Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A nők miért nem illedelmesek?

Granulátum kérdése:

A nők miért nem illedelmesek?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, hogy vigyék a férfi csomagját vagy adják fel rá a kabátot, hanem hogy a nők számára előírt illemszabályokat nem tartják be. Pl buszról rongyolnak le ezerrel a férfiak előtt, vagy épületből ki férfiak előtt. Lépcsőn lefelé férfiak előtt, felfelé férfiak mögött mennek. Ja és teljesen maguktól, nem kényszerítve. A férfiak pedig nem öregemberek vagy sérültek és nincsenek is nagy teherrel megrakva.

A celebfőző műsorokban a kis húszéves kiscsaj viszont simán beelőzi a hatvanéves férfit ha az épp aktuális főzőceleb lakásába lépnek be. Vannak helyzetek még, amikor a nő - ha több férfi társaságában van - nem rongyol előre: mégpedig üres helyre/helyiségbe és új helyre/helyiségbe ahol még sosem járt.

Azt szokták mondani, ezek a szabályok azért vannak, hogy az indiánok ne nyilazzák le őket.


Természetesen a férfiak sem ismerik az illemet, és sokszor kiengedik a nőjüket az utcára elsőként.



2012. nov. 9. 20:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó válaszoló vagyok: Kérdező, téged most az zavar, hogy valaki bevág eléd, vagy hogy egy nő? Mert ha a neme miatt bosszankodsz, akkor gáz van.
2012. nov. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
En ugy altalaban no letemre is odafigyelek ezekre. Egyszer fordult elo, hogy ejszakai muszak utan mentem haza busszal, a szememet alig birtam nyitva tartani, hulla faradt voltam. Egy oregasszony bamult h adjam at a helyem, de egyszeruen nem tudtam megtenni, hiszen majd elaludtam. Na aztan persze ha siet az ember akkor nem lehet foglalkozni ezekkel 100%- ban.
2012. nov. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Azért illik a férfinak előbb egy nyilvános helyre belépni, ha repül a kés, őt érje. Ősi lovagias szabály.

Nők azért mennek a lépcsőn később, hogy a férfiak ne lássák (feltűnően) a lábát, bugyiját. Kivéve aki szeretné, mert ez előbb megy.

Minden szabály alól kivétel, ha valaki siet. Az beronygyolhat más előtt..)

2012. nov. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
74%
Sosem értettem ezeket a szabályokat és sosem tartottam be őket. Mindenhová úgy megyek ahogy akarok egyértelműen. Főleg ismeretlen emberek között... Nem fogok alkalmazkodni olyanokhoz, akiket nem ismerek, sőt életemben nem láttam.
2012. nov. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Általánosan elfogadott tény, hogy a nőnek elsőbbsége van, ám valójában ez is nézőpont kérdése, mert igazából ez csak a "mi" kultúránk. Japánban például a nők nem élveznek ilyen értelemben elsőbbséget, a férfiak nem engedik előre őket, a nő szolgál ki, tölt italt, satöbbi.
2013. márc. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!