Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Sokat szoktam kérdezni? Hogy...

Sokat szoktam kérdezni? Hogy tudnám ezt megváltoztatni?

Figyelt kérdés

Alapjában véve, egy csendes lány vagyok(ezen is szeretnék változtatni, csak nem tudok), és az osztálytársaim mondták, hogy túl sokat kérdezek. Pl.: Mi matekból a házi?

Milyen óra lesz holnap? És ezen nagyon szeretnék változtati. Hogy legyen önbizalmam. 15/L



2013. márc. 20. 15:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem biztos, mert ennyiből nem lehet megmondani, de a sok kérdés azt is jelentheti, hogy nem szeretsz (vagy nem tudsz) új témát bedobni, esetleg csak simán nincs közös témátok. A kérdéssel a többieket beszélteted, vagyis be is dobsz témát, meg nem is.

Próbálj egy beszélgetésbe úgy bekapcsolódni, hogy a saját véleményedet mondod, még ha más is, mint a többieké. Nem vitázni kell, csak mond el, szerinted miért van másképp, vagy miért értesz egyet. Amikor beszélgetsz, próbálj ne a másik nézőpontjához alkalmazkodni, hanem közben gondolkodj azon, hogy szerinted is úgy van-e, vagy hogy te mit tennél az ő helyében. Ha másképp vélekedsz, akkor az már egy jó téma, és máris nem egy kérdés. :)

2013. márc. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

próbáld ki ezt:



[link]

2013. márc. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!