Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nekem kell üdvözölni az új...

Nekem kell üdvözölni az új szomszédokat, vagy nekik kell átjönniük bemutatkozni? Mármint illem szerint.

Figyelt kérdés

Az előző kérdésről jutott eszembe.

Amerikai filmekben látni időnként, hogy az új szomszédok körbejárják a korábban ottlakók, egy-egy üveg borral, tálca sütivel stb. Amikor én költöztem életem első önálló lakásába, akkor anyukám a lelkemre kötötte, hogy menjek át bemutatkozni a szomszédokhoz. Most akkor melyik?


2008. jún. 2. 15:41
 1/5 A kérdező kommentje:

írni meg már nem tudok...


...hogy az új szomszédokat meglátogatják a már korábban ottlakók...

2008. jún. 2. 15:42
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért Európában az új lakók mutatkoznak be a régieknek. Végül is, ha belépsz egy közösségbe, akkor is te mutatkozol be először és utána ismered meg a többieket. Vagyis az új megy a régihez.

Mellesleg tavaly mindkét új szomszédunk átjött bemutatkozni...

2008. jún. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Ennek nincs nagy hagyománya hazánkban.De az a jellemző, hogy te mész.

Bár én az első-és eddigi egyetlen- lakásomba való beköltözés után senkinek sem mutatkoztam be.Mindenki tudta hogy uj lakó jön , aztán szépen lassan ismerősök lettek az utcán az arcok.És ugy érzem senki sem restellte hogy nem mentem senkihez. Szóval rajtad áll.

2008. jún. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
jelenleg nem aktuális a kérdés, csak egy másik kérdésről jutott eszembe.
2008. jún. 3. 18:01
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az új lakónak illik bemutatkoznia,Szerintem udvariatlanság évekig ugy élni vhol,hogy köszönni sem köszönsz a régi lakoknak,egyszerüen azért mert nem ismered őket!:DŐk meg nyilván nemfognak átpofátlankodni egy tálca sütivel,ez csak amerikai baromság:D
2008. dec. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!