Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan hozható kínos helyzetbe...

Hogyan hozható kínos helyzetbe egy tahó?

Figyelt kérdés

bővebben: Mit lehet tenni azok ellen akik jóval az elviselhető felett hallgatják a zenéik és az udvarias kérés ellenére is folytatják, egy vállvonás és egy "ez van" megjegyzés kíséretében?

Nem hiszem, hogy nincs megoldás, csak mert egy kulturált ember nem áll le felpofozni az illetőt. Tudom, hogy őket nem érdekli, hogy másokat zavar és nem hatja meg a kérlelés sem, neki menő, hogy bunkó lehet. Épp ezért arra lennék kíváncsi mivel lehetne hatni a büszkeségére, hogy számára is kínos legyen a viselkedése.



2012. dec. 22. 19:47
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Hát ez így nehéz lesz egy vad idegennel. de kösz :)
2012. dec. 25. 22:58
 12/14 anonim ***** válasza:

nézd. akkor várhatsz tőle leginkább törődést feléd, ha már nem vagy neki vad idegen. ezért ha becsöngetsz, beszélni próbálsz erről stb. lehet legalább annyit elérhetsz, hogy ott legyen benne ez a gondolat, hogy kikúr éppen veled azzal, hogy ő így élvezkedik.


meg pl én is szoktam zenét hallgatni hangosan. és ha tudnám, hol és mikor van a szomszéd tűrés határa, akkor azért igyekeznék alkalmazkodni. de fogalmam sincs. azért remélem nem tűrhetetlen, mert akkor csak jelezte volna már.


Egyébként nem is értem táras házakban miért nincs meg mindenkinek a másik email címe, hogy lehetne nem személyesen kommunikálni. pl sokkal könnyebben dobna valami egy emailt, hogy "fáj a fejem most ne!", minthogy átjöjjön.

2012. dec. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Igen én is szoktam, sajnos az amiért megírtam a kérdést ott hiába kérték és a metrón történt.

(jó volt társasházban is hasonló de azt megoldottuk :) )

2012. dec. 25. 23:28
 14/14 anonim válasza:

Nincs kulturált megoldás. Kutyaharapást szőrével kell gyógyítani. Egy hamiskártyást csak úgy győzhetsz le, ha a cél érdekében hamisabban játszol.

(Hetvetötéves vagyok.) Sajnos sok ilyet kellett átélnem. Hiába kérleltem hónapokig egy tömegszálláson a lakótársat, csak a bunkóság vezetet eredményre. (Földhözvágtam a rádióját, őt pedig a falhoz kentem és megkérdeztem, most már érted?) A szomszédom is ilyen,(egy gyönyörű természeti környezetben, (Tihany)) de őt kihagytam.

2021. febr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!