Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit gondoltok a "Szia" és...

Mit gondoltok a "Szia" és "Szevasz" köszönésről?

Figyelt kérdés
Mert egy igen kedves ismerősöm (pasas...) szerint a "Szevasz" abszolút nem bunkó, és mikor nekem így köszönt, meglepődött azon, hogy felháborodtam, hogy nekem ilyet mond, mert szerintem ez haverok közt elmegy, de nem egy 20 éves lánynak. Ki mit gondol? :P
2012. nov. 26. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A szia mindenképp közvetlenebb, kedvesebb, mint a szevasz. De a szevasz sem bunkó szerintem, de attól is függ, hogy milyen kapcsolatban van két ember.
2012. nov. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Ha ezen kiakadsz, akkor tényleg szevasz kategória vagy :)
2012. nov. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
mondhatni elég közeli kapcsolatban vagyunk :P :O
2012. nov. 26. 16:39
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Ja értem. A fuck buddydról van szó. Hát akkor ne csodálkozz, hogy lazán kezel téged...
2012. nov. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne bunkó a szevasz? Mit mondjon, kezit csókolom?
2012. nov. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Granulátum ***** válasza:

Falusi vagy, kérdező?


Ott még elég kényesek az ilyenre.

2012. nov. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nem, városi vagyok, és nem "arra vagyok" munkatársam, a pasas, és szerintem ne mondjon ilyet férfi egy nőnek, szerintem igen is bunkóság, nem a haverja vagyok a kocsmában :S
2012. nov. 26. 21:10
 8/12 anonim ***** válasza:

Én sose köszönök úgy hogy Szevasz.

A sziát ritkán használom, általában helóval köszönök.

Egyik csaj ismerősöm szerint bunkóság ha vki csá-val, cső-vel, csáó-val köszön egy lánynak. A helóért nem szólt és szerintem ezzel nem lehet mellélőni.

2012. nov. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, én is mindig ezeket használom, esetleg még néha azt, hogy "szervusz". Még soha senkitől nem hallottam, hogy a "szevasz" bunkó lenne. Szerintem a "helló" az, ami kevésbé közvetlen, kevésbé barátságos. Ami egyenesen bunkó, az a csá, cső, csumi, és egyebek.
2012. dec. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%
Kezit, lábát csonkolom tezsvíren!
2012. dec. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!