Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért terjedt el az a szokás,...

Miért terjedt el az a szokás, hogyha valaki tüsszent, azt kell mondani, hogy egészségére, mikor az összes illemkönyv pont az ellenkezőjét tanítja?

Figyelt kérdés
Ráadásul allergiaszezonban idegesítő is, hogy az ember tüsszent vagy ötöt egymás után, és akkor az egész terem/folyosó/busz rázendít, hogy egészségére.
2013. febr. 1. 10:16
 1/5 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Az ember azért tüsszent,mert ez által az orrnyálkahártyát irritáló por,pollen,stb...eltávozik az orrüregből!Tehát,tüsszenteni egészséges dolog az pedig emberi minimum,hogy kinyilvánítsam jókívánságomat.Az meg lényegtelen,hogy az illemkönyvek mit írnak,ha én egyszer így érzem és gondolom.

2013. febr. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hollófernyiges ***** válasza:
100%
A középkorban, amikor a szokás kialakult, az volt a nézet, hogy a tüsszentéssel egy ártó démont távolítasz el magadból.
2013. febr. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
A "Robitusin!" sokkal rosszabb.
2013. febr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"A középkorban, amikor a szokás kialakult, az volt a nézet, hogy a tüsszentéssel egy ártó démont távolítasz el magadból."


Egy másik magyarázat szerint pedig pont h akkor költözik bele az emberbe egy idegen "lélek/szellem". A teljes mondat ez alapján vhogy így szólhatott:

"Váljon a beléd költözött új lélek az egészségedre."

2013. febr. 2. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hollófernyiges ***** válasza:
Ezt én maximum csak egy sátánista szektában tudom elképzelni :)
2013. febr. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!