Kérhetek érte pénzt?

Figyelt kérdés

Magánnyelvtanár vagyok, több nyelvből is, nyelv-szakon végeztem az egyetemen. Viszont 1-2 régebbi ismerősöm megkért, hogy tartsak nekik is órákat. Viszonylag régota, pár éve ismerem őket. Kérhetek ugyanugy pénzt a tanitásért?

Azért kérdezem, mert ugye egy nyelvtanár ebből él. Ha nem kérek érte pénzt, akkor az számomra egy teljesen veszteséges dolog egyrészt, másrészt meg nekem is munka amig felkészülök, készitek az órákra anyagokat, stb.



2013. jan. 5. 01:47
 1/10 Takumi ***** válasza:
100%
Természetesen kérhetsz pénzt.
2013. jan. 5. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
mennyi nálad egy óra? mondjuk, ha 2000 forint, akkor ha kedveled a régi ismerősödet kérj 1800-at.
2013. jan. 5. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1000ért tartok órákat, mert nagyrészt egyetemistákat tanitok, és nekik igy is nehéz kijönni..
2013. jan. 5. 02:57
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak régi ismerős akkor persze. Gondolom ők sem ingyen akarják...


Én csak akkor furcsálkodok, ha közeli barátok, közeli rokonok kérnek egymástól pénzt valamilyen szolgáltatásért. Én pl. megkértem egy tanítónő, fejlesztőpedagógus közeli jó barátnőmet, hogy vizsgálja meg a fiam iskolaérettség szempontjából. Mire ő időpontot adott a munkahelyére és közölte mennyibe kerül. (zárójel...én úgy gondoltam, hogy amikor éppen találkozunk tíz perc alatt egy-két feladattal és figyelve őt, ezt meg tudná mondani...)

2013. jan. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves Utolso, hát igen vannak akik mindenért pénzt akarnak. Ha engem ugy keres meg valaki, h pl. magyarázzam el a mult időt, de csak azt, más nem kell, akkor én azt ált. egy kávé mellett elmagyarázom, az nekem nem számit órának (nem is kérek érte természetesen semmit).
2013. jan. 5. 07:25
 6/10 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes, hogy ne ingyen add az órákat. Aki tanulni akar valamilyen nyelvet, az is későbbi pénzkeresés céljából teszi, nem? Arról nem is beszélve, hogy az ingyenórák hírére egyszerre csak annyi ismerősöd lesz, mint égen a csillag. A hasonlat talán sántítm de ha egy takarítónő az ismerőseinél ingyen pucolná az ablakokat, nem tudom, miből élne meg...

Aki ezen megsértődik vagy megütközik, komolytalan és éretlen. Arról nem is beszélve, hogy a te esetedben az idő tényleg pénz... A hentes sem osztogathatja ingyen a húst! Mert nála meg az a pénz...

2013. jan. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :))
2013. jan. 6. 09:38
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérhetsz ellenszolgáltatást, de nem feltétlenül pénzben. Ha van akit ő nagyon jól tud, pl. könyvelő, megcsináltathatod vele a te és ismerőseid adóbevallását. Kéz kezet mos, nemde?

De ha mindenképp pénz:

Elsőnek nem hiszem hogy neked kellene mondanod, de az első alkalom végén az ismerősödnek illene megkérdezni hogy "mennyivel tartozom?" és akkor meg lehet ezt beszélni.

Vagy ha nem hozza fel és már a harmadik negyedik órát tartod neki ingyen, esetleg célozgathatsz rá.

Pl. amikor megkérdezi legközelebb hogy érsz rá, mondhatod azt, hogy bocs, de mostanában nem férsz bele. Sok tanítványom van és nem akarok kihagyni mostanában egyet sem mert nagyon szükségem van a pénzre. Majd ha lesz szabad időm rád, szólok....

Persze nem szólsz, de ha erre sem veszi a lapot akkor vagy tök hülye az illető vagy csak ki akar használni.

2013. jan. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: ez jó ötlet lenne, de az a gond, hogy nincs olyan amiben az ismerőseim jobbak és szükségem lenne rá (van amiben jobbak, de olyanban amire nincs szükségem), tehát marad a pénz. Egy időben rengeteget vesztettem a félszegségemmel, és most már ugy vagyok, h akár bunkó, akár nem, ha vki megkérdezi tartok-e órát, akkor az a válaszom, h "igen, 1000ft-ért szoktam" :P
2013. jan. 8. 23:13
 10/10 anonim ***** válasza:
sok sikert a keménykedéshez :D
2013. jan. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!