Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha rövid ideig (nyolc napig)...

Ha rövid ideig (nyolc napig) vagyok afféle vendégként egy irodában, illetlenség, ha az utolsó napon az ottlevőknek adok egy kis ajándékot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hogy érthetőbb legyen a kérdés: a szakdolgozatomhoz végzek kutatást egy bíróságon, ahol ügyeket tanulmányozok. A polgári irodában lettem elhelyezve, ahol hat ügyintézőnő van, velük vagyok így együtt öt-hat órát egy nap. Az egyikük segít csak a munkában, mint az iroda vezetője, ő segít, hogy hozzájussak az ügyekhez, egyébként csak a "közös tér" köt össze minket, de azért úgy érzem hogy az egész irodának közösen kéne venni valami nem túl nagy dolgot, egy merci csokit talán (persze a nagyobb méretűt). Mégis csak 8 napig ott voltam.. Szerintetek ez helyénvaló, vagy nem illik ilyenkor semmit se adni? Esetleg csak annak illik, aki segített, és vele szemben lenne sértés, ha közös csoki lenne?

Azért sem tudom, mihez kezdjek, mert legutóbb az egyetemen vittem az egyik tanszéki titkárnőnek hasonló ajándékot (kb ezer Ft volt), mert sok mindenben segített, de nem örült neki, látszott rajta hogy zavarban van és csak udvariasságból fogadta el.

Nem akarok udvariatlan lenni, csak a hálámat akarom kimutatni.


Köszönöm a tippeket!



2013. márc. 7. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez kedves dolog, én biztos nagyon örülnék neki. Ha esetleg csinálnál valami sütit, és abból beviszel utolsó nap pár szeletet? Lehet akár ilyen sütés nélküli is, mint a kókuszgolyó, kekszes rúd, vagy az ostyaszalámi...
2013. márc. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ez nagyon jó ötlet! Sajnos azok táborát gyarapítom, akik nem értenek semmit a sütéshez, pedig ez tényleg kevésbé lenne zavarbaejtő, mint beállítani valami drága édességgel.
2013. márc. 7. 18:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a helyedben valami olyat vinnék, ami "darabos" és könnyen fogyasztható.


Tehát, nem igényel evőeszközt és egyéb macerát.


A csokit azért nem érzem jó ötletnek, mert akkor azt ki kell bontani... hát, nekem furcsa lenne a helyzet.


Viszont, kicsit drágábban biztosan lehet is vásárolni süteményeket, amik nem "gagyik", de sósból és édesből is tudnál egyaránt egy átlagos tálcányit, vagy akár nagyobbat összerakatni, mellé szalvétát, hogy oda lépnek, leveszik a sütit (esetleg papírtányér) és a szalvétával megtörlik a kezüket.


Hirtelen ami eszembe jutott pl. Mignon.

Sósból is biztosan lehet kapni ilyen fornetti jellegű sósat.


Az árakat nem tudom, de szerintem egy 2 - 2.5 ezer forintból ezek lazán kijönnek, laglább is itt vidéken.


Én ilyesmiben gondolkodnék.


Üdv.

2013. márc. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ, nagyon hasznosak voltak!
2013. márc. 7. 19:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a nyári gyakorlatomat töltöttem egy rendelőben, ahol volt 5 orvos és 7 asszisztens. Igazából úgy alakult a beosztás, hogy 80%-ban ugyanazzal az asszisztenssel és dokival voltam, de végeredményben mindenkivel töltöttem időd.

Szerettem volna ennek a dokinak és asszisztensnek külön adni vmit, de hülyén jött volna ki, az az igazság.

Így a rendelővezetőnek vettem 10 ezer Ft-ért (2 hétig fizették a kajámat, szóval ez még kevés is volt, ha úgy vesszük) mindenféle "darabos" csokit és odaadtam neki.

Csak remélni tudom, hogy a konyhában végezte a közös ebédlőasztalnál. :D

2013. márc. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Te se lehettél könnyű helyzetben, ez is nehéz kérdés.
2013. márc. 7. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!