Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért szólítják az osztálytárs...

Miért szólítják az osztálytársak, kollégák. Stb. a társukat "mesternek" holott mondjuk nem egy zseni és nem is jobb mint aki szólítja?

Figyelt kérdés
Ez gúny? mint pl. az "IQ bajnok"?
2012. nov. 12. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt hol hallottad? Mert mi is hivjuk igy egymast, de mastol meg sosem hallottam...:D


Amugy a kerdesedre valaszolva: nem guny, epp ellenkezoleg, egyfajta tisztelges egymas elott. Olyasmi, mint mikor jatekosan azt mondjuk egy fiukbol allo barati tarsaasgban, hogy "Uraim!", vagy ugy koszonunk, hogy "Tiszteletem!".

2012. nov. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Irónia
2012. nov. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi hívtuk egymást mesternek, főnöknek és még pár hasonló dolognak. Nincs ebben semmi komoly, csak viccelődünk egymással. Ráadásul nem is sértő. Ha köcsögnek hívnák egymást, az jobb lenne?
2012. nov. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
gyökér tanárom is igy szolitja a fiukat és kva idegesitő pedig én csaj vagyok
2012. nov. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Alaque ***** válasza:
Es hanyas vagy gyokerbol, elso?
2013. febr. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alaque ***** válasza:
Marmint utolso...
2013. febr. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5ös :) Igazából a tanár nagyon jófej és jól tanít, csak mikor az első kommentemet írtam még ezt nem tudtam...:)
2013. febr. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!