Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nyújthat-e kezet a mai modern...

Nyújthat-e kezet a mai modern társadalomban a férfi a nőnek bemutatkozásnál?

Figyelt kérdés

Az Illemtan ugyebár azt írja elő, hogy a nő nyújtson kezet először a férfinek.

Én (19/f) úgy érzem, ez a szabály ma már idejétmúltnak számít. Elsősorban azért gondolom ezt, mert a legtöbb lány (elsősorban a korombeliek) nincs is tisztában ezzel a szabállyal, s nem egy kínos pillanatot eredményezett már, hogy a lányok részéről elmaradt kéznyújtás miatt a bemutatkozás mondhatni felemásra sikeredett.

Gondoltam, megkérdezem, mit gondoltok ti (elsősorban a fiatalabb korosztály), nyújthat-e ma már kezet a férfi először?


Üdv.


2013. febr. 9. 11:16
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:
68%
Nem. Nem a szokás idejétmúlt, a lányoknak illene megtanulniuk az alapvető illemszabályokat (és persze a fiúknak is)
2013. febr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sem.

Az meglehet, hogy a kézfogás szokása kimegy a divatból, számos kultúrában nincs akkora jelentős szerepe, mint nálunk.

Van, ahol egyáltalán nem szokás.

A női egyenjogúság számos helyen megváltotztatja a szokásokat a férfi és a nő közötti kapcsolatban, de a hagyományos illemszabályoknak is van létjogosultsága.

2013. febr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Iskolában bár tanultuk ezeket az illemszabályokat, de el is felejtettük. Nekem ha eleve bemutatnának valakit, nem az illemszabályokkal foglalkoznék, nem gondolnám azt egy fiúról, ha a kezét nyújtaná, hogy 'hú, de nem tudja az illemszabályokat' :D Sőt örülnék neki, hiszen azt azt jelentené, hogy valamilyen szinten nincs ellenére a találkozásunk. Viszont a szokások és népi hagyományok nagyon fontosak nekem (még ha nem is ismerem rendesen őket) és ezért jó lenne, ha megőriznénk őket, mert igy fokozatosan elfelejtjük őket :/ pedig szerintem ezek értékes kincsek.

El ne felejtsem.. szerintem sok lány úgy tudja, hogy előbb a férfi nyújtson kezet, úgyhogy nem hinném, hogy okon veszik, ha ezt teszed. Viszont ha egy férfi nem tudja az illemet és a nő igen, akkkor meg eléggé férresikerülhet a dolog, akarva, akaratlanul.

18l

2013. febr. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kitaláltam, hogyan fogom csinálni: bemutatkozom, ő is, elismétlem a nevét, s ha közben nem történt kéznyújtás a részéről, akkor támadok én, mondván, hogy "Örülök a találkozásnak" vagy valami hasonló kíséretében.


Bár ez így még mindig nem az igazi. Jobb rögtön kezet nyújtani, és közben mondani a nevedet.


Különben, már kezdem úgy érezni, hogy túl nagy ügyet csinálok az egészből. Ha valaki ismeri a szabályt, úgy is rögtön nyújtani fogja a kezét, az enyémet megelőzve - hacsak nem lehengerlő mosolyom láttán zavarba nem jön, és teljesen megfeledkezik az etikettről. :D


No, segáz, lesz, ami lesz. Köszi szépen a válaszokat, és szívesen olvasok további véleményeket is a téma kapcsán!


Üdv.

2013. febr. 13. 18:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen nyújthat! Ezek a szokások teljes mértékben elavultak és idejét múltak! Új modern szokásokra van szükség ebben az új modernebb világban!
2015. jún. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hmm. Én nem is ismertem ezt az illemszabályt :DD De amit én tapasztalok, h pl. baráti társaság esetén nagyobb eséllyel üdvözölnek fiúk is öleléssel, mint kézfogással, és csodálkoznak, h én kezet nyújtok nekik. Pedig én akkor ölelkezek, ha jobban ismerem az illetőt.


Szerintem simán nyújthat :D


19/L

2019. jan. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!