Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyetemen kiket kell ill....

Egyetemen kiket kell ill. illik tanár úrnak/ nőnek ill. professzor úrnak/ nőnek hívni? Mikor melyiket illik használni?

Figyelt kérdés

2012. dec. 6. 09:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%

mindenkit úgy kell hívni, ami a titulusa, tehát dékán úr, dékán asszony, professzor úr/asszony, nem nő :)

tanár úr, tanár nő

2012. dec. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, régen hogy volt, de ma már titulustól függetlenül mindenkit tanárnőnek/tanár úrnak nevezünk. A professzor úr modoros, az adjunktus asszony meg egyenesen nevetséges.

Kivétel a dékán úr, rektor úr, mert ők kb. olyanok, mint gimiben az igazgató.

2012. dec. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ahogy a 2. válaszoló írta. Titulus alapján.
2012. dec. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
elte btk-ra járok, 4 év alatt kizárólag a tanár úr/-nő kifejezést hallottam és használtam, de egy corvinusos ismerősöm zt mondta, náluk használatos a professzor is.
2012. dec. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindenkit tanár úrnak/nőnek szólítunk. (Pázmányra járok) Órán még a dékánt is. Viszont ha most mennék oda valami hivatalos ügyben, akkor dékán úrnak hívnám.

Sőt fél évet tanított a rektor is, de őt is tanár úrnak hívtuk órán.

Professzor urat még soha nem használtam senkire, de azt hogy docens úr, vagy adjunktus úr...

2012. dec. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
*de azt SE, hogy docens úr, vagy adjunktus úr...
2012. dec. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Magam a Georgikonba jártam és itt,többnyire kapcsolatfüggő volt a megszólítás!Volt olyan egyetemi tanár,aki egyszerűen Zolinak,Évának szólítottunk és volt olyan,akinek dagadtak a nyakán az erek,ha nem szólítottuk professzor úrnak!


A legegyszerűbb,ha megkérdezed az érintetteket!

2012. dec. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

AZ idősebb/középkorú professzorokat nálunk általában valóban professzornak szólítják, a dékán természetesen dékán.

A fiatal profok nem akadnak le rajta, ha letanárurazzák őket, sőt van aki kéri is. Ilyeneket, hogy adjunktus úr meg tényleg nem mondnunk.

2012. dec. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor egy gyakorlati példa: őt hogy szólítanátok meg? :D

Dr. Dr. h.c. Prof. h.c. mult. Dudás Illés, DSc Professzor.


És nem vicc, tényleg ennyi titulusa van :D.

2012. dec. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nálunk az idősebb tanárok elvárják a professzor urat/ asszonyt. Viszont pl a docens nem professzor. meg vagyok olykor zavarodva, hogy pl egy e-mailben az idősebb tanárokat Tisztelt Tanár úrként vagy professzor Úrnak szólítsam ....
2012. dec. 7. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!