Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy küzdjem le azt a félelmem...

Hogy küzdjem le azt a félelmemet, ahol valamiért fizetnem kell? Pl. Kávézóban, postán, jegyvételnél.

Figyelt kérdés
Tudom, nagyon szánalmas, de ez kiskorom óta így van. Egyszerűen remeg a hangom, ha oda kell mennem venni magamnak bérletet, vagy egy koncertre jegyet. És még mindig sokszor mást kérek meg. Vagy ha cukrászdában vagyok valakivel, akkor is ő rendel, nem én. Odamenni a pulthoz és kérni valamit. Ilyenkor mindig leizzadok és elkezd remegni a hangom. Hogy küzdhetném le ezt a félelmemet? Emiatt sokszor nem megyek kávézóba, moziba jegyért vagy bármi olyan helyre, ahol egyedül kell vennem valamit. 18 éves vagyok és nagyon rossz így élni:( Az idegenekkel való társalgással vannak gondjaim.
2012. okt. 27. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha kerülöd a helyzeteket és strucc politikát veszel fel akkor persze hogy így marad a helyzeted. Apránként kell csinálnod. Először otthon a pároddal/szüleiddel/barátnőddel mindegy lényeg akiben bízol,játszátok el a szitut sokszor. Utána kísérettel próbáld meg a valós életben megtenni,majd a következő lépcső hogy valaki kint megvár és úgy menjél be fizetni. Később már lehet egyedül is. Lényeg hogy tartsd be a lépcsőfokokat. Ha egyedül nem megy kérd egy pszichológus segítségét.
2012. okt. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mindig azt érzem, hogy más aki laza, jófej, azzal kedvesek az eladók, aki pedig merev, mint én, azt lenézik. És ezért nem merek.
2012. okt. 27. 14:48
 3/10 A kérdező kommentje:
Sokszor muszáj megtennem, mert nincs más megoldás, pl. jegyvételnél, de ha tehetem, akkor inkább kerülöm az ilyen kávéházakat, meg stb, mert félek. Vagy pl. én nem szoktam kocsmába járni, de tegnap elmentem egy kis romkocsma előtt és úgy megjött a vágy, hogy bemenjek egy barátommal, de elképzeltem, hogy bemegyek, mindenki néz, aztán utána tiszta merev leszek és nem érzem jól magam.
2012. okt. 27. 14:51
 4/10 anonim ***** válasza:

ez idővel el fog múlni, hacsak nem éled bele magad, és pörögsz rajta, mert akkor még 50 évesen is izzadni fogsz


gondold el, hogy akinél fizetsz, az is ember, rohadtul nem számít, hogy mit gondol rólad, miután kiléptél az üzletből (hacsak nem anyáztál vagy ordítottál) el fog felejteni rögvest, nem azon agyal, hogy na ez hogy kérte a számlát, a jegyet


azért tudom, mert hasonlóval küzdöttem én is, csikart a hasam, ha pl. valami hivatalosat kellett intézni, de zatán mikor én lettem ügyintéző majd eladó, rájöttem, hogy abszolút nem érdekel, aki nálam fizet/intéz, nekem ő csak egy elintéznivaló, aztán jön ezer másik

aki bunkó volt, na azt azért megjegyeztem....

2012. okt. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi, igazatok van teljesen. Csak volt olyan is, mikor rávettem magam, mosolyogva kértem valamit, az eladó meg mogorván és k*rva bunkón szolgált ki. Olyankor meg elment a kedvem az egésztől.
2012. okt. 27. 15:05
 6/10 anonim ***** válasza:
azt ne várd, hogy mindenki mosolyogni fog rád, ez nem üzlet, hanem fakadjon belőled a jóindulat, a másik meg szégyellje magát, ha nem vevő rá, ez ne vegye el a kedved, azért legyél kedves nyugodtan
2012. okt. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Oké, hát én attól még nem leszek bunkó. És pl. azt hogy küzdjem le, hogy bemenjek valami bárba vagy ilyen pubba és ne féljek másoktól?
2012. okt. 27. 15:13
 8/10 anonim ***** válasza:

az a másik a pult másik felén egy ugyanolyan ember, mint te, lehet, rossz napja van, szomorú, és sok stresszhelyzet éri a bunkó ügyfelek miatt. Nekik te csak egy vagy az ezerből, ezt jól írták.

Gyakorolj. Máshogy nem megy. Először csak boltban fizess, de legyen veled valaki, aztán postán, a vendéglő a legnehezebb. És a boltban, postán ráadásul egy Jó napot-viszlátot kell csak mondani, vagy annyit, hogy köszönöm, ezt nem olyan nehéz kinyögni. Ha muszáj lenne csinálnod minden nap, nem agyalnál ilyenen, biztos ritkán került ilyen helyzetbe, nem? És ha ruhát veszel, az is kínos?

2012. okt. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
milyen másoktól? Akik ott iszogatnak? Az idegenektől? Utcára azért ki szoktál menni?
2012. okt. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Persze, csak az az ilyen tárt terek frusztrálnak sokszor, ahol sok idegen van:/
2012. okt. 27. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!