Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szülinapi bulit tartok, és...

Szülinapi bulit tartok, és nem tudom hogyan illik szólni a szomszédoknak, hogy kerti party lesz és, hogy elnézésüket kérem, ha nagyon hangoskodunk?

Figyelt kérdés

Fél éve költöztünk ki a városból kertes házba. Mivel nem vagyok az az azonnal barátkozós fajta, így még nem sikerült összehaverkodni a szomszédokkal. Ráadásul volt egy "kis" vita az egyikkel:

Van egy kutyánk, és azt állította, hogy egy kb. 8 cm-es résen átment hozzájuk piszkítani. Hozzátenném, hogy rengeteg macska van a környéken és nem hiszem, hogy egy felnőtt vizsla képes lenne egy ilyen mutatványra. :)

A lényeg, hogy nem lehetett nekik megmagyarázni a tényeket. Ez az eset óta, mikor összefutottunk, még köszönni sem volt hajlandó az "úriember".

Tehát akkor nyomtassak ki egy levelet és hívjam meg őket egy délutáni sütire? Vagy mit tegyek?


2011. máj. 20. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem szükséges a levél meg a süti, elég, ha becsengetsz hozzájuk, és a többi szomszédhoz is, hogy szülinapi bulit tartasz x napon, és hogy próbáltok rendesen bulizni, de elnézést kérsz előre is, ha vmi hangosra sikeredik.:)
2011. máj. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Itt Észak-Európában kialakult egy elég jó szokás, az a neve, hogy Nabovarsel (Kb. Szomszéd-értesítő). Aki murizni fog, az egy esküvői meghívóhoz hasonló kis kártyát nyomtat (lehet egy A4-es ív kettétűrve) a házi számítógépén. Arra felírja a dátumot, kb. hányig fog tartani, néhány jópofa megjegyzés (pl. mostantól Vera nagykorú lesz, vagy Apám nyugdíjassá válik, már nem reggel 6-kor csapja majd az ajtót stb), sokan odarajzolnak egy frakkos sziluettet pezsgőspohárral. Végük a megértést előre is megköszönve egy udvarias elköszönés.

Ezt az ipse kiírja 4-5 példányban és a muri előtt két nappal bedobja a szomszédok postaládájába.

Ezzel úgymond kész tények elé állítod őket, azt sem mondhatják, hogy még csak nem is szóltál.

Hozzátenném: ha én lennék a Te helyedben, a partin ki-ki lesnék az utca felé és ha "véletlenül" felbukkan egy "kíváncsiskodó" szomszéd, azt azonnal behívnám és megkínálnám. Azt a szomszédot, akihez állítólag besurrant a kutyátok piszkítani, azt murin kívül is megkínálnám egy pohár finom itallal.

Ez a legjobb befektetés, áldozni egy-két flaskával. Sokszorosan megtérül.

2011. máj. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell szólni a szomszédnak.

Ha pár havonta tartasz bulit akkor azt egy normális szomszéd tolerálja.


Egyik haveromék nincsenek jóba a szomszédaikkal és kétlem hogy szóltak nekik amikor buliztunk, pedig ott minden volt:D

2011. máj. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sztem ez a kis üdvözlő kártyás megoldás alegpraktikusabb. Fair, és tök tiszta vagy, ha esetleg elkezdenének piszkálni. Nem fognak tudni mibe belekötni. Teljesen egyetértek a kártyás hozzászólóval :)
2011. máj. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
49%
akár még a rendőrségre is beszólhatsz, akkor tuti nem jönnek csendháborítás miatt. szomszéddal meg óvatosan, mert még meghívásnak veszi, kérj elnézést előre a zajongásért és ennyi, egy betűvel sem kell többet tudnia.
2011. jún. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól még, h bejelented a rendőrségre nem biztos h nem jönnek ki ellenőrizni, sőt! Valószínűbb h ha nincs dolguk, kijönnek. Nekem legalábbis ezt mondta egy rendőr a rendőrségen, mert be akartam jelenteni a szerenádot, h ne parázzzanak, és a faszi zt mondta, h ha bejelentem biztosabb h kijönnek ellenőrizni.
2011. jún. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!