Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen normák/szabályok...

Milyen normák/szabályok vannak Magyarországon, ami egy külföldi számára érdekes/megdöbbentő lehet?

Figyelt kérdés
Akár olyat is írhattok, ami a szomszédos országoknál is oké, de messzebb, például Dániában már meghökkentő

2012. szept. 11. 09:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Lehet, hogy nem ilyesmire gondoltál, de állítólag csak nálunk van olyan, hogy az autósok villognak, ha elengednek valakit, pl. gyalogost a zebrán. Máshol épp ellenkezőleg, úgy használják, mint a dudát.
2012. szept. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, ilyenekre
2012. szept. 11. 10:11
 3/11 anonim ***** válasza:
Zéró tolerancia (rajtunk kívül még vagy 2 ilyen ország van Európában)
2012. szept. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 ava87 ***** válasza:

Konkrétumot most nem tudok írni, de például nagyon sok országban eltérő, hogy étteremben, vendéglőben adnak-e borravalót, és ha igen, akkor mennyit.

Egyszer a kezembe akadt egy régebbi útikönyv, nagyon sok országról benne voltak a fontos tudnivalók, és mindegyiknél külön kis fejezete volt annak, hogy hol mennyit szokás adni (vagy hogy egyáltalán szokás-e).

2012. szept. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Egyik finn ismerősöm mesélte, hogy sok helyen járt már a világban, de sehol nem volt az étterem ennyire bonyolult. Autóval utazták körbe az országot és kerestek éttermet. Gondolták, hogy valami restaurant vagy valami hasonló lesz (restaurante, ristorante). Mondták, hogy soha nem voltak olyan országban ahol nem találtak volna éttermet, mindenhol annyira egyértelmű volt, kivéve Magyarországon. Aztán megkérdezték, hogy mi magyarul az étterem. Mai napig emlékszik erre a szóra :)
2012. szept. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

A Nyugat-Európából és Amerikából érkező külföldiek számára Magyarország legszokatlanabb tulajdonsága a nyomor. Megdöbbennek, hogy mi miket megeszünk (1-2 napos kaja, picit megnyomódott gyümölcs). Amit mi még szemrebbenés nélkül megeszünk, az az ő kultúrájukban már szemétnek számít és kidobják.

Nincsenek hozzászokva továbbá a koldusokhoz, guberálókhoz és a rossz közbiztonsághoz. A "fejlettebb" országokból érkező külföldiek egyenesen veszélyben vannak pl. Budapesten, mert nem ismerik fel a veszélyes embereket. Szokatlan nekik az, hogy rács van az ablakokon, és képesek az olyan városrészekben is mosolyogva előre köszönni a járókelőknek, ahol én (helyi lakos) ha meglátok egy járókelőt, inkább átmegyek a túloldalra, mert féltem az irhámat.

Az emberek bunkósága is szokatlan nekik.

2012. szept. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Ne haragudj, utolsó, de ezeket honnan szedted?


Én Németo. délnyugati részén élek, svájci, francia, osztrák határ is közel van. Sok ismerősöm van mindenhonnan, amerikai rokonok is vannak.


A büdös életben nem hallottam, hogy valaki nem enné meg az 1-2 napos kaját. Mindenki megeszi. Nem fogyatékosok ők sem, felismerik, hogy a gyümölcs csak megnyomódott-e, vagy rohad. És senki nem köszönget egymásnak a nagyvárosokban előre, maximum faluban, mint otthon...

2012. szept. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A Magyarországra költözött német ismerőseimtől veszem.
2012. szept. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért ez sem jó, a pazarlás amit te leírtál utolsó válaszoló, még fentebb. Ez szerintem nem követendő példa, hogy 1-2 napos kaját már ne együnk meg... Semmi baja nincsen, max nem olyan jó ízű, sültkrumpli pl nem egy élmény másnap. De megehető. Ha millióim lennének csak kajára, akkor is hidd el sajnálnám kidobni a kaját. De mindegy is, vitát sem akarok szítani, és a kérdés sem erről szólt:)

Egyébként nekem egy thai ismerősöm volt itt Mo.-n a belga barátjával, és nekik pl az volt a furcsa, hogy az ásványvizek "színkódosak". Rózsaszín mentes, kék szénsavas, zöld-sárga meg közepesen szénsavas. Ők azt hitték, nincs ennek jelentősége (Belgiumban legalábbis nincsen, mert ott élnek), de amikor először vettek szénsavasat mentes helyett, rögtön rájöttek:D

2012. szept. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom ez általános-e Magyarországon, de az én családomban ha együtt eszünk, akkor mindig megvárjuk míg mindenki asztalhoz ül, és csak akkor kezdünk enni. Amikor Angliában voltam, egyik nap én kaptam először a kaját, a többiek még vártak hogy az övék kész legyen, én meg nem kezdtem el egyedül enni, mert azt "nem illik", és már tiszta hülyének néztek. De ez lehet hogy csak éppen az a család és az én családom közti különbség.
2012. szept. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!