Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti hogyan álltok a külföldi...

Ti hogyan álltok a külföldi származásúakhoz, akiknek más kulturális szokásai vannak?

Figyelt kérdés

Pl. én japán származású vagyok, pár szokásom kissé eltér az magyartól, ha nem figyelek oda megszokásból szipogok amit itt eléggé elítélnek, a párom és családja is szól, adják a zsebkendőt, orrcseppet, az idegenek pedig még a buszon is elülnek mellőlem.

A másik, hogy ha zavart vagyok mosolygok, ez vicces is tud lenni, csak sokan nem tudják mit is akarok ezzel.

Ilyesmi még pl. a déli népek személyes térbe való "belegázolása", mondjuk magyar is van aki 10 centiről beszél az arcomba és hozzányom a falhoz, vagy a büfögés, szürcsölés, stb.



2013. márc. 16. 13:44
 1/9 Andizsuzsi ***** válasza:

Ha a fenti kérdést te írtad, akkor minden elismerésem a nyelvtudásodért.

Én magyarként sem szeretem, ha a személyes terembe behatolnak, illetve ok nélkül megérintenek. Zavarunkban mi is tudunk bárgyún vigyorogni, nézz csak meg pár kamaszt. A szipogásról nekem is a betegség jut eszembe.

Miért szipogtok?

2013. márc. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Amiket leírtál az nem japán szokás. A szipogás nem más mint egy rossz szokás amire a szüleid nem tanítottak meg, Ráadásul elég undorító szokás. Ahogy az sem japán szokás hogyha zavarban vagy vigyorogsz. A legtöbb önbizalomhiánnyal küszködő ember vigyorog, mert nem tudja mi a helyes lépés ilyenkor.

A férjem született japán. Több mint 3 évig éltünk Japánban, és sehol nem tapasztaltam hogy a japánok szipognának vagy vigyorognának ha kell ha nem. Ezek a te rossz szokásaid. Tessék a szipogásról leszokni..

2013. márc. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

büfögés, szürcsölés, szipogás, krákogás, orrturkálás ezek nem nemzetfüggő szokások. Ezek a világon mindenütt előfordul olyan embereknél akiket gyerekkorban a kevésbé kulturált szülei nem tanították meg, hogy hogyan kell enni-inni rendesen, hogy kell az orrunkat kifújni egy zsebkendőbe, hogyan kell mély levegőt venni ha valami kaparja a torkunkat (és nem krákogni, slejmet köpni) hogyan kell a kezünket a szánk elé tenni( lehetőleg egy zsebkendővel) ha ásítunk vagy tüsszentünk..

Ahogy a csoszogás is egy idétlen szokás, mert nem tanulta meg az illető hogy emelje a lábát lépés közben és ne húzza

2013. márc. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Már régóta itt élek, suliba is itt jártam.

Japánban a nyilvános orrfújás illetlenségnek számít. A használt zsebkendőt pedig tilos eltenni, mivel gusztustalannak tartják a saját taknyunkat a zsebünkben hordani.

Amíg én kint éltem találkoztam szipogó emberekkel, főleg északon, Tokió környékén gondolom jobban átvették a nyugati szokásokat.


[link]


Azért elég sok találat van erre, csak nem hazudik mindenki.


A japán rokonaim egyébként pedig azt tartják undorítónak, amikor valaki az ebédlőasztalnál trombitál egy jó nagyot, majd az agyonhasznált zsepit zsebreteszi.

2013. márc. 16. 14:10
 5/9 anonim ***** válasza:

Drága kérdező.. Voltál már Japánban?? Mert hogy tudd.. Minden sarkon van automata papír zsebkendő adagoló. Sőt ezerféle papír zsebkendő van kezdve a gyerekeknek a különféle figurástól az illatos mintásig. Nem csak Japánban illetlenség ebéd közben trombitálni.. Ez Magyarországon sőt Angliában is illetlenség. De egy jól nevelt japán vagy angol vagy magyar vagy bárki elnézést kér, feláll az asztaltól, kimegy a fürdőszobába vagy bármelyik helyiségbe és ott fújja ki az orrát. A 87 éves született és erősen hagyományőrző japán anyósom is ezt csinálja..

Vannak régi illemszabályok ami a 21 században csak egy szép történeti hagyomány, de már régen nem használják..(még az idősebb generáció sem)

2013. márc. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Még valamit.

Ma már szinte senki nem használ textil zsebkendőt..Így senki nem teszi el a használt pzs-t hanem kidobja rögtön..

2013. márc. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, hogy a japánok inkább szipognak mint orrot fújnak nyilvános helyen.


A böfögés sem mindenhol illetlen, pl. a törököknél, ha egy jó edéb után nem böfögsz, az azt jelzi a házigazdának, hogy nem ízlett az étel.

2013. márc. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, találkoztam Hello Kitty zsebkendővel, sőt, a sarkon nem szórólapot hanem reklám papírzsepit osztottak, ami jó ötlet, mivel azt nem fogom azonnal kidobni. Ettől függetlenül pl. a metróban, vagy egy egyetemi előadáson nem illik használni, ezért inkább szipognak, mintsem a másik nyakába orrot fújjanak.
2013. márc. 16. 14:28
 9/9 anonim ***** válasza:

Nos, én nem akarom jobban tudni, hogy mi szokás és mi modortalanság Japánban, de az biztos, hogy itt kimondottan szokatlan és illetlen.


Megértem, ha azt mondod, hogy ez ott normális, de itt annyira máshogy vagyunk szokva, hogy reflexszerűen úgyis gusztustalannak fogjuk találni.


Szerintem ugyanez menne visszafelé, ha én mennék ki Japánba.

2013. márc. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!