Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Avatási tippek! (15 perces...

Avatási tippek! (15 perces szünetekbe) Tudtok?

Figyelt kérdés

Mi egy héten párszor bejárunk az új gimnazistákhoz, ls különböző feladatot adtunk nekik eddig pl: békaugrás, margózás stb...

De sajnos már kifogytunk az ötletekből. Valaki tudna nekem ötelet adni, hogy mit csinálhatunk még egy rövid szünet alatt?


2009. szept. 10. 16:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
69%

Hogy ti mennyire begyöpösödöttek vagytok! Elképesztő..én már régen voltam gólya ugyan, de nekem tetszett, jóket röhögtünk a többiekkel, h mennyire bénák vagyunk egy- egy feladat során.

Egyébként mit neveztek megalázónak? Azt hogy énekelni, vagy táncolni kell? Az tényleg marhára az...Az én fogalomtáramban a megalázó pl az, mikor wct kell takarítanod, abból inni, az avatók sz.rát eltakarítani...na az megalázó. Azt én sem csinálnám, sőt viccesnek sem tartanám. De a békaurgálással mi a gond??

2009. szept. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja, mi a megalázó egy kis éneklésben? Egyébként meg egyáltalán nem neveti ki őket a közönség rosszindulatúan, hiszen az egész dolog légköre legalábbis nálunk viszonylag oldott, plusz mindenki tudja jól, hogy nem azért álltál ki, mert nincs önkritikád, hanem mert az ünnepség része, hogy bénázunk egy kicsit. Továbbá a nézőközönség nagyrésze meg a suli felsőbbévesei, akik ugyanígy bénáztak annó. Egyébként meg nálunk legalábbis mint mondtam, a fecskeavató nem olyan, hogy átjönnek szünet közben a kicsikhez, aztán tolnak egy kis szivatást, hanem egy rendezvény délután, ahova a fecskék maguk mennek el, hogy részt vegyenek a szokásos iskolai ünnepségen. De ha rohadtul ki akarod vonni magad a mókából, és a társaságból, akkor egyszerűen nem mész el, és kész, nem fogsz hiányozni senkinek, lesznek majd, akik elmennek, viccnek fogják fel, és kellemes emlékeik lesznek róla. Az, hogy a rendezvény ne alázás, hanem kellemes időtöltés legyen, az avató osztály(ok) dolga. Sokkal nagyobb felelősség ez, mint aminek hangzik.
2009. szept. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Utolsó: Jah, egy ünnepség nem olyan gáz! Mondjuk énekelni nem szeretek, s ha kérik se fogok. Énekórán is csak azért teszem, mert muszáj, pedig anyum szerint jó a hangom...szerintem sem rossz, de amit nem szeretsz, azt nem csinálod. Mokából sem, nem igaz?


De az olyan, hogy fejeld le a táblát...hát fejelje le az, aki rajzolta azt a labdát oda! Nekem nem kell a fejfájás. Mert ha odaérinted a fejed, akkor az a baj, hogy nem elég erős, fejeld ahogy bírod...


A bulival pedig minden OK, de szerintem akkor, hogyha azt csinálsz meg, amit te jónak látsz, amit nem szeretnél, mert neked kellemetlen, azt nem csinálod...

Lehet, hogy pl. 500 ember nem fog nevetni ha énekelsz, mert tudják, hogy ez a "program", de te viszont ott vörösödsz, szégyenkezel, mert te nem akarod azt. És így nem lehet jól érzeni magad, szerintem...


De ti tudjátok.

Még 4 nap a suliig, én nagyon várom, új haverok, új környezet, meg minden, de hogy nem csinálok baromságokat majd, ha könyörögnek se, az 110%...


15/F

2009. szept. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Sztem nincs benne semmi megalázó ! Mi nem csinálunk velük semmi durávt, és ez tényleg csak közelebb hozza a társaságot ! Valaki még tud pár ötletet szünetre?
2009. szept. 11. 13:35
 15/20 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nálunk is volt anno szecskaavató, bár így szünetekben nem volt, hanem megvolt a maga napja, amikor kb. délután 5re be kellett menni, a 12-esek megmondták, hogy milyen öltözetben (nekünk pizsiben kellett), aztán mindenféle hülye feladatot kaptunk. Az egész suli ott volt, szerintem tök jó poén volt. Már csak egy feladatra emlékszem, hogy lufit kellett borotválni :) A "szivatások" után mindenki átöltözött persze, aztán suli-buli volt estig. Mi poénnak fogtuk fel, tök jó volt, jól össze is kovácsolódott a társaság.
2009. szept. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
már elnézést hogy nem a kérdésre válaszolok, de előttem ezt már megtették egy páran. Szóval csak annyit szeretnék hozzá fúzni a dolgokhoz, hogy nem kellene annyira megalázónak, meg r.hadékságnak tartani ezt az avatás dolgot. Ennek általában több éves, vagy éppen évtizedes HAGYOMÁNYa van. Anyáink is túl estek rajta meg az övéik is. Rendben van hogy szabadok vagyunk és jogaink vannak, de nemszabad elfeletkeznünk a kötelességeinkről sem. Meg kell csinálni és kész. Amúgy meg az újoncoknak ajánlom hogy gondoljanak arra hogy ők is fognak avatni, szval ne legyenek annyira felháborodva.
2009. okt. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

2 éve jött létre az a suli ahova járok és az első évben nem volt avatás az elsősöknek,de a második évben(mikor mi jöttünk) nekünk már megszervezték.Eléggé paráztunk tőle,mert a felsősök mindenfélével riogattak:'D listát is kaptunk,hogy mit kell hozni: ellenőrző:'D,olyan ruha ami nem baj ha vizes,koszos lesz :'D

Az egész ugy kezdődött hogy reggel mindenki kapott egy papir poharat(szalaggal) és felkellett kötni a fejedre még a két elsős ofő is kapottxD aztán elő kellett adnunk a 20 perces műsort,majd utána 4es csoportokba osztottak minket és ,,vak karaoke'' vagyis egy harmadikos srác elkezdte énekelni a dalt,majd nekünk kellett fojtatni fejből,és persze 70-80 as évekbeli slágerek,aki nem tudta folytatni az még kapott külön feladatot,elég viccesek voltak,de mindenki jól szórakozott,még mi avatottak is

a végén pedig az ellenőrzönkre kellett esküt tenni:'D


nálunk semmi megalázó nem volt benne,mindenki jól szórakozott

2010. júl. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Előző: Amit nem értek: Ha ti a suli pályafutásának második évfolyama voltatok, akkor hogy lehettek ott harmadikosok is? Importálták?
2010. júl. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

előzőnek: már az első évben,vagyis a suli megnyitásakor kellett harmadik évfolyamot nyitni,mert voltak jelentkezők

a 2. évben pedig értelemszerűen már negyedikesek is voltak

2010. júl. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 diacica18 válasza:
Sajnálom azokat aki ilyen komolyan veszi az avatást...tőlünk mind a 56 ember benne volt az avatásba...és nagyon nem haltunk bele...most pedig mi avatunk...jó cselekedetért nyalókát vagy rágót kapnak...majd avatásként kicsit játszunk velük, úgy h ők is élvezzék:)
2012. szept. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!