Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy beszélhet ilyen csúnyán...

Hogy beszélhet ilyen csúnyán egy nő?

Figyelt kérdés

Az egyik kolléganőm folyamatosan használja ezeket a szavakat:


sz.@r, a pi.csáb@, f.@szom, roh@dék, undorító,

Bezabáltam, mint a disznó.

Telezabáltam magam.


Nem akarom kioktatni, de hogy lehetne jelezni felé, hogy számomra ez kellemetlen, zavarja a fülemet, de leginkább a lelkemet. S egyébként sem illik így beszélni.

Vagy mindenki úgy beszél, ahogy akar, s hagyjam rá?



2013. febr. 22. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Női egyenjogúság van.Nem hallottad?
2013. febr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Lehet ennek az asszonynak fírfi lelke van.
2013. febr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
beszélj te is igy vele. de csak vele. :D
2013. febr. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezek nem tűnnek olyan orbitálisan ronda szavaknak, kifejezéseknek, már ha a nő is csak akkor használja, ha ideges valamiért. Pl. elrontott valamit a munkában és egy "p*csába", vagy egy"f@szom"-mal megnyugtatja magát.


Engem az zavar, aki nyugodt pillanatában is mindig rondán beszél. Pl. "Láttad azt a filmet, b*zdmeg?", vagy "Figyelj, g.eci!"


Amúgy, ha nagyon zavar és egy szobában vagytok megemlítheted neki alkalom adtán, hogy te nem szereted a csúnya beszédet.

2013. febr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg udvariasan,hogy abbahagyná-e,mert téged zavar.Ha nem hagyja abba,többet ne szólj neki,hagyd rá,nem fogsz belehalni.
2013. febr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
Ebben most mi van? Attól, hogy nő, még nem kell jobban megválogatnia a szavait. Egy férfinél is zavarna ez? Vagy csak nőnél? Mert ez a XXI. század, ez tök normális, csomóan káromkodnak. Ezek még nem is durvák. Zabáltam, szar, undorító ezek mióta csúnya szavak?
2013. febr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Márciuska ***** válasza:
86%

Szerintem igenis visszataszító, ha egy nő rondán beszél.(Én is nő vagyok.) Férfiban is utálom az ocsmány beszédet, a nőnél pedig azért rosszabb, mert a nőt ősidők óta alapvetően a kecsességgel, esztétikummal jellemzik, míg a férfit az erővel. (Ha egy "szépből" jön ki valami ronda, az sokkal megrázóbb, az ellentétek miatt).Persze az mindenkivel előfordul, hogy hirtelen dühében vagy fájdalmában káromkodik egyet, de az más. Ha minden második mondatában ilyen szavakat használ, az lealacsonyító. Annak az embernek, aki így beszél, igen alacsony az önbecsülése.

Érdemes lenne az illető hölgynek elolvasni a jó lány és a rossz lány meséjét. A jó lányt azzal jutalmazta a tündér, hogy minden szava gyönggyé és virággá változott, a rosszat meg azzal büntette, hogy minden szava kígyóvá, varangyosbékává, meg férgekké változott.

Egyébként szerintem is udvariasan meg kéne kérni. Ha nem reagál rá, akkor önmagáról állít ki szegénységi bizonyítványt.

2013. febr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, ment a zöld kéz!


Én is kedves Márciuskával értek egyet, de persze nem vagyunk egyformák (szerencsére).

Férfiban sem szimpatikus a csúnyán beszélő, de nyilván néha előfordul, mikor az ember ideges.

De ebben az esetben nincs szó dühről.

Néha, ha csak úgy valaki hoz egy papírt, már arra is úgy reagál, hogy "mi szar ez?"


Mások is jelezték már meghökkenésüket, hogy ne beszéljen így, de nem nagyon foglalkozik mások véleményével, elég öntörvényű.


Szóval, akkor hallgatnom kell! Próbáltam elfogadni, hogy ez az ő lényéhez, egyéniségéhez tartozik, csak ez nekem olyan fura. Tényleg olyan, mintha egy almát látnék, ami kívülről szép, de ha megszólal, akkor rögtön látszik, hogy belül romlott...

2013. febr. 25. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!