Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Igaz az, hogy a japánok azt...

Igaz az, hogy a japánok azt szeretik, ha egy felnőttnek minél kisebb lába van?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a gyerekek a lábuknál sokkal kisebb cipőben járnak, és nem nő a lábuk. Ez igaz?

2012. dec. 30. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
7%
így van, össze-vissza torzítják meg törik a lábfejüket
2012. dec. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy igaz. 2012 van, mindenki a méretének megfelelő cipőt veszi és hordja.

Ez csak régen volt szokás és akkor is csak Kínában, úgy tudom.

2012. dec. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. dec. 30. 13:50
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kínában volt szokás a lábfej eltorzítása, de már régóta törvény tiltja. (az volt a lényeg, hogy a lábfej kicsi és lótuszvirág alakú legyen. Akinek ilyen lába volt az szépnek számított és jobb férjet kaphatott. A kislányoknak eltörték a lábfejcsontjaikat és visszahajtották. Nagyon fájdalmas eljárás,ráadásul egy életre nyomorékká tették őket.)

Az ázsiaiaknak furcsa a nagy láb méret hiszen náluk ez ritka. A furcsa dolgokat pedig ritkán tartja az ember szépnek.

2012. dec. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A kinaiaknál volt egy ideig szokás, japánban soha nem volt az. Most sem nézik kinek mekkora a lába, amugy meg egy japánnak is simán van akkora lába mint egy magyarnak.. Én pl. magyar nő vagyok 36-os lábbal (ez pl. itt is, ott is kicsinek számit, mivel japánban pont a legkisebb felnőtt cipőméret jó rám.) A párom viszont (japán), 42-es a lába, ami ott is egy normál férfi lábméretnek felel meg.
2012. dec. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Méreteimmel mehetnék simán Japánba/Kínába... 160 cm X kg (lényegtelen, hány kg vagyok, max az alkatom miatt tűnnék ki a tömegből, és a vonásaim miat), 38-as lábbal...
2013. jan. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kései Sirató ***** válasza:
Ez egy perverzió volt a kínaiaknál, ettől gerjedtek..
2013. ápr. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!