Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kinek illik ilyen esetben...

Kinek illik ilyen esetben kezdeményezni a tegeződést?

Figyelt kérdés
Két ismerősről van szó: jóval idősebb, magas beosztású férfi és fiatal nő. Szakmai jellegű kapcsolatban vannak. Néha olyna hülyén jön ki, amikor "csókolomozik" nekem. :)
2013. jan. 21. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nevezik patthelyzetnek. A férfi nem fogja kezdeményezni, mert mégis csak te vagy a nő, te meg azért nem teheted, mert jóval idősebb, ráadásul a céges hierarchiában is feletted van. A megoldás ilyenkor az szokott lenni, ha valamilyen informálisabb rendezvényen (pl. céges buli) egy köztes ember, aki mindkettőtökkel tegeződik, összetegeztet titeket valamiféle "ti hogy-hogy nem tegeződtök, amikor mindenki más igen?" felkiáltással. Persze ez csak akkor szokott működni, ha amúgy a cégnél mindenki tegeződik, csak egy-két ilyen megfeneklett eset van.
2013. jan. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A hierarchia az szakmai dolog, nem emberi, tehát az, hogy milyen beosztású valaki, az jelen esetben indifferens.

A szokatlan megoldás vagy a feszengés helyetti "bele a közepébe" dolog jó lehet.

Nőként esetleg, ha van annyira jó a kapcsolat, miért ne kérdezhetnéd meg: "Olyan kínos ez a magázódás, nem tegeződhetnénk Pista bátyám?"

2013. jan. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A ferfi. Idősebb is es magasabb beosztású.
2013. jan. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Szerintem munkahelyi körülmények között kevés helye van a "csókolomozásnak". Munkahelyen nagyjából divat a tegeződés, de ha ez az adott cégnél nem bevett szokás, akkor nem kéne erőltetni. szerintem a legcélszerűbb az üzleti stílus, vagyis a tiszteletteljes magázódás. Ha nagyon jópofizni akarnak egymással, akkor a nő talán megengedhet magának egy "Jó napot, X bácsi!" köszönést, de ennyi.

Irodán kívül véleményem szerint a férfinak kellene kezdeményeznie a tegeződést ebben az esetben.

2013. jan. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vannak általános szokások, hagyományok, de egy munkahelyi környezetnek is meglehetnek a sajátjai. Ez lényeges lehet. Egy munkahelyre lehet jellemző a tegeződés, ez esetben te kezdeményezel, hiszen a "csókolom" világos állapot - a főnök nem tartja lehetségesnek, hogy ő kezdeményezzen. Ahogy mondták, bele a közepébe: megfelelő körülményeket választva, vagy teremtve neked kell javasolnod a tegeződést, ha ezt szeretnéd. De te döntöd el.

Ha a munkahelyre nem jellemző a tegeződés, akkor viszont maradjon minden így, mert eszerint ott ez a "hagyomány".

2013. jan. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kezdeményezheted te, de csak a magad részéről -- azaz megkérheted, hogy tegezzen. Ha nem utasítja vissza, lehet, hogy felajánlja, hogy akkor te is tegezd, ha meg nem, akkor legalább "Szervusz, kislányom" lesz a "Kezitcsókolom" helyett...
2013. jan. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az utolsóval értek egyet. Kezdeményezned mindenképpen neked kell, ő nem teheti, mert vannak nők, akik ezt szexuális zaklatásnak veszik. De te is csak akkor kezdeményezz, ha amúgy a többség tegeződik.
2013. jan. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Márpedig felnőtt nőknek férfiaktól ez a köszönés "jár". Lehet, hogy nem szeretsz ezzel a szereppel azonosulni, de előbb-utóbb kénytelen leszel hozzászokni.
2013. máj. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Valaki azt írta: ("Irodán kívül véleményem szerint a férfinak kellene kezdeményeznie a tegeződést") Nos én meg ezzel az illetővel értek egyet. Na meg mióta számít szexuális zaklatásnak, ha a férfi is kezdeményezi néha a tegeződést? Miért ne? Ennyi erővel már akkor az összes férfit le lehetne tartóztatni azért, mert csak egy egyszerű szimpla tegeződést mer kezdeményezni. Ezzel le lehetne a fél országot tartóztatni ennyi erővel nem? pusztán egy a nő számára nem elfogadható verbális kommunikáció miatt nem? Jaj már ne legyünk már ennyire finnyásak. Na ezt el tudom képzelni egy olyan országban, ahol egy nőt tényleg nem érdemes letegezni mert...ott úgyis a nők osszák a lapot, az ővék az első, és az utolsó szó is na én férfiként biztos, hogy nem szeretnék egy ilyen országban élni az már ezer százalék ártana a férfiúji büszkeségemnek. Semmivel nem felsőbbrendűbbek ők sem akármilyen pozícióban/státuszban is vannak szerintem.

Na de ez szexuális zaklatás?. Ezt a baromságot!

2018. máj. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!