Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kézfogásnál az illem?

Kézfogásnál az illem?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm áll egy 5 fős társaságban odamenjek hozzá kezet fogni/ csak köszönjek? Ha odamegyek akkor a többiekkel is kell kezelni?
2009. jún. 28. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem hülyeség ez a nagy kézfogósdi ismeretlenekkel, ami ma divat lett.

Én odamennék, kezet fognék az ismerősömmel, és ha ő bemutat a többieknek, csak akkor velük. Persze, ha ők nyújtják a kezüket, kénytelen lennék elfogadni.

2009. jún. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ismerősöd nem képes bemutatni téged nekik, akkor nem kell a kezüket fogdosni. Számomra egyrészt csicskának látszanál, hogy csak úgy kezelsz mindenkivel másrészt seggnyalás kinézete is van. Nem bántásból írom, csak amit én gondolnék adott helyzetben. A sima köszönés bőven elég.
2009. jún. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell odmenni.De ha odamégy,akkor foghatsz vele kezet.Régen ez általános szokás volt.Mint ahogy az is úgy illett,hogy bemutasson a többieknek,és a bemutatkozáskor is illik kezet fogni.A kézfogással kapcsolatos illemszabályok : idősebb nyújt először kezet a fiatalabbnak,a magasabb rangú ( főnök ) az alacsonyabbnak,a nő a férfinek.,az orvos a betegnek stb.Ha nagyon érdekel,biztos van olyan oldal,ahol részletesen foglalkoznak a protokollal.
2009. jún. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
amugy vannak erdekessegek ezzel kapcsolatban: ha kemenyen fogjak meg a kezed akkor az a szemely uralkodo tipus, ha lagyan epp az ellenkezoje, ha a tenyere felfele nez mikozben nyujtja behodolast jelent, ha lefele nez akkor uralkodasi vagyat, lenezest...sztem ezek naon erdekesek es mindez tudatlanul megy vegbe erdemes figyelni...:)
2009. jún. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!