Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 éves leszek van egy gyereke...

18 éves leszek van egy gyerekem de az életben nem értem el semmit. Értelmetlen az egész. Mi erre a megoldás? Meg akarok változni

Figyelt kérdés
Nem is tudom hol kezdjem. Szar gyerekkorom volt talán azért vagyok ilyen de tudom hogy ez az én hibám is. Abba hagytam az iskolát igy 10 osztàlyom van. Gondoltam rá hogy befejezem. Sokat ittam és drogoztam volt hogy kórházban ébredtem de leszoktam már. Van egy 4 hónapos gyerekem, egyszer találkoztam vele én nem akartam hogy megszülessen de a csaj igen. A szüleim elváltak, apám elköltözött már rég nem láttam, anyámmal nem jó a kapcsolatom de vele élek. Beláttam hogy változnom kell és talán a gyerekkel is kezdeni kéne valamit hogy jobb élete legyen de nincs akaraterőm és azt se tudom hogy kezdjem el és csináljam végig az egészet főleg hogy segítségem sincs.
2012. dec. 16. 11:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%
Keres munkát estin pedig érettségiz le. A gyereket pedig látogasd érdeklődj utána.
2012. dec. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%

Egy jóbarátom történetét hadd meséljem el:


Rosszul tanult, verekedésekbe keveredett, mindenki börtönt jósolt neki. 19 évesen teherbe ejtett egy lányt. Kötelességtudatból elvette (mondjuk ez a mozzanat nem volt jó döntés). Elkezdett rendesen dolgozni, majd kisgyerek mellett estin leérettségizett. Később egyetemre ment és lediplomázott - eközben gyereket nevelt és dolgozott is.


Ma 40 éves, a gyerek gyakorlatilag felnőtt, bár időközben elváltak a szülők.A srác jól keres, sikeres élete van, szép lehetőségek állnak előtte.

2012. dec. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Most vagy 18 éves, ebben a korban még igen-igen korai azt mondani, hogy az életben nem értél el semmit.

Még előtted van minimum 50-60 év, és abban rengeteg lehetőség arra, hogy a legvégén visszanézve, elmondhasd, hogy mégiscsak elértél valamit.

Most van itt az ideje, hogy hozzákedj, nekifogj, ha valamit el akarsz érni az életben.


Felkelsz, nemcsak fizikailag, de lelkileg is talpra állsz, összeszeded magad, és addig mégy, amíg munkát nem találsz.

Közben nem árt, ha rendszeresen látogatod a gyermekedet, legalább a kapcsolatod legyen meg vele, ha egyelőre anyagilag nem is tudod támogatni.

Ő lesz a te hajtóerőd, az ő élete, no meg a következő kis családod élete fogja benned az erőt fenntartani, és segíteni abban, hogy képes legyén egy normális, sikeres életet élni.

Ezt tartsd szem előtt, és ha ezt naponta megcsinálod, akkor majd a végén elmondhatod, hogy mégiscsak elértél valamit az életben.

2012. dec. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
97%
Csak ne engedd,hogy eluralkodjanak rajtad a negatív gondolatok és az önsajnálat,mert akkor tényleg véged.Amúgy meg miért ne lenne esélyed?Mindenkinek van.
2012. dec. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Még előtted az élet, ne csüggedj! A gyerekeddel törődj, menj el dolgozni, fejezd be az iskolát, először pedig szerintem menj valami tanácsadásra, pszichológushoz.
2012. dec. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag a MÁV-nál pálya-felügyelő munkakörben mindig van felvétel. Ők azok, akik télen-nyáron járják végig a vasúti síneket, nagy vaskalapáccsal, akármivel megkocogtatják, és a hangjából már tudják, ha valami baj van.

Nem könnyű meló, mert egyrészt egész nap gyalogol, másrészt akár mínusz van, akár nyári forróság, menni kell. De éppen ezért nem sokan vállalják, így időlegesen talán te is elkezdhetnél ott dolgozni, amíg jobbat nem találsz.

Mellette estin befejezhetnéd a sulidat, és ha már emberek között mozogsz (munkahely, iskola), akkor hamarabb találhatsz magadnak ennél jobb munkát is, de ha otthon ülsz, az nem vezet sehova. Indulj el valamerre, aztán pedig majd kialakul. Egyik lehetőség jön a másik után, de ahhoz, hogy így legyen, neked is tenni kell.

2012. dec. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
99%

Először is édesanyáddal békülj ki!

Másodszor, ha tudsz, iratkozz be nappali képzésre, de, ha csak tanévkezdéskor lehet suliba menned, akkor gondolom, már átlépted a 18-as határt, esti suliba kell menned. Addig is keress munkát, és hozd rendbe magadat. Gondolok itt arra, hogy vehetsz magadnak normális ruhákat, rendbe hozod kicsit a lakást, ahol édesanyáddal élsz. És csak eztán állsz a gyermeked anyja elé. Mert ekkor már fel tudsz mutatni munkát, esetleg sulit, és a lakásotokra is fel tudod vinni a gyereket, ha kapsz láthatást. Kicsit olvasgass gyermekfejlődésről szóló cikkeket a neten, hogy majd tudj játszani a kicsivel.

2012. dec. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Akár tudatosan, akár tudat alatt, de fontos számodra az a gyermek, különben fel sem tetted volna ezt a kérdést. Érthető is hisz vér a véredből, ő a te jövőd, így már rögtön nem értelmetlen az életed. Van kiért élned, van kiért küzdened. Tudod, ha neked szar gyerekkorod volt, nem akarhatod, hogy a gyerekednek is az legyen! Én is a szarból álltam fel, és már elmondhatom, hogy vagyok valaki, küzdöttem, rohadt nehéz volt, de erős akarattal, kitartással elérhetőek a vágyaink. Tanulj, dolgozz, tedd félre a pénzed, és építsd fel az életed!
2012. dec. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nincs célom szóval nem akarok 20 iskolát elvégezni, nem akarok jó munkát és családot. Nem akarom magam összekötni senkivel. Ezt a gyereket sem akartam mert túl nagy felelősség meg fiatal is vagyok hozzá és nem apának való. Találkozhatnék vele de nem merem megkeresni mert félek hogy egy idő után elhagynám és azzal csak ártanék neki. Kicsit azért érdekel mert mégis az enyém de jobb lenne csak kívülről figyelni őt, rossz életet nem akarok neki ezért remélem hogy az anyja talál magának valami normális pasit aki jó apja lehet gyereknek és normális családban nőhet fel.
2012. dec. 18. 22:47
 10/21 anonim ***** válasza:
95%

bekulj ki az anyadal

keres melot

fejezdbe az iskolat

2012. dec. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!