Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan kezeljem a gazdagságom...

Hogyan kezeljem a gazdagságom által létrejött konfliktusokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 1 éve örököltem egy nagyobb vagyont, amit jól fektettem be. Előzőleg sem éltünk rosszul, sőt. Az átlag felett inkább, de ezt nem vertük nagy dobra. Nagyon szolidan éltem a szüleimmel. Továbbra is velük lakom. A következő szituáció van: egyetemista lány vagyok, fizetős, sokat utazom (főleg a befektetések miatt). Ez feltűnt a környezetemnek és ugye tudják, hogy ez költséges is. Már oda jutottam, hogy társaságokban időnként meg sem merek szólalni. A standard egyetemista ügyek és gondok, eddig oké, de aztán már kifogy a szöveg, mert nem nagyon van közös élményünk az életvitelemnek köszönhetően. Úgy érzem az utóbbi időben, hogy sehova se tartozom. Tengődök, lengődök. Ha véletlenül "elszólom" magam, hogy amikor mentem ide, vagy oda, egyszerűen összenéznek néhányan és nincs is kedvem azután tovább mondani a lényeget. :/ Valahogy nemkívánatos személynek érzem magam és nem csak egy társaságban, hanem a többiben is. Akikkel tényleg jól érzem magam azok a külföldi barátaim, meg néhány személy itthonról, akik viszont teljesen különböző bandákban vannak, így összehozni őket együtt elég nehéz. Lehet, hogy paranoiás vagyok, de úgy érzem, hogy kiközösítenek. Magamba fordultam egy kicsit az utóbbi időben, ezt még anyukám is megjegyezte. Egyébként őszinte, kedves és jóindulatú vagyok, senkinek nem ártanék, keresem mindenkiben a jót. Nem változtam meg, csak kicsit elzárkóztam. Mit lehet ezzel a helyzettel kezdeni? Mit tehetnék annak érdekében, hogy ne érezzem magam kiközösítve?

2012. dec. 22. 14:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

1 -Mondjuk ne barátkozz kicsinyes idiótákkal. Akiből rosszallást vált ki, hogy te utazgathatsz, jól élsz, az menjen pszichológushoz és kezeltesse a frusztrációit.


2 -Ne titkolózz. Fizetős egyetemeken nem prolik szoktak tanulni, szóval meglehet, hogy épp a pénzed "dugdosása" vált ki meghökkenést. Nem kizárt, hogy esetleg rosszra gondolnak, tudod, hogy értem...


3 -Ne legyél hülye! Nehogymár eltitkold az élményeidet, mert tapintatoskodni akarsz! Százszor érdekesebb társaság lennél, ha nem azt figyelnéd kényszeresen, hogy a társaság mind a 100 százalékának megfelelj, hanem nyíltan, élvezettel mesélnél magadról. Ha valaki ettől kiborul, az az ő baja, nem a tiéd. Mindig mindenkinek úgysem lehet megfelelni. Ne visszafogni akard magad, épp ellenkezőleg: tündökölj, sziporkázz, szard már le az irigykedők nyomorúságos indulatait.

2012. dec. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, jól esett. A baj csak az, hogy a környezetemben nem az a jellemző, hogy az egyetemistáknak legyen pénzük másra is, mint a mindennapi dolgokra. Nem akarok én mindenkinek megfelelni, de azt se szeretném, ha arrogánsnak állítanának be. Egyébként senkit sem érdekel az én életem, vagy én magam általában, ezt vettem észre. Amint próbálok valami olyan témát firtatni, ami az ő köreiken kívül esik, akkor már összenéznek és nincs is kedvem folytatni. Szóval inkább hallgatok. Pedig nem jellemző rám az ilyen visszafogottság. Nem szoktam a középpontban lenni, de hozzátudok szólni a dolgokhoz és nem is hallgatom el a véleményem, de mostanság egyre jellemzőbb az, hogy inkább csendben vagyok.
2012. dec. 22. 15:33
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez van!

Tudom, hogy fáj, de tudomásul kell venned, hogy a megváltozott élethelyzet, életkörülmény előbb-utóbb a körülötted levő embereket is kicseréli. Nem tartozol már közéjük, de még nem is találtad meg azt a társaságot, ahova tartozónak joggal érezhetnéd magad.


Az, hogy tanulsz, miközben még intézed az üzleti ügyeket is, már sok irígységre ad okot, nagyon sok embernél.

Nem kell feltétlenül hozzájuk tartoznod, engedd el, ami, aki a régi életed része volt, úgy néz ki, hogy nem szabad már tovább ragaszkodnod hozzá, hozzájuk.


Azt tanította nekem valaki: nem tudsz egy új házat felépíteni magadnak addig, amíg a régit el nem bontod, és a helyét ki nem takarítod.

Hát most ez következik nálad, és az új ház felépítéséhez majd megjelennek életedben az új barátok-barátnők is.

2012. dec. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Olyanokkal kell barátkozni, akik hasonló életvitelűek. Elég vacak a gazdasági helyzet az országban, az átlag fizetések nem túl rózsásak, ezért nem lehet az emberek szemére vetni, ha "irigykednek" arra a bizonyos gazdag rétegre. Persze, ez fordítva is igaz: a gazdagok is lenézik és utálják a másik réteget. Persze, mindkét fél részéről, kinek nem inge, ne vegye magára, amit írtam.

Biztos vagyok benne, hogy más témákat is fel lehet hozni egy beszélgetés folyamán.

2012. dec. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Persze, amikor valaki az egyetem mellett még lót-fut-szalad, hogy a vállalkozás ügyeit is intézze, kézben tartsa, irányítsa stb.

Az irígyek ezeket a plusz melókat, a gazdagsággal együttjáró plusz terheket, nehézségeket, melót és robotot, nem irígylik, sőt eszükbe sem jut, hogy az mennyi fáradságot, stresszt és sokmindenről való lemondást jelent.

Csak a végeredményt (pénzt) látják, és csak azt irígylik.

És az igazság az, hogy hiába is mondanád ezt nekik, sohasem fogják megérteni, akkor is csak azt hinnék, hogy a fáradságod és egyebek csak nyafogás.

Ne törődj velük, ezek az emberek nem a te világod. Tartsd meg közülük, ha valaki igaz barát, a többit ne sajnáld.

2012. dec. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tudod, az zavar a legjobban, hogy az égvilágon semmi érdeklődést nem mutatnak irántam, az életem iránt. Megváltozott kicsit a hozzáállásom is. Azelőtt sem voltam fukar és potyázó, de most olyan dolgokra is költök, amire más nem költene. Amit pedig a legjobban utálok az az, hogy mindent "meg kell" magyarázni. Egy példa: Egy ismerősöm, teljesen átlagos ember, megjegyezte, hogy szép a cipőm, de láttam rajta, hogy azt fürkészi a szemeivel, hogy vajon mennyibe kerülhetett. Megköszöntem a bókot és már hülye fejjel rögtön magyarázni kezdtem, hogy nem most vettem. Aztán egy másik eset: Bementem a bankba kivenni 3 millió Ft készpénzt. Vesztemre pont akkor belépett a bankba az egyik volt osztálytársam édesanyja, amikor a kötegeket pakoltam a táskámba. Úgy nézett, mintha valami ufó lennék. Az a volt osztálytársam alig akar köszönni azóta. Egyre jobban fontolgatom, hogy elköltözöm, legalább Budapestre, mert ez az egész helyzet csak terhel.
2012. dec. 22. 17:56
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ezt túlspilázod, avagy alapból kamu a kérdés révén hogy egy bankban sem adnak ki bármilyen pultnál 3 millió forintot készpénzben úgy, hogy azt mindenki szeme láttára pakolhatod kötegekben a táskádba.


A lényeg. Én egy abszolút átlagos lány vagyok, még is kilógok a sorból. Egyszerűen sem a nézeteink, sem a világképünk, sem a hobbijaink, sem semmink nem stimmel a csoport jelentős részével. Az elején próbáltam mindenkivel jóban lenni és bájcsevegni, de mára már teszek rá magasról és így ezerszer boldogabb vagyok, mint előtte, amikor próbáltam mindenkinek megfelelni.

Nem érdekel, ha eltelik úgy egy nap, hogy senki nem szól hozzám és nem érzek késztetést, hogy olyanok beszélgetésébe szóljak bele, akiknek a magánélete valójában baromira nem érdekel! Csalódtam nagyon nagyon sok emberben az egyetemen és nem áll szándékomban hülyét csinálni magamból!

Egyszerűen már nem mesélek semmit. Mesélek a barátaimnak, a szüleimnek vagy a páromnak, beszélgetek velük és azokkal akikkel jóban vagyok, ennyi. Nem kell hogy mindenki kedveljen! Ne kérkedj, ne mesélj és kész. Nem kell ebből ügyet csinálni én úgy gondolom.

2012. dec. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A milliomosnak kevés barátja akad, mivel nem szaladgál belőle sok, főleg Magyarországon. Meg szeretik kihasználni az emberek alapból, ha sok pénze van valakinek.
2012. dec. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Hat azt alaposan benezted h bankban ugy ramolsz penzt a taskaba.... 3 millio meg nem akkora koteg h azt "ramolni" kene.

De nyomjad neki Rockefeller :SS

2012. dec. 24. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
7es, egy kis bankról van szó. Sajnos ahol ez történt, nem úgy működnek a dolgok, mint Magyarországon, hogy húzol sorszámot. Csak előtte nap, ha nagyobb összegre van szükséged, telefonálsz és kapsz időpontot. Nem irodába mész, hanem oda, ahol mindenki fizeti be a számláit, stb. Ez majdnem minden bankban így van még, 1-2 kivételével. Nagyon zavaró, de mivel kicsi maga a helység is, kivitelezhetetlen az, hogy sorszámokkal oldják meg az ilyesmit. :S Így jártam! Egyébként kezdek én is úgy viselkedni, mint te. Noha én inkább kerülni kezdtem bizonyos csoportokat és bebújok egy burába.
2012. dec. 24. 08:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!