meg írtál többszöri olvasásra is zavaros volt,szóval arról nem tudok mit írni

2012. nov. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Zsizsik666 ***** válasza:
57%
Az a baja, hogy sietünk, biztos le van lassulva, én sem értem :/
2012. nov. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Nézd, ezek mind olyan szabályok, amiknek valaha, amikor kitalálták őket, értelmük volt, aztán főleg a polgárság, kispolgárság erőltette ezerrel, mert adott nekik egyfajta úri identitást, ezekkel különböztették meg magukat a "pórnéptől". Vannak ezeknél jóval fontosabb dolgok is az életben. Én például nőként hülyét kapok az olyan férfiaktól, akik állandóan átrángatnak a jobboldalukra, merthogy a nőnek ott a helye, de a távolsági buszon lazán törtetnek előre, hogy a nőket is kiszorítva ülőhelyhez jussanak. Ha egy illemszabály kevésbé kényelmes, azt érdekes módon rögtön sikerül elavultnak titulálni. :)
2012. nov. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%

Én speciel be szoktam tartani ezeket a szabályokat, amikor csak lehet. Főleg azt, hogy új helyre férfi megy előre. (Kivéve, mikor a férfi ezt nem tudja, és nem hajlandó megmozdulni. Ez igen érdekes szituációkat szokott eredményezni...)

27/N

2012. nov. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%
Én nem értem, amit írt a kérdező... :S
2012. nov. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
43%

Én értem a kérdezőt.

Akkor nem csak én érzem hogy nincs egyenjogúság.


A nőknek kell az egyenjogúság de annak csak az előnyei kellenek nekik.Nos akkor döntsék el hogy egyenjogúság kell vagy a "régi" rendszer amikor a férfi lovagias , kinyitja az ajtót , mindig ő rendezi a számlát de cserébe nagyobb szava van..stb


Ez így nem fair hogy csak az előnyei kellenek az egyenjogúságnak.


Bár ahogy szokták mondani egyes férfi társaim "Az egyenjogúság addig tart amíg fel nem kell vinni a hűtőt a nyolcadikra."

2012. nov. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
27%
Kérdező: sajnos sem a férfiak, sem a nők nem ismerik a legalapvetőbb illemszabályokat sem. Picit megint olyan most, mint a középkorban, hogy csak a felső tízezer van tisztában azzal, hogyan kell egy elegáns étteremben viselkedni, milyen alkalomra milyen öltözéket ajánlatos hordani, kinek hogyan és milyen sorrendben kell köszönni, kit ki mellé kell ültetni... Diákként egy ötcsillagos szállodában és az ahhoz tartozó étteremben dolgoztam, hát olyanokat láttam, amiket ha más mesél, nem hiszem el, tényleg nem tud az átlagember illő módon viselkedni, ami nem csoda; gyerekkorában nem mutattak neki példát, később meg már senki nem veszi a fáradtságot, hogy magától utánaolvasson. Ha úgy vesszük, igazuk is van, mert minek? A barátai-partnerei szintén nem jártasak ezen a téren, nem várják el egymástól az illemszabályok betartását, tehát semmiben érzik nem hátránynak a tudatlanságukat. Ahol emiatt kínos helyzetbe kerülnének, oda meg valószínűleg sosem jutnak el... Sajnos egyfajta kiváltság lett az általad is ismert és elvárt szabályok ismerete, látod a többség itt sem érti, hogy miről is kérdeztél. A kifinomult elegancia letűnőben van, ami nagy kár, szomorú látni, amint csodás személyiségű, intelligens emberek annyira tudatlanok ezen a téren. :(
2012. nov. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó előtti: Már megint keveri valaki a szezont a fazonnal. Az egyenJOGÚság azt jelenti, hogy NŐ is szavazhat, dolgozhat, tanulhat az egyetemen (igen, korábban nem volt engedélyezve), tölthet be az államigazgatásban pozíciót.

Amiről a kérdező beszél, azok illemszabályok, amiket még ahogy valaki korábban írta nagyon régen találtak ki, és csak az akkori "elit" használta. Nem írott szabályok és nem kötelező betartani őket. Mivel illemszabályok, ezért nem is praktikusak. Nem tudom, hogy a kérdező hogy képzelte el, hogy majd egy csúfolt reggelen ahogy mondjuk az Árpád-hídi villamosmegálóhoz felfelé ömlenek az emberek, a nők szépen hátra álljanak, a férfiak mögé (!), mert ők férfiak és várják csak ki a sorukat...

21. század van. Ma már valódi egyenlőségre törekednek a nők, és nem régi egész más társadalmi rendszerből származó "illemszabályokra".

2012. nov. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Annyit azonban bevallok, hogy az általam leírt észrevételek akkor zavarnak igazán, ha sietek valahová és bevág elém egy nő :)
2012. nov. 10. 10:17
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!