Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik bemutatkozni a szomszédo...

Illik bemutatkozni a szomszédoknak?

Figyelt kérdés

Most költözünk egy családi házba!Illik bemutatkozni a közvetlen szomszédoknak?Igaz nem nagyon mutatnak felénk semmi érdeklödést még csak felénk se tekintenek ha elmennek a házunk elött!



2008. jún. 2. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

kedvesek :D


de lehet hogy csak zárkozottak, menjetek át, aztán majd kiderül, lehet nagy barátok lesztek, lehet csak köszön társak, lehet semmi, de lehet utálat. de egy átköszönés, bemutatkozással sokat segít.

2008. jún. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat:)Lehet akkor valamelyiknap átmegyünk!Csak még összeszedem a bátorságot én is!:D
2008. jún. 2. 13:27
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi már évek óta egy helyen lakunk, de a szomszáédok mindig változnak. Sosem mutatkozott be egy sem, mindig nekünk kellett közelíteni. Szerintem egy szép gesztus, ha bemutatkoztok, így legalább tudni fogják, hogy mégis ki lakik mellettük, mégha utána csak köszönő viszonyban lesztek. De szerintem utána könnyebb segítséget is kérni és szívesebben is segítenek, ha valamilyre gyorsan szükségetek lenne netán. Szedd össze a batorságodat és menj át. Veszteni max új barátságokat veszthetsz.
2008. jún. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig (felnőtt koromban) négyszer költöztem, de mindig én mentem át bemutatkozni a szomszédoknak és mindig örültek neki. Illetve, egy társasházban azért mindig van olyan, akit a hátam közepére se kívánnék, pl. a harmadikon lakik egy nő, az ki sem nyitotta az ajtót, csak kikiabált, hogy "kurva anyád, takarodj", hát az elég érdekes volt, de amúgy még a mogorvábbak is jónéven veszik, ha becsöngetsz egy bombonnal vagy akár anélkül is.

De érdekes, mások is költöztek ide, de ők sose mutatkoztak be.

2008. jún. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
14%
Ennél parasztabb dolgot el sem tudok képzelni, mint hogy bemutatkozni a szomszédoknak.
2008. jún. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A legutolsó váalszadót nem értem. Már miért lenne parasztság bemutatkozni a szomszédoknak? Mi, amikor ideköltöztünk, akkor a kerítésnél, vagy az utcán a ház előtt megszólítottuk a szomszédot, elmondtuk, hogy mi mostantól itt fogunk lakni, bemutatkoztunk, pár szót beszélgettünk velük és tök jóban vagyunk mindenkivel. Sokkal bunkóbb az a mai tipikus befeléforduló, egoista, antiszociális, FLEGMA hozzáállás, "hogy mindenkit lesz....unk," "mindenkin keresztülnézünk" stb stb. szvsz
2008. jún. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!