Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem lehetne nálunk a...

Miért nem lehetne nálunk a "Felnőtté avatás" ünnepe ilyen jellegű, mint a videóban? Olyasmi, ami nem az anyagi költekezésről szól!

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=kcJfV83SbAU


Szerintem ez egy nagyszerű felnőtté avató ünnep! Nem sablonos, hagyományőrző, olcsó, tisztelettudó, nem csöpögős, stb... Nálunk ugye a felnőtté avató ünnep a "Szalagavató", de szerintem az ma már eredeti értékét és értelmét vesztette, drága (nekünk 80 ezer forint volt), inkább a pénzköltésről, mintsem az ünnepről szól!


Ti mit gondoltok erről?


2012. nov. 21. 08:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Amikor én érettségiztem, a szalagavató csak iskolai ünnep volt, minden felhajtás nélkül.

A sok pénzes szülő gyereke nem hajlandó erről a pénzköltésről lemondani.

2012. nov. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A szalagavató egy baromság, minden osztályban akad pár ember, aki így gondolja. Annak idején én is ezt a nézőpontot vallottam. Néhány lány osztálytársam a hisztiik fokozta a készülődést amiatt, hogy tökéletes legyen a ruhájuk, a műkörmük, a sminkjük, a kontyuk, nem győzték szórni a pénzt a sok sületlenségre. Én nem táncoltam, nem azért, mert nincs pénzünk ruhára. Pénz éppenséggel van, de "hülye azért nem vagyok".

A felnőtté avatást egyébként szerintem nem kéne megünnepelni, mert ettől a sok 18-19 éves kiskölyök mindjárt nagylegénynek érzi magát, és úgy gondolja, hogy pusztán az életkorából eredően felnőtt. Aztán meg még 5-10 évig egy óvodás szintjén vannak. Szomorú.

2012. nov. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!