Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Francia udvari ranglétra....

Francia udvari ranglétra. Hogy vannak sorban?

Figyelt kérdés
A regényemhez kéne egy kis segítség. Az 1700-as években játszódik Franciaországban(Versailles-ben) a Versailles-i Palotában. És azt szeretném kérdezni hogy hogy vannak sorrendben a ranglétra tagjai? pl: hercegnő,márki, udvarhölgy, gróf stb.

2012. nov. 10. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
8,9,10,jumbó,dáma,király,ász.
2012. nov. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Császár

Király

Főherceg

Nagyherceg

Herceg

Őrgróf

Gróf

Várgróf

Báró

2012. nov. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
és a női rész?
2012. nov. 10. 17:33
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kb. ugyanaz nőnemben, tehát pl. La Vicomte = őrgrófné, vagy "la Comtesse" = grófnő

Marquise Princesse, Duchesse, stb. A google fordító kiadja, ha beírod, azt hiszem.

Hogy egy hölgyet a "nő" (hercegnő) vagy a "né" (báróné) elnevezés illette-e meg, az attól függött, hogy mi volt eredeti, tehát saját születési rangja.

A főhercegnő főhercegi család sarja, a grófné csak egy grófhoz ment feleségül.

Annyit tennék még hozzá az előttem szólóhoz, hogy a báró után még jött a "chevalier" azaz a "lovag" Úgy emlékszem, ennek nincs női megfelelője, elméletben "chevalière", lovagnő- vagy -né lenne.

Nameg a császár nem a király fölött áll, csak az elnevezése más. Napoléon előtt nem lehet francia császárokról beszélni, ez anakronizmus lenne!


A francia Wikipedia szerint:

Roi (Renne)

Prince (Princesse)

Duc (Duchesse)

Marquis (Marauise)

Comte (Comtesse)

Vicomte (Vicomtesse)

Baron (Baronesse)

Chevalier

Écuyer


A zárójelben lévő rangokat én tettem hozzá, hogy a női megfelelőket is lásd.


Használd őket egészséggel!

Egyébként miről szól a regényed?

2012. nov. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!