Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Valaki egyszer azt mondta...

Valaki egyszer azt mondta nekem, hogy helytelen, ha egy taxiban előre ül valaki, (mert az az ő személyes területe), és helytelen a taxisofőrökkel kezet fogni is. Ez tényleg etikett kérdése?

Figyelt kérdés
A kézfogás szerintem a közvetlenség jele, és sznobnak hatnánk azzal, ha mindenféle kézfogás nélkül csak úgy odaköszönnénk, majd ridegül közölnénk az úticélt. Az pedig, hogy az első ülésre ülök... tényleg zavaró lehet? Mit mond pl. az etikett erről? Mit mondanak a taxisok erről? :)

2012. nov. 25. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Én voltam taxis,szerettem ha valaki mellém ült s dumáltunk :)
2012. nov. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Dumálni lehet persze, de szerintem nem szerencsés. Ha közvetlen vagy, könnyebb átverni, ami taxisoknál sajnos elég megszokott jelenség. Persze tisztelet a kivételnek, mert ismerek olyan taxist is, aki becsületes.
2012. nov. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én mindig hátra ülök,de volt olyan,hogy a taxis mondta üljek előre..am..tényleg nem tudom
2012. nov. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

Becsületes taxis? Haha.. mikor majd a nem túl távoli jővőben lehet taxival is utazni a Marsra a taxis akkor is el fogja magyarázni miért is kellett kerülőúton mennie.


Országonként változik a hozzáállás, egyes országokban nem is ülhetsz előre. Nálunk ha egyedül utazol jobban örülnek ha előre ülsz, biztonságosabbnak itélik mintha a hátuk mögött ülnél.

A kézfogás pedig az ismerkedés jele, ezt ne eröltesd, egy ismeröstől nem kér el senki sem pénzt. A tescos pénztárossal sem fogsz kezet, nyújt egy szolgáltatást, te pedig ezért fizetsz, itt kézfogásnak helye nincs.

2012. nov. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na szummázva a hozzászólásokat:

Az, hogy a taxis nem becsületes, egy negatív előítélet. Igen vannak hiénák, meg gengszterek, de nem ez az átlag. A legtöbbjük becsületes, mert ha egy utas jelent egy stiklit a társaság felé, akkor repül az ipse, és nem veszik fel máshova.

Kézfogás dologról annyit, hogy igen, a bizalom jele. A pénztáros egy kicsit rossz hasonlat volt, mivel ő egy relatíve szimpla szolgáltatást ad, max ha megpróbál átverni, akkor jelented a Tesco főnökségénél. A taxisra ezzel szemben gyakorlatilag az életedet bízod rá, mivel a közlekedés nem veszélytelen, és gyakorlatilag ott vagytok ketten, vagy öten tele autónál, szóval nem olyan mint a busz. Út közben legtöbbször elkezdtek beszélgetni, mivel sok esetben a taxis egyébkéntis egy lelki szemetesláda az utasoknak, mondván "többet úgysem találkozunk". Tehát szolgáltatás, igen, de ugyanúgy kialakul egy bizalmi viszony, mint az orvossal, mielőtt beléd mélyeszti a szikét. A legtöbben az orvossal is kezet fognak.

Igaz taxisa válogatja, hogy hajlik-e a kézfogásra, ha nem, akkor nem kell erőltetni. Nekem pl. jólesne ha valaki beül mellém, az kezet akar fogni velem, esetleg megmondja a keresztnevét, mert az azt jelenti, hogy emberszámba vesz.

2013. jan. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!