Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bárhogy próbálom, nem tudom...

Bárhogy próbálom, nem tudom elfogadni az abortuszt. Nekem ez gyilkosság. Miért én vagyok mindig a rossz, ha mégis szóba kerül a téma?

Figyelt kérdés

Én sosem hozom szóba pont ezért, de ha rá kerül a sor, akkor én is elmondom mit gondolok. Ha olyannal találkozok aki átment rajta akkor bölcsen hallgatok azért mert "nem illik bírálni" mellesleg ilyenkor már nem is érdemes.

Ha csak nincs orvosi oka, akkor nem tudom elfogadni. Fiatal vagyok még és én sem szeretnék még babát. De ha becsúszna esetleg védekezés mellett, akkor inkább adnám örökbe. Ha választani kell hogy más neveli, vagy megöljük, akkor miért a második opció az elfogadott? Annyian várnak babát akiknek nem lehet.

Egy parányi védtelen ember, még tiltakozni sem tud.


2013. jan. 15. 18:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
15%

Én írtam, hogy egyetértek Veled és biztos voltam benne, hogy le leszek pontozva érte :) Így lett. És nem zavar. :)

Látod, máris "sejtcsomónak" nevezik a magzatot. És Téged támadnak. Nézd, én sem szeretek erről senkivel vitatkozni, inkább csendben remélem, hogy jobb belátásra térnek. Ha mégsem, akkor sem vetem meg érte (feltéve, hogy nem sportot űz belőle, mert sajos van olyan ismerősöm, aki gyakorlatilag fogamzásgátlási módszernek használja az abortuszt. Na, ő megvetem érte.).

Aki azt gondolja, hogy ettől megvetem azt, aki elveteti a gyermekét, az téved. Vagy jó érzés támadni, mert ugye elfogadni fáj, ezért jön a magyarázat, hogy az a baj velem, hogy megvetem őt, mert másképp gondolja. És így könnyebb, mert utál, szóval nem lehet igazam :) Hát nem. Nem vetek meg érte senkit, csak azt gondolom, nem ért, vagy nem akar érteni mindent azzal kapcsolatban, amit tesz. De az esetek többségében inkább magamban tartom a véleményemet, pont azért, mert akkor az jön, hogy én megvetem. Pedig erről szó sincs. Egy dolgot szoktam jelezni: annak az állítólagos sejtcsomónak, már 6 hetesen, tehát kb. akkor, amikor kiderül a terhesség, már dobog a szíve és kialakultak a végtagjai. Már 6 hetesen. Hát nem tudom, nálam egy sejtcsomó nem ezt jelenti.

Akit ez nem győz meg, az azért van, mert ebbe nem akar belegondolni. Amíg azonban nincs tudatában annak, hogy mit is tesz, addig nem tudom megvetni, miért is tenném? Ismét le lehet pontozni, az is jelzi, mennyire zavaró amit mondok :)

2013. jan. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%
Engem leginkább az szokott érdekelni, hogyy az abortusz ellenzők miért sz@rnak magasról, a felnőtt ember (nő) jogára, hogy ő rendelkezhessen a saját testével és ne az állam, se nem az egyház. Én teljes mértékben döntéspárti vagyok, csakis a magzatot hordozó döntheti el, hogy ki akarja hordani, (ha magától nem megy el), vagy sem. Az ő teste, az ő döntése. Az örökbefogadás későbbi szakasz, a terhességet az ellenzők át szokták ugrani. Nagyon nem magától értetődő, hogy valakis egészségesen világra hoz egy gyereket, aki egészs3ges is lesz.
2013. jan. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
81%
igen, egyetértek az utolsóval (én írtam, hogy ok, most ellenzed, de a terhesség, szülés nem két perc,és nem hiszem, hogy egy abortusz olyan könnyű döntés lenne. de ezt, a kihordás, szülés lelki-testi tényezőit mindig ki szokták hagyni.)
2013. jan. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
persze nem tudom elképzelni milyen egy kihordás és egy szülés. de mégis azt hiszem, hogy jobban kibírnám mint egy abortuszt. Mert ettől tuti nem szabadulok meg egy életre. Mindig kísértene hogy "vér tapad a kezemhez". Nem mondom hogy a másik megoldás könnyű. De számomra az volna az átvészelhetőbb út.
2013. jan. 16. 20:26
 15/19 anonim ***** válasza:
88%
Ha te ezt így gondolod azzal nincs semmi gond,te csináld a belátásod szerint,jogod van hozzá,de ne avatkozz mások dolgába!Mert a sötét egyház uralta világra emlékeztet amitől kiráz a hideg!
2013. jan. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem baj, hogy más a véleményed addig, amíg nem utálod a másikat csak azért, mert Ő mást gondol mint te.
2013. jan. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
44%

Többek között ezért értek egyet a kérdezővel: [link]

Ha ezen a képen sejtcsomók láthatóak, akkor megyek a szemészetre... :) (OK, tudom, hogy nem valódi magzatok, csak utánzatok, de ettől még az igai is így néz ki ennyi idősen) Ja és még mindig nem utálom, aki mégis megteszi, de az igaz, hogy rettenetesen sajnálom, hogy nem tudtam meggyőzni, megmentve ezzel egy újabb kis életet.

Na most lehet csak igazán lepontozni, mert ez már tényleg zavaró és tagadni sem lehet, ezért haragudni könnyebb :)

2013. jan. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Kérdező, a prédikációt tartogasd arra az esetre, ha az abortusz kötelező kenne. Mivel most nem az, akkor neked nem kell abortuszra menni, ha nem akarsz. Nem is akar senki rábeszélni. Nem foglalkoznak a lyukaddal, te se tedd a máséval.
2014. márc. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Hát igen, elnéztem az évet! Csak egyet késtem a válasszal.
2014. márc. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!