Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti megszóljátok/megszólnátok...

Ti megszóljátok/megszólnátok azt, aki idős hozzátartozóját idősek otthonában helyezi el?

Figyelt kérdés
2013. jan. 23. 21:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Miért szólnám meg? Egyébként az idősek otthona nem egy olyan borzasztó hely, nem börtön az.

Az kerül oda be aki nem tudja már magát ellátni és a hozzátartozói nem tudnak róla gondoskodni, mert például sokat dolgoznak vagy lehet hogy külföldön élnek.

2013. jan. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Valahol az első oldalon már írtam a véleményemet, azt még a "börtön témáról" eszembe jutva leírnám, hogy igen... A hozzátartozók akkor viszik haza a nagyit, vagy csak ki sétálni, amikor csak akarják. Annyi változik, hogy a hozzátartozók már nem mehetnek "nyaralni" a nagszülőkhöz. Hozzátenném, abban az otthonban, ahol a nagyim él, van egy házaspár is. 70 közeliek, önszántukból döntöttek úgy, hogy otthagynak csapot papot és együtt költöznek az otthonba, meg sem hallgatták a gyerekeik véleményét. Abszolút jó testi és mentális állapotban vannak. Tehát nem kell olyan borzasztó helynek gondolni egy ilyen otthont, még ha nehéz is meghozni egy ilyen döntést.

Persze otthon és otthon között is van különbség. Bárhova azért nem adnám be egy szerettemet, alaposan körbe kell szimatolni a döntés hozatal előtt, de azt hiszem ezt is említettem.

2013. jan. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A család régi birtokán lakom. Itt haltak meg az őseim valamennyien. Má én következem, és szakítani fogok a hagyománnyal. Irány egy otthon, és...más, keményebb világ van/jön, jobb egy barátságos otthonban, ahol azonosak a gondjaink.

Régen elítéltem, ápoltam is mindenkit, de most, hogy én vagyok a soros, már más a szitu...

2013. jan. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
34%

Én nem nagyon értek azzal egyet hogy nem szólnám meg.Nekem édesanyám 72 éves de nem tudnám idősek otthonába adni őt.Ha egyedül is lenne itthon gondoskodnánk a nővéremmel róla.Jobb lenne neki itthon mint ott bent.Én nem vagyok ilyen hogy most már öreg adjuk le.Eddig ő gondoskodott rólunk és most mi vagyunk soron.Én ezt így gondolom.

Volt egy nagyon jó ismerősünk a nővérem minden nap ellátta,gondozta őt.A néni egyedül élt és nagyon jó volt így neki mert nem volt magára hagyva.A fia nagyon távol lakott tőle,de egyszer megjelent és a néni akarata ellenére bedugta az idősek otthonába.Aztán ahol a néni lakott el is adták a lakást.

2013. jan. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
14: gondolom a fia folyamatosan szemrehányást kapott mindenkitől, hogy miért nem ő gondozza a saját anyját, és miért nem költözik haza hozzá, vagy költözteti magához a nénit. Te írtad, hogy nővéred gondozta. Ő egy ugyanolyan idegen, kívülálló, mint mondjuk egy ápoló lenne az öregek otthonában. Ha a gyerekeknek nincs lehetősége, hogy gondozzák a szüleiket (pl. mert 300 km-re élnek tőle), akkor mindegy, hogy otthon maradnak, vagy egy otthonban. Én személy szerint nyugodtabb lennék, ha nem egyedül lenne otthon egy házban nap mint nap, hanem 24 órásfigyelem alatt lenne. Manapság rengetegszer hallottunk olyat, hogy idősekhez törtek be és verték meg őket brutálisan, majd elvették a készpénzt és az ékszereiket. Én nem akarnék attól rettegni, hogy mikor hív emiatt a rendőrség, vagy mikor nem veszi fel a telefont édesanyám... Ez meg a másik. Idősek, hiába egészségesek, fittek, bármikor történhet baj. Ha otthon van egyedül, és egyszer csak összeesik, másnap megtalálják, vagy akár csak egy hét múlva töröm rá én az ajtót, mert nem tudom elérni, akkor már késő segíteni. Ha folyamatos felügyelet alatt van, akár még meg is tudják menteni.
2013. jan. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

12-s vagyok, nálunk pont ez volt a helyzet. A nagyimnak egyszem fia érte meg az öregkorát, ő az én édesapám. 310 km-re élünk tőle, a környéken már csak távolabbi rokonok maradtak, akiktől nem kérhettük azt, hogy viseljék gondját rendszeresen. Mi a munkánk és kötelezettségeink miatt nem költözhettünk oda, a nagyim pedig makacsul kitartott amellett, hogy ő nem lesz senkinek a terhére és pláne nem költözik hozzánk ilyen messzire, amikor ő ott született és ott is fog meghalni.

Már 10 éve nézegeti az otthonokat és szerencsére ki is választott egyet, pont mire eljött az ideje, hogy már nem bírjuk. Az utolsó hetekben már nem volt elég az, hogy a falu szociális gondozója ellátogatott hozzá naponta, főzött, kimosott, kitakarított, bevásárolt neki, rendbe tette, beszélgetett vele. Egyre több és több figyelmet igényelt a nagyim, az utolsó hétben már anyuék látták el non stop. Pelenkázni, felültetni, éjjel jajveszékelésre kelni, mert leesett az ágyról, egyedül nem bír felkelni, avagy csak mert zsibbad mindene, a másik oldalára kell fordítani. Ez teljes munkaidős foglalkozást jelent, amire egy dolgozó embernek csak erején felül van ideje, pláne úgy, ha a segítségre szoruló nagyi 300 km-re van a munkahelyétől.

Meg lehet szólni, el lehet ítélni. Én tudom, hogy a lehető legjobb döntést hoztuk meg és szerencsére a nagyim is, mert amióta bent lakik teljesen kivirult, nagyobb a szabadsága és mozgástere. Nincs olyan, hogy elesik az udvaron és ott fagy halálra, avagy leesik az ágyról és ott hal éhen. Nem kívánom senkinek azt az érzést, amikor egy egyedül élő nagyi zsebében már ott lapul a mobiltelefon és hosszas magyarázat után megérti az alapvető funkciókat hogyan kell használni (felvenni, letenni, gyorstárcsázóval hívni), még is elérhetetlen egy egész napon keresztül...

2013. jan. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

nem. Ez mindenkinek a szuverén joga. Persze ez helyztfüggő, de ha pl. gyerek is van meg munka, stb akkor végképp nem

. nem is birnám lelkileg hosszútávon h én gondoskodjak az idős rokonomról

2014. szept. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!