Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A mai fejlett világban miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai fejlett világban miért várják el a legtöbben még mindig, hogy a pasi udvaroljon, kezdeményezzen?

Figyelt kérdés
Így a 2010-es években - ahol már teljes az egyenrangúság - szerintem szakítani kéne ezekkel a nézetekkel. Bár vannak nők, akik kezdeményezőek, az általános felfogás (véleményem szerint) még mindig eléggé konzervatív, és a férfiaktól várják a nagy lépéseket. Ti egyetértetek ezzel?
2012. jan. 15. 23:08
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
60%

Mert ez ,,rögzült be". Tényleg van olyan lány, aki kezdeményez, de én olyan maradi és konzervatív vagyok, hogy azt várom, hogy a srác kezdeményezzen.


Persze egyenrangúság...de hallottál már az üvegplafon jelenségről?

2012. jan. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
60%
ha fiú vagy, akkor elég puhapöscű vagy. kezdeményezz, ne itt nyavalyogj
2012. jan. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

persze. a fiú tegye meg mindig az első fontos lépéseket.

én elhívom első randira, azzal nincs gáz, de ő foglya meg az én kezem először és ő kezdeményezze a csókot is, valamint a testiséget és mindent. nem a nő dolga ez.

amúgy millió jelet tudok adni arról, amit akarok. és igazából eléggé egyértelműek, ha a fiú is abban gondolkodik, hogy meg akar hódítani engem. pl.: szemkontaktus, megsimogatom az arcát egy csókért meg hasonlók. ha ezekre lép, akkor lép. ha nem, akkor... akkor várunk.

L/19

2012. jan. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, énnem vártam soha. Sőt, a 2 utolsó kapcsolatomnál én kezdeményeztem. Igazából inkább egy határozott bátorítás volt, láttam a srácon, hogy tetszem neki, csak nem igazán mer lépni. Adtam neki egy kezdőlökést, de hagytam, hogy úgy érezze, hogy ő vadászott le engem ;)

És itt érkeztünk el egy fontos dologhoz: sok férfi szereti, ha ő "irányít".

Egyenrangúnak érzem magam vele (ő is így gondolja), de ő valamiért szereti, ha engem "kényeztethet" (pl. ha elmegyünk valahova, akkor fel/lesegíti a kabátomat).

Én nem voltam ehhez hozzászokva soha, de ha ez neki örömet okoz, akkor én nem fogok ellenállni :)

2012. jan. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
51%
Mert ribancokat csak 10 éve nevel a társadalom tömeggyártásban, a párválasztás és az udvarlás menete viszont már évezredek óta a génjeinkben vannak, nem lehet azt csak úgy tudatosan megváltoztatni.
2012. jan. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
58%
fejlett világ, egyenrangúság.. olyan vagy mint egy feminista aktivista. hallod, ez nem kor és szokás kérdése. genetikailag kell egy férfinak udvarolni egy nőnek, meg kell szerezni őt. vagy nemvolt még csajod vagy nemtudom mi lehet,de tudnád ha egy csaj kattan rád hamarabb érzed zaklatásnak mint sikernek. ez az egyik. a másik dolog, mi az hogy nagy lépés? mi olyan kva nagy lépés abban hogy elhivok randira egy csajt? onnan elindul a dolog, ha akar téged adja a jelet. ha nem akk meg ugyis leszAr. ja és zárásképp.. ha kezdeményező nőket keresel ajánlom a rákoczy tér környékét nyugatit stb.
2012. jan. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
32%

nem teljesaz egyenrangúság egyrészt. a nőknek még mindig többet kell szenvedni ugyanazért a pénzért.

másrészt. az egyenjogúságot mi nők vívtuk ki évtizedek kemény munkájával...de Ti, "férfiak" még semmit nem tettetek azért, hogy egyenrangúak legyetek.....

2012. jan. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
37%
Előző: hát végülis semmit sem tettünk ez igaz, de mit kellene. Egyébként sorolj már fel pár találmányt, amit nő talált fel? A szakadt harisnyádat is férfi találta fel :) Egyébként viszont itt be is fejeztem, imádom a nőket!
2012. jan. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
69%
úgy nehéz bármit is feltalálni, ha büntetés jár azért, ha egy nő otthagyja a házimunkát, és elmegy helyette elmélkedni egy amafa alá, mint Newton -.-"
2012. jan. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
46%
:D Ez jó volt! Viszont alapvetően az ember arra van beprogramozva, hogy a férfi a vezető, a nő meg támogató. Az hogy ez az utóbbi 50-60 évben (nálunk még annyi sem) megváltozott, az egy dolog, de több ezer éves genetikai programozást nem lehet eltörölni. Én pl hallgatok a nőkre, szeretem őket, egyáltalán nem tekintek rájuk másodrangú személyekre, de attól még én vagyok a "vezető" egy kapcsolatban, és igazából egy igazi nő nem is nagyon ellenkezik ez ellen. Befolyásolni, formálni tud, de a nadrágot ne ő hordja már :)
2012. jan. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!