Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek illene fizetnem...

Szerintetek illene fizetnem az angoltanárnőmnek?

Figyelt kérdés

Angollal kapcsolatos továbbtanulási terveim vannak, és ezt említettem is az angoltanárnőmnek. Ő pedig készségesen hozott is nekem egy munkafüzetet, hogy csinálgassam benne a feladatokat, nyissak füzetet, és akkor ő majd ellenőrizgeti. Jól haladok a feladatokkal, sokat szoktam csinálni.


Aztán mondta, hogy a nyelvtannal is jó lenne haladnunk, mert az alapórákon (heti 3) ritkán érintünk (még) komolyabb nyelvtant. Ajánlott egy könyvet, hogy vegyem meg.


Akkor gondolom ezek után össze fogunk ülni hetente valahányszor, hogy haladjunk. Ő nem említette még a fizetős részét, tulajdonképpen nem is én kértem meg, hogy tanítson engem külön, és hozzon mf-et, csak ofői órán körbekérdezte az osztályt a tervekkel kapcsolatban, innen tudta meg az enyémet is.


Nem szeretnék pofátlan sem lenni, bár aranyos és segítőkész, nem érzem, hogy teher lenne neki...

Szóval nem tudom, hogy fizessek-e neki, vagy sem?

Kinek kellene ezt felhozni? Ha nekem, akkor hogyan kérdezzek rá?


Köszönöm! :)

15/L



2013. jan. 4. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:

nem tudod, hogy megy nekik?

mert ha egyáltalán nem szorul rá, akkor szerintem most még nem kell


majd ha te kérsz különórákat, akkor


szerintem csak jó tanár, és szeretne tanítani, nem elég neki, amit órán kell csinálnia

egyébként meg ha az osztályfőnököd, akkor az még egy lapát a nem-re


majd megköszönöd neki valamivel később

2013. jan. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Szia! Én úgy tudom, hogy amíg hivatalos tanár-diák jogviszony (nem tudom pontosan hogy hívják) van köztetek, addig nem is fogadhat el pénzt. Esetleg ha tényleg elkezd veled külön foglalkozni (és nem fakultáción/ korrepetáláson belül teszi, amit úgyis tartania kell az iskolai tervezet szerint) akkor esetleg egy csoki vagy valami apróság pl. ballagás/nyelvvizsga/érettségi után. Na meg minden foglalkozás után megköszönni,hogy szakított rád az idejéből. De mondom, ezeket inkább akkor, ha tényleg a "szabadidejéből" áldoz, s nem azért mert amúgy is kell fakultációt tartania.
2013. jan. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

"amíg hivatalos tanár-diák jogviszony (nem tudom pontosan hogy hívják) van köztetek, addig nem is fogadhat el pénzt"


nem fogadhatna, de sokan elfogadnak, és nem is titkolják, nálunk is volt ilyen..

de most érted, milyen már, hogy bemószerolom a saját tanáromat, mert megtudom ezt

2013. jan. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, az ofőm egyébként...

Hát, nagyon nem tudom...

Igazából kihasználni sem szeretném, de azért havi 6-10 ezer Ft nem kis pénz...


Ilyen kis jelképes ajándékokra gondoltam pl. évvégén is, hogy virág, csoki, bon-bon, esetleg kávé, vagy valami, mert ennyit tényleg megérdemelne, ezen nem is gondolkodnám.


Esetleg majd még megkérdezek egy tanár, akivel úgy jóba vagyunk (mármint aranyos, kedves, nyitott a diákok felé minden témában), hogy ő hogy' látja...


Köszönöm a válaszokat! :)

2013. jan. 4. 22:44
 5/9 A kérdező kommentje:
*gondolkodnék :D
2013. jan. 4. 22:46
 6/9 anonim ***** válasza:

az ajándék jobb ötlet, ahogy írtam is

a pénzt nem ajánlom

2013. jan. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

Nem, hidd el, a pénz nem jó ötlet.

Én is olyan helyzetben vagyok, hogy önzetlenül tudok segíteni másoknak. De ha valaki ezért pénzt ajánlana nekem, én megalázónak érezném.

Ha ő ajánlotta fel neked a segítségét, akkor nem vár el érte pénzbeli juttatást.

Legközelebbi alkalommal vigyél neki valami kis ajándékot, csokit, vagy bonbont, szerintem úgy fog reagálni, hogy ő nem ezért segít neked.

Ekkor már te is tudni fogod, hogy valóban nem a pénz miatt segít.

Ha felhoznád ezt a pénz dolgot, talán még meg is sértenéd. Amikor én a szakdolgozatomat írtam, elmentem a régi magyar tanáromhoz s segítséget kértem tőle.

Ő nagyon sokat segített nekem, folyamatosan figyelemmel kísérte a haladásomat, volt, amikor a lakásomra is eljött, hogy valami anyagot hozzon. De soha, egy pillanatig sem volt köztünk beszédtéma a pénz.

Vettem neki egy ajándékkosarat, azt sem akarta elfogadni. Továbbra is megmaradt köztünk a jó kapcsolat.

2013. jan. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De jó, köszi a választ :)

És szerintetek az elég lenne, ha csak év végén vennék neki egy ajándékkosarat?

2013. jan. 5. 12:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Jaj ne már! Miért vagyunk néha (legtöbbször) olyan félősek mi magyarok ha pénzről van szó: Juj, merjek rákérdezni? Vajon mit fog szólni? Nem néz majd illetlennek? Juj!


MERT HA RÁKÉRDEZEL, AKKOR MI VAN???


Az jobb ha görcsölsz rajta (mint a mellékelt ábra mutatja) hetekig, hónapokig? A tanár meg lehet máson görcsöl -- hogy mikor kérdezel már rá és mikor mondhatja hogy fizess, mert kell a villanyszámlára? Nem biztos, mondom 'lehet'.


Én az első foglalkozás után már rákérdeztem volna és ha azt mondja hogy fizessek, fizettem volna. Ha megengedhetem magamnak járok tovább, ha nem, akkor udvariasan közlöm a tényeket a tanárral és kész.


Egyébként meg a tanárnak kellett volna az elején egyértelművé tenni a dolgokat, hiszen ő a felnőtt. Nnnnnnnnnna.

2013. jan. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!