Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a helyzet abban az esetben,...

Mi a helyzet abban az esetben, ha egy boltban a hentespultnál cigányszalámit vagy cigányszalonnát kérek, de a kiszolgáló roma?

Figyelt kérdés
akkor is tilos a cigányozás?
2009. szept. 20. 11:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
én már találkoztam olyannal aki mondta hogy ő nem roma hanem cigány...meg ha az a neve a szaláminak akkor mondd nyugodtan
2009. szept. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
bocsi szalonna :D
2009. szept. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%

Valljuk be, ennek vajmi kevés esélye van.

Mármint hogy cigány legyen a hentes.

Ha mégis az, akkor ne vásárolj tőle....

2009. szept. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 baranyi kálmanné ***** válasza:
78%
12:27 Nem mindegyik roma egyfoma van kőzőtűk rendes emberek is.Hentes,tanár,kőműves,asztalos,fodrász stb.Nem mindig kell általánositani.
2009. szept. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Ugyan màr!

Miért ne vàsàroljon töle?

Ha egy cigàny,vagy roma hentesként dolgozik,akkor valoszinü van annyi esze hogy tudja nem sértésnek szànod amit kérsz....

Cigànypecsenyét kérek egy étterembe,ahol cigàny a felszolgàlo,nem fogja leharapni a fejem,hidd el!

2009. szept. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%

A cigányozás _tilos_? :DD Ez új. Akkor gondolom már a magyarozás és a gádzsózás/gójozás is tilos...


Mellesleg ilyen f*szságból is csak ultraliberálisok tudnak problémát csinálni.

2009. szept. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy hangoza: kérek egy romaszalonnát! :-)

Ha az a neve, hogy cigányszalonna, akkor úgy kell kérni.

Miért van az, hogy én nem sértődök meg azon, hogyha magyar helyett azt mondják rám, hogy gádzso? Miért kell az embereknek ilyen hülyeségek miatt országos hisztit csinálni? Évszázadokon át nem volt baj, hogy cigánynak hívták őket? Nem értem, hogy ebben mi a sértő. Nem becsmérlő, ócsároló szó, vagy csúfnév, hanem egy népcsoport neve. Ne kelljen már rettegne, ha kiejtem a népcsoportnak a nevét a számon!!!!

2009. szept. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A cigányok is cigányoknak nevezik magukat, ez 100 százalék. Max. hozzáteszik, hogy cigányember, de romát én cigány szájából még nem hallottam.

A cél a fajgyűlölet elkerülése lenne, azért tilos a cigányozás. Azaz a sztereotípiák hangoztatása, nem a névé - így lenne értelme a dolognak.

2009. szept. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én cigány vagyok....És általában a cigány szót használom...A roma cigányul jelenti azt hogy cigány....(remélem ezt tudtátok)

Szal tök mindegy hogy hogy nevezel minket..

2010. dec. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nem azt jelenti a roma szó, hogy ember? mert szerintem én mindenhol ezt olvastam. de hiszek neked.
2011. nov. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!