Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyenek lennének ma a világ...

Milyenek lennének ma a világ országai, ha mindíg csak nők lettek volna a vezetők?

Figyelt kérdés

Csak érdekelne, mert az elnökök, miniszterelnökök, királyok döntő többsége (tiszt. kivételnek) férfi és férfi volt.


Én valahol ezt olvastam:


"Ha a nők irányítottak volna mindíg is, akkor nem lettek volna és nem lennének háborúk. Csak egy rakás, egymásra féltékeny ország, amelyek nem állnak szóba egymással."



Ez mennyire "igaz" úgymond?



Szerintetek milyen lett volna a világ?


2012. nov. 24. 22:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ugyanilyen. A női uralkodók és elnökök pont olyanok voltak, mint férfi társaik.
2012. nov. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
32%
Semennyire, kb. ugyanez lenne, de szerintem még rosszabb.
2012. nov. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ebből csak a vita lesz..
2012. nov. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ezt csak kíváncsiságból kérdezem, nem vitakeltés miatt.:D


Egyébként rosszabb? Miért? Ott volt pl Nagy Katalin cárnő, vagy Mária Terézia

2012. nov. 24. 22:16
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Erre így nem lehet válaszolni.Ez a személyiségtől függ,és nem az uralkodó nemétől.Van,aki rátermett,van,akinek nem való a hatalom.A történelemben számos példa van mindkét nem dicsőséges,és véres uralkodására is.
2012. nov. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A maiak többségéből kiindulva pl.
2012. nov. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

Ugyanilyen.

Ott van pl. I. Mária angol királynő, akit Véres Máriaként is ismerünk, vagy Jeanne d’Arc, aki ugyan nem uralkodó volt, hanem hadvezér.

Mária Terézia is a fél életét végigháborúzta, bár legtöbbször védekezett.

II. Katalin cárnő támadóhadjáratokat indított a törökök ellen és részt vett Lengyelország felosztásában.


A helyzet az, hogy semmivel sem voltak különbek a férfi uralkodóktól.

2012. nov. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Vagy Thatcher hogy közelebbi példát hozzak. A Falklandi háború egy kis földdarabon pár birkáért. Jó él ott pár angol, de őket kihozhatták volna.
2012. nov. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem már le lett volna atombombázva a bolgyó.


A nők jóval kisebb dolgokon is dühbe gurulnak , és a női harag , női bosszú rosszabb tud lenni mint egy férfi.

2012. nov. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Julie S ***** válasza:
29%
Ha _mindig_ csak nők lettek volna a vezetők, vajon lenne-e ennyi ország? :D Egyáltalán lennének-e országok? Vagy maradtunk volna a kényelmes állandóságban, valahol a törzsi társadalom szintjén? :D
2012. nov. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!