Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi számít hálátlanságnak?

Mi számít hálátlanságnak?

Figyelt kérdés
Ha valaki segít nekem, aztán később, amikor neki van szüksége segítségre, de nem adom meg neki, holott könnyen megtehetném, az egyértelműen hálátlanság. De pl ha valaki felajánlja a segítségét, és visszautasítom, holott szükségem lenne rá, de egymagam akarom megoldani a problámát, az is annak számít? És ez kultúránként, országonként eltérhet, hogy ki mit vesz annak?

2013. jan. 12. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Az önmagát minősíti, aki ezt hálátlanságnak veszi. Felajánlja, rendben, de vegye tudomásul, ha nem veszed igénybe, nincs ebben semmi rossz, sem hálátlanság. Te nem kötelezted őt semmire, ennél csak az rosszabb, mikor önmagától segít valaki, utána meg az orrod alá dörgöli, hogy mit tett érted. A segítség nem erről szól, az önzetlen segítség meg pláne.

Szerintem ez nem hálátlanság, én nem hánytorgatnám fel senkinek, hogy nem fogadta el a segítségem.

2013. jan. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem segítesz annak,ki neked segített, az valóban hálátlanság. De ezt csak neked kell érezned, ő nem hánytorgathatja fel.
2013. jan. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első válaszolónak igaza van. :)
2013. jan. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Magyar Értelmező kéziszótár:

l./ Nem hálás, vagy a jóért éppen rosszal fizető.

2./ eredménnyel nem kecsegtető vagy éppen bajt okozó (feladat)

2013. jan. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Első háromnak köszönöm a válaszokat! :) Negyediknek: ez nem olyan egyszerű, hogy kinézzük a szótárból, akkor a nyelvek kategóriába tettem volna a kérdést. De azért köszi, hogy megpróbáltad. :D
2013. jan. 12. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!