Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Avatási tippek! (15 perces...

Avatási tippek! (15 perces szünetekbe) Tudtok?

Figyelt kérdés

Mi egy héten párszor bejárunk az új gimnazistákhoz, ls különböző feladatot adtunk nekik eddig pl: békaugrás, margózás stb...

De sajnos már kifogytunk az ötletekből. Valaki tudna nekem ötelet adni, hogy mit csinálhatunk még egy rövid szünet alatt?


2009. szept. 10. 16:57
1 2
 1/20 anonim válasza:
68%

semmi megalázót...am minek kell ez a hülyeség? nem elég nehéz nekik az iskolakezdés? új iskola, új emberek...ti is utáltátok..én főiskolás vagyok, de gimiben sem hagytuk hogy a felsőbb évesek hülyét csináljanak belőlünk..szerintem anno nektek sem tetszett...


ha meg ennyire gólyát akartok avatni, akkor adjatok nekik fejtörőket, rejtvényeket, legyen elsős osztályok közötti versengés....

2009. szept. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
52%
inkább olvassátok át a tananyagot, nem másokat csesztessetek :)
2009. szept. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%

Azért én nem vagyok ennyire ellene az avatásnak. Én jót röhögtem a mi avatásunkon, mert egyáltalán semmi égő nincs benne szerintem. Nekünk például az volt annó, hogy felrajzoltak egy fát a táblára, tetejére egy macskát, és ugasd le a macskát a fáról. Vagy állj fel, és énekeld el a Süss fel napot. Ebben semmi megalázó nincs szerintem.


Idén meg mi avatunk már, úgyhogy nekem is jól jönnének az ötletek. Nem csak szünetekre, hanem majd magára az avatóra is.


Öregem, már 5 év eltelt azóta, hogy engem avattak. De gyorsan telik az idő.

2009. szept. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

vannak a durvább verziók pl: rajzolsz egy kaput meg egy focilabdát a táblára és megmondod h fejeljenek a labdába- nálunk szó nélkül csinálták


vagy vannak az ilyenek aulába lehívjátok az összes elsős osztályt és énekelniük kell táncolni, hangot utánozni meg hasonlók

2009. szept. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
72%

elég ge.iség az egész.

A poén az, hogy sok suliban kötelező engedelmeskedni állítólag. Nálunk leglaábbis ez a hír járta, hogy kell.

Én kimaradtam ebből, tuti nem mentem volna bele annó. Valszeg jól meg is vertek volna.

2009. szept. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez úgy működik, hogy minden évben október közepén van egy fecskeavató, ami ugyanolyan rendezvény, mint mondjuk az évnyitó. Minden évben az akkori 10. évfolyamok bizonyos osztályai az avatók. Az egész az iskolához közeli színházteremben a színpadon van. Egy egész előadást szoktak csinálni az iskolai élet vicces karikatúráiból, majd ezután jön az avatás, ami rendszerint abból áll, hogy körbe kell menni a fecskéknek a színpadon, és különböző feladatokat kell teljesíteniük. A fecskeavató előtt készül egy feketelista, ami azoknak a diákoknak a neveit tartalmazza, akik külön feladatokat kapnak. A feketelistára felkerülni sokféleképpen lehet, ezt minden osztály maga dönti el, hogy milyen szempontok alapján írja össze. A diákok névtáblákat viselnek az avatón, és a feketelistás fecskéknek olyan feladatokat adnak, hogy például féllábon ugrálva énekelje el a boci-boci tarkát a közönségnek, vagy kap egy mp3 lejátszót, amin megy egy szám, és azt hallgatja, közben énekli a közönségnek az alapján. Amikor én voltam fecske, az avatón végig kellett menni a pályán, és közben csinálni a feladatokat. Az egésznek olyan kerete volt, hogy menyországtól a pokolig vezető út. A feladatok olyanok voltak, hogy enni kellett nutellás uborkát, inni kellett uborkalevet magában, aztán összekenték valami mosószerrel az ember arcát, és volt egy pokol kapuja, meg volt egy ördögnek öltözött avató, és azzal kellett fényképezkedni a kapu előtt. Utána volt egy limbó léc, aztán egy SESZTA feliratú bélyegzővel jól lebélyegezték mindenki kezét, aztán vettünk egy fecske alakú kitűzőt, és egy idézetet egy cetlin egy nagy kondérból, és ennyi. Nálunk ilyen a fecskeavató, nem megalázó, mégis jó buli, és a fecskék is élvezik.


Idén meg a mi osztályunk lesz az avató. :P

2009. szept. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
9%
az is élvezi, akinek énekelni kell 500 vadidegen ember előtt, és semmi hangja??? ja..én is élvezném, ha körberöhögnének...
2009. szept. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
35%
Pfff...undorítóak vagytok,mi a fas*znak kell az újakat bas*zogatni? Ti örülnétek neki? Én is gólya vagyok,de ha velem vki ilyen sza*rokat csináltatna akkor beverném a pofáját az fix,de nem csinálnám meg és kész!!!!:@
2009. szept. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%

Mondjátok csak, szerintetek kötelező ezeket megcsinálni? :D


Mert én most leszek 9.es, de hogy marhaságokat nem csinálok, az tuti...

Szabad ember vagyok; csak azért mert új vagyok egy suliban, még nem muszáj röhögni rajtam (meg az osztálytársakon...)! :)

Szabad alatt pedig azt értem, hogy senki sem rendelkezik felettem, szóval nem csinálok meg semmi olyant, amit nem akarok. :)

A nutellás uborka, meg uborkalevet inni, stb. az elmegy, de énekelni egy csomó ember előtt hang nélkül, megalázó dolgokat csináltatni az nem a legjobb...kiröhögik, aztán oda az önbizalma...kb. ennyit ér ez az egész!


15/F

2009. szept. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Szerintem meg kötelezőnek kellene csinálni a szivatásokat. Én 2éve voltam 9.-es, nekünk is kellett énekelni, táncolni stb. és szerintem egyáltalán nem megalázó, inkább vicces és összehozza a társaságot.
2009. szept. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!