Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Valakitől ma azt hallottam,...

Valakitől ma azt hallottam, hogy nem illik taxisofőrrel kezet fogni, vagy az első ülésre ülni, mivel az a vezető személyes tere. Mond erről az etikett valamit? Ez tényleg illendőség kérdése?

Figyelt kérdés
A kézfogás szerintem a közvetlenség jele, mivel enélkül esetleg "sznobnak" tűnnénk a másik ember szemében - szerintem. Az pedig, hogy valaki az első ülésre ül, valahol szintén egyfajta "közvetlenség", még akkor is, ha nem beszélgetek sokat az illetővel. Ki mit gondol erről?

2012. nov. 25. 20:31
1 2
 1/11 anonim válasza:
Kezet fogni nem szoktam, valamint meg szoktam kérdezni, hogy ülhetek e előre, és a válasz alapján beszállok, ennyi.
2012. nov. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sosem fogtam kezet taxisofőrrel, mint ahogy a fodrásszal és a butikossal sem, és tényleg nem szoktam mellé ülni, valahogy ez így szokás. De amúgy sem fogok kezet, ha nem muszáj.
2012. nov. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
hányszor teszed még fel ezt a kérdést?
2012. nov. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Utolsó: kénytelen voltam másodszorra, mert az előzőben volt egy elírás, és amint kitettem, és észrevettem - rá egy másodpercre töröltem. Baj?
2012. nov. 25. 21:25
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát, én is hallottam, hogy előre nem illik ülni...

Ugyanakkor volt olyan is, hogy hátra ültem, és kérdezte, miért nem előre? Úgyhogy egy piros lámpánál előre ugrottam. :D

Szóval szerintem taxisofőrje válogatja...


Meg pl., ha mutatni kell az utat, vagy egyéb ok miatt megbeszélni való van.

Vagy ha több személy utazik, akkor is ültem már előre. Elfértünk volna hárman hátul, de minek nyomorogtunk volna, ha van elől is egy ülés? Ráadásul úgy éreztem, hogy azzal már tényleg olyan, mint azt fejezném ki, hogy nekem derogál egy taxis mellé ülni... Nem tudom, lehet, hogy tévedek, de így éreztem.

Nem volt még gond ebből, ált. adja magát a dolog.

2012. nov. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Közben most látom, hogy a "kapcsolódó kérdések" között még most is ott van előző kiírásom is, amit a posztolás után 2 másodperccel töröltem is... érdekes, hogy hiába törölsz ki valamit, a szerver még futtatja egy ideig...tanulság: jól fontold meg előre, mit fogsz kiírni és hogyan... :)

2012. nov. 25. 21:52
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
nem tudod törölni a saját kérdésedet... -.-"
2012. nov. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem kell kezet fogni. A taxis szolgáltat, ugyanúgy, mint a bolti pénztáros, szóval pont elég köszönni neki, nem kell "közvetlenkedni" és kezet fogni. És igen, nem illik előre ülni, mert nem a jóbarátod tesz neked szivességet, hanem szolgáltatást veszel igénybe, pénzért. Nálunk (Svájcban) ki is rakna a sofőr a kocsiból, ha előre akarnék ülni.
2012. nov. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nem fognék kezet, mert fölösleges bemutatkozni, anélkül meg nincs értelme a kézfogásnak. Nagyon ritkán utazom taxival és nekem mindig kinyitotta a sofőr az ajtót ott, ahova üljek, ez többnyire az anyósülés volt, de amúgy megkérdezném, hova ülhetek.

Törölni meg nem tudsz itt kérdést, csak a saját figyelt kérdéseid közül tudod kivenni.


35/N

2012. nov. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Rengeteget taxiztam már és mindig előre ültem, soha senki nem szólt még rám. Olyasmit, hogy nem illene még nem hallottam sehol.
2012. dec. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!