Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bárhogy próbálom, nem tudom...

Bárhogy próbálom, nem tudom elfogadni az abortuszt. Nekem ez gyilkosság. Miért én vagyok mindig a rossz, ha mégis szóba kerül a téma?

Figyelt kérdés

Én sosem hozom szóba pont ezért, de ha rá kerül a sor, akkor én is elmondom mit gondolok. Ha olyannal találkozok aki átment rajta akkor bölcsen hallgatok azért mert "nem illik bírálni" mellesleg ilyenkor már nem is érdemes.

Ha csak nincs orvosi oka, akkor nem tudom elfogadni. Fiatal vagyok még és én sem szeretnék még babát. De ha becsúszna esetleg védekezés mellett, akkor inkább adnám örökbe. Ha választani kell hogy más neveli, vagy megöljük, akkor miért a második opció az elfogadott? Annyian várnak babát akiknek nem lehet.

Egy parányi védtelen ember, még tiltakozni sem tud.


2013. jan. 15. 18:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

most mindjárt jönni fog valaki és megkérdezi, hogy mit tennél ha megerőszakolnának?

de az nem én vagyok :D

2013. jan. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 poet1 ***** válasza:
28%
Kedves előző, nem bántásból: de vajon az a kis ember tehet róla? Az abortusz gyilkosság. Egy egész élet,álmok,család,boldogság lehetőségének elvétele. Kérdező, te nagyon jól gondolkodsz,ne számítson,ha a környezeted debilekből áll :D
2013. jan. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%

Ha nem tudnak annak a babának megfelelő környezetet biztosítani akkor,még mindig jobb.Egyébként meg ahhoz semmi köze sem a Pápának sem senki másnak hogy egy nő meg -e szüli a gyermekét!Ez csak a nőre tartozik!És nem a szentfazekakra meg a többiekre!

Nem sokat gondolok azokról akik más dolgába akarnak beleavatkozni!

38F

2013. jan. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
27%

Egyetértek Veled, kedves Kérdező. De sajnos ebben a világban mi vagyunk kevesebben.

Sokan saját maguknak sem vallják be, hogy az a kis magzat bizony már ember. "Sejtcsomónak" tartják, de ez csak önmaguk előtti védekezés, önbecsapás, mert így nem kell szembenézni azzal, amit Te is írsz: hogy egy embert ölnek meg.

És hogy miért Te vagy a rossz a véleményed miatt? Pont ugyanezért. Mert kimondod, amit a lelkük mélyén tudnak, de nem akarják tudni, ezért támadnak Téged, hogy ne beszélj ilyet, mert ezt nem akarják igaznak tudni, mert akkor nem lehetne választási lehetőségként tekinteni az abortuszra. Így elaltathatják a lelkiismeretüket, de ha elfogadják a Te véleményedet, akkor szembe kellene nézniük vele. Éppen ezért támadják ilyen agresszíven, mert saját magukat is meg akarják győzni az igazukról, illetve, mert ha "lehülyézhetnek", akkor nyilván nem lehet igazad, mert ha igazad van, akkor nem lehet tovább homokba dugni a fejüket...

Ragozhatnám még tovább, a "másik oldal" nyilván erre is azt mondja, hogy hülyeség, de talán Te érted, mit akartam ezzel mondani.

2013. jan. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
most azt mondod, hogy örökbe adnád. de ez csak elmélet, mivel nem kell választanod. de nem hiszem, hogy az abortusz olyan könnyű döntés lenne a rá vállalkozóknak, és ha örökbe akarod adni, számolj azzal, hogy kilenc hónapig ott lesz benned, érezni fogod, esetleg fájdalmaid is lesznek, meg fogod szülni. szóval, sokkal jobban részese lennél, mint mikor "csak" elabortálod. szóval, könnyű azt mondani, hogy te nem tennéd, örökbe adnád, éles helyzetben egyáltalán nem biztos, hogy így gondolkodnál.
2013. jan. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
erre már én is gondoltam. Nyilván mind a kettő rossz érzéseket hozna maga után. De úgy gondolom, hogy a két rossz közül én az örökbe adást viselném jobban. Egész életemben önzőnek gondolnám magam, ha azért venném el az életét mert attól félnék hogy kötődni fogok hozzá. Amúgy szerintem biztosan kötődnék hozzá, de a mostani helyzetemben máshol jobb élete lenne mint nálam. Még csak diák vagyok.
2013. jan. 15. 23:46
 7/19 anonim ***** válasza:
87%
Valószínűleg azért te vagy ilyenkor a "rossz", de inkább én úgy mondanám, hogy nem követendő példa, mert akik az abortuszt elítélik, azok az anyát, sőt ált. mindenkit elítélnek, akik nem úgy gondolkodnak, mint ők. Kíváncsi lennék mi a vèlemènyed az emberi jogokról, miért gondolod, hogy egy sejtcsomónak több joga van, mint egy relnőtt embernek.
2013. jan. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen, elítélem még ha nem is mondom ilyen nyíltan ki egy személyes beszélgetés során. Mindig elítéljük azt is, aki egy védtelen állatot bánt vagy egy nála gyengébb embert. Akkor miért elfogadott a védtelen "sejtcsomó" legyilkolása?
2013. jan. 16. 09:15
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

Azért mert még az csak egy sejt csomó,és nem kifejlett ember.A törvényben meg van határozva hogy meddig lehet abortálni egy magzatot és utána csak kivételes esetekben,mondjuk erőszak esetén,mert ugye ki szülne meg egy olyan fattyút?-amit utána úgy is a pöce gödörbe dobna,nemhogy felnevelne!

De egyébként ha meg ellenzed,akkor csak törődj magaddal és ne ártsd magad más dolgába kedves kérdező!

2013. jan. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem ártom magam senki dolgába. Ettől még meg lehet a véleményem. Vala mindenki volt kis sejtcsomó. Nagyon sajnálom azt a kis védtelen életet mégis mindig én vagyok ettől a rossz. Nem azt mondtam soha, hogy az anyának nem nehéz, vagy hogy rá ilyenkor nem kell gondolni. Azt sajnálom, hogy arra a picire sokszor senki nem gondol. Mindjárt az első megoldásként merül fel az abortusz sok helyen. A nevelőszülők lehetőségét még csak meg sem fontolják. Pedig lehet, hogy boldog élete lenne egy boldog családban.
2013. jan. 16. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!