Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért lehet szellemileg...

Miért lehet szellemileg korlátozott képességűeknek főiskolán/egyetemen tanulni?

Figyelt kérdés
Előre szeretném leszögezni, kérdésem nem diszkriminatív. Ha kifejteném a véleményem, az eléggé kétértelmű lehetne, bár én tudom, hogy nem negatív értelemben véve fejteném ki, mások lehet negatívan fognák fel, ezért csak szimplán szeretnék választ kapni a kérdésre. Teljes mértékben egyetértek az esélyegyenlőség elvével, de ez, véleményem szerint egy picivel már túlmutat ezen. Köszönöm előre a válaszokat! Véleményeket is várok, persze csak kultúráltakat, és ha úgy adódik, én is leírom az enyémet :)

2012. nov. 25. 22:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Te hol találkoztál ilyen emberrel?
2012. nov. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
3%

Hogyne lenne diszkriminatív, mikor ilyet kérdezel, feltehetőleg te is értelmiségi egyetemista vagy, bár az utóbbi időben gorcső alá vettek egyetemistákat, és rémes hogy 10-ből 7 tudatlan birka volt


Nem hallottál még arról hogy ha matekból sz*r valaki, akkor megy rajz szakra? Tehát attól hogy korlátozott, lehet jó másban

20/F

2012. nov. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%

Lehet, jobban megtanulja, és jobban fog érteni a szakmájához, mint egy olyan diák, aki egész egyetem alatt bulizott és ivott, mint egy korlátozott képességű, aki emiatt nem jár annyit bulizni, és nem él olyan "teljes" életet.

Bár biztos nem emiatt, ez csak az én véleményem.


Amúgy ennyi, esélyegyenlőség, ha nem bírja, úgyis kibukik, ahogy egy nem korlátozott képességű ember is kibukhat.

2012. nov. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Már az egyetem előtt is foglalkoztatott ez a kérdés, de így, hogy van egy ilyen szaktársam, még jobban elgondolkodtatott. A családomban nekem is van szellemi fogyatékossággal élő személy, szóval nagyon jól tudom, hogy milyen sajnálatos dolog ez, és valóban nem diszkriminatív indíttatásból kérdeztem.
2012. nov. 25. 22:55
 5/26 anonim ***** válasza:
22%
Fizikai képtelenség, hogy egy szellemi fogyatékos bejusson egyetemre!
2012. nov. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Pedig van ilyen. Sőt, egyik barátom mesélte, hogy ahol ő tanult, PhD-s hallgató volt egy szellemi fogyatékos srác. Elég hihetetlenül hangzik, de engem is meglepett. Azt hallottam már, hogy számukra van 1-1 dolog, amit kiemelkedően meg tudnak tanulni és alkalmazni azt.
2012. nov. 25. 23:02
 7/26 anonim ***** válasza:
Ha eljutott PHD-ig, akkor ő nem szellemi fogyatékos, hanem autista volt. Ez meg teljesen más. Viszont előbbiek közül legfeljebb az enyhe fokban sérültek mennek hagyományos iskolába, de ők sem jutnak tovább a középfokú végzettségnél.
2012. nov. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Albert Einsten és Charles Darwin is autisták voltak. Szerintem sokat vesztett volna a világ, ha nem tanulhatnak.
2012. nov. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nem szaktársam egy ilyen illető, de egy karon vagyunk. Mindenkivel közvetlen, túlságosan is, mint egy naiv kisgyerek úgy beszél vad idegen emberekkel, és ez szerintem bármilyen munkakört tölt be az ember, nem túl jó. Mindent elfogad, amit mondanak neki, meggondolás nélkül, egy ilyen ember nem kerülhet felelősség teljes feladat körbe, ahol nap mint nap dönteni kell. Megtudtam, hogy nála a szülők erőltetik az egészet, ami szerintem nem túl jó. Bizonyos esetekben lehet, de van egy határ amin túl én nem engedném.
2012. nov. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
80%

Az én szakomon is volt egy szellemi fogyatékos srác, középsúlyos értelmifogyatékos volt. Én már nem ismertem, csak meséltek róla a tanárok, az előtti évben végzett a sulival, mielőtt én kezdtem! Nem, nem tudom megérteni, miért került be... A képzési idő kb. kétszerese kellett neki, hogy elvégezze a szakot, bár ugye sok átlagos képességű de link főiskolásnak is ennyi idő kell. Itt most nem arról van szó, hogy valaki rossz matekból és elmegy humán szakra... nagyon nem. Sokszor visszakaptunk olyan megjegyzéseket is, hogy szedjük már össze magunkat, mert ezt a szakot még egy középsúlyos értelmifogyatékos is elvégezte. Ledegradálták ezzel az egész szakot. Az egyik tanár végül elmondta, hogy az illetőt, úgy kellett átrugdosni, és a kar jórésze nagyon nyomatta, mondván, hogy ez milyen nagy szám, hogy értelmifogyatékos létére sikerül neki. Egyébként az ő szintjéhez mérve, tényleg nagy szám. Viszont ugyanez a tanár megmondta, hogy ezt a srácot sehol nem fogják a szakmában értelmifogyatékosként alkalmazni, főleg, hogy ennek a szaknak az egyik kulcsa a gyors és felelősségteljes döntés és mérlegelési képesség, amire ugye egy középsúlyos eset nem , vagy csak korlátozottan képes. Szóval az illetőnek sehol se lesz munkája, amivel talán még ki is toltak vele, hogy hagyták, hogy elvégezze ezt a szakot, mert a különféle szakképesítetlen középsúlyos eseteket gyakran foglalkoztatják speciális foglalkoztatóban, ahol a szellemi képességüknek megfelelő munkát végezhetnek... de ilyen esetben, hogy lett egy főiskolai végzettsége már oda se lesz jó.

Az én évfolymomban is van egy látássérült személy. Igen, nagyon jól tudom, hogy a látássérült szellemileg nem korlátozott. De ez egy olyan szak, ahol nem irodában kell ülni, hanem folyamatosan menni kell ide-oda... és nagyon számít az, hogy mit látsz hallasz. Ráadásul nagyrészt önnállóan kell dolgozni. Vannak olyan szakok, amit vígan elvégezhet látás, hallássérült és utána talán dolgozik is vele, de az nem az a terület... Szóval vele is kiszúrnak, már eleve kiszúrtak vele azzal, hogy felvették, hát még, hogy hagyják elvégezni. Ő is reménykedik, hogy majd eséllyei lesznek ezzel a szakkal, de ezzel csak hazug reményeket táplálnak benne.

2012. nov. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!