Miért tartunk itt?

Figyelt kérdés
Miért szítanak, provokálnak, káromkodnak összevissza a 12 évesek szerte az egész interneten, holott még semmi fogalmuk sincsen arról hogy mit is mondanak, vagy ha igen akkor is csak egy torz képük van a dolgokról. Miért mondják sokan, hogy "hú de megbasznám" ha jól néz ki egy sík hülye csaj? Miért azok keresnek sokat, akik lényegében haszontalan munkát végeznek, nem termelnek, hanem behajtják a bankoknak a pénzt? Miért vannak sokan az egyetemeken azok, akik fizetnek, de nincs is ott a helyük, és miért pont ők "állnak ki" tehetséges nehezebb sorsúak mellett, holott ők a kreditet veszik? Miért a szegényebbek járnak rosszabbul mindenben? Miért nőtt az adósságállományunk több, mint tízszeresére? Miért nincs egy olyan párt, amelyik nem hazudik, és nem él vissza a helyzetével. Miért van az, hogy a Föld egyik oldalán űrrakétát indítanak a Marsra, a másikon éheznek, járványok vannak, és nincs (tiszta) víz? Miért tolakodnak az emberek, utálják egymást, nem bíznak meg semmilyen idegenben, miért használják ki egymást, miért hazudnak mások pofájába, amikor mindenki tudja, hogy ez nem igaz, miért nincs egy normális kiegyensúlyozott társadalom? Miért nincs egyenlőség? Miért látunk napi tízezer reklámot, olyan termékekről, amelyekre nincs is szükségünk? Miért mérgezik az ételeket tartósítószerekkel, szennyezik a folyókat, tengereket. Miért van ez a túlnépesedés? Miért nem a hazai egészségesebb termékeket fogyasztjuk, hanem külföldre eladjuk? Miért hagyjuk, hogy megvegyék olcsón az országunkat apránként? Miért van pozitív és negatív diszkrimináció? Miért van a mohóság, a többet akarás, az irigység, önzőség, hol van az önfeláldozás, miért nem segítünk egymáson, ahelyett hogy csak magunkra gondolnánk? Miért ültetnek az agyunkba téves eszméket hogy mi a jó és mi a rossz? Miért nem törekszünk egyensúlyban lenni a környezettel. Miért költenek dollármilliárdokat olyan kutatásokra, amelyeknek semmi hasznot nem hoznak, sőt rontják a helyzetet? Miért élnek vissza bizonyos 'népek' a történelmi múltjukkal, amin már utólag semmit nem lehet változtatni, és már sok közük nincs is hozzá? Miért van pénzvilág, miért a pénz okozza az embereknek a legnagyobb örömöt? Miért vagyunk a saját magunk, és az emberiség rabszolgái? Miért nem tudunk örülni, miért keressük a boldogságot mindenben? Miért tulajdonítunk túl nagy jelentőséget értéktelen dolgokra, és nem vesszük figyelembe azt ami a legnagyobb érték? Miért tehetjük fel ezeket a kérdéseket, és még sok száz hasonlót??

2013. ápr. 7. 15:13
 1/9 harmincharom válasza:
A jó dolgokról megfeledkeztél. Egyébként minden kornak megvannak a maga problémái, például 60 évvel ezelőtt sem volt sokkal jobb a helyzet.
2013. ápr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom mire golndolsz (a hiperinflációra), de akkor még nem volt fogyasztói társadalom.
2013. ápr. 7. 15:42
 3/9 A kérdező kommentje:
*mármint: talán a hiperinflációra?
2013. ápr. 7. 15:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbben azért, mert az ember a másik ember morális státuszát csak kénytelen kelletlen fogadja el, nem belső indíttatásból, hanem külső kényszerből, hogy az ő státuszát is elfogadják. Tehát a legtöbb emberben nem is merül fel az a gondolat, hogy minden ember, minden létező valamilyen tekintetben formálja személyiségünket, így az ember részévé válik. Mindenki más csak külső létező, tőlünk független, így mindenki csak a saját tartja fontosnak a többi nem számít. Az emberek többsége főleg a nyugati világban antropocentrikus és egocentrikus beállítottságú, talán ez genetikailag van kódolva belénk. Egyébként ezt elég sok film feldolgozza. Sok sci-fi alapját adja.
2013. ápr. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, én úgy tudom, hogy ezzel a sok reklámmal, az én-tudatot szándékosan növelik, hogy minél inkább az Én, a Többet, legyen a fontos, hogy az ego növekedjen. És a megfelelő körülmények a nyugaton vannak, hogy ez jól tudjon érvényesülni.

De az miért van hogy maroknyi ember irányítja a bolygót (és ez nem összeesküvés-elmélet), kénye-kedve szerint?

És elgondolkoztatok azon, hogy a technológiával a társadalom romlik. pl a rómaiak is szerveztek orgiákat, és most a XXI században az internettel, és az alapvető jóléttel (inkább fizikai ellátottsággal) ugyanúgy puhulnak az erkölcsi szabályok.

2013. ápr. 7. 17:57
 6/9 A kérdező kommentje:

Arról meg ne feledkezzünk meg, hogy az oroszlán is akár megeszi a kölykét bármilyen indíttatás nélkül, és az ember meg állatból van, de akkor miért nem a bölcseket tiszteljük meg azzal, hogy vezetnek minket, vezető pozícióba kerülnek?

Meg a kommunizmus is egy gyönyörű elképzelésen alapul, de mégis megoldhatatlan az igazi utópikus társadalom, és mennyien haltak meg ezért.

És belegondolsz, hogy 70-80 éve még fajokba sorolták az embereket aszerint, hogy milyen "nemesvérű".

2013. ápr. 7. 18:04
 7/9 anonim ***** válasza:

hagyd el a civilizációt, az emberiséget, mert ez a meder túl mély ahhoz, hogy visszafordíthass akármit is. vagy csak olvass sokat, szállj magadba és vonatkoztass el. ami az emberiséggel történik, az törvényszerű, szükségszerű.


szerintem se adnád fel az egyéniségedet, önmagadat. politikával, és más egyéb ember által irányított dologgal foglalkozni nem kell. ne akarj egyenlő életet más emberekkel, ez az állatvilágban se működik, csak ha kilépsz a mostani világból, és feladod emberi jogaid, és akkor még nagyobb életveszélyben leszel mint most:)


ne kergess olyan idealizált képet, ami megmarad csak a képzeletnek.

igen állatok vagyunk, tele indulattal, haraggal önzéssel, legbiztosabban önzéssel, mert mindenki az, legyen "jó" vagy "rossz" ember.


gondolom te egy most bontakozó elme vagy:), annak is meg lehet az oka, hogy miért keseregsz ilyesmi miatt, lehet pusztán csak pszichológiai, oka, és nem elvetendő mert ne felejtsük el, mi is csak állatok vagyunk:)


Mint már írtam olvass! nagyobb felelősséggel jár mint azt az ember gondolná, persze ha olyan jellegű könyvet olvas:), én nem ajánlok semmilyen könyvet talán csak annyit, hogy olyat válassz ami előbbre viszi a gondolkodásodat:)

2013. ápr. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"gondolom te egy most bontakozó elme vagy:)"

Hát igen még egész fiatal vagyok :)

2013. ápr. 8. 16:21
 9/9 anonim ***** válasza:
A média hatása! A média nagy úr. Éjjel-nappal budapest? Állandóan csak b*nak meg buliznak, meg verekednek benne kirakatba való nőkkel a főszerepben. És ezt követik a fiatalok. Valamint az olyan oktató jellegű műsorok, amikben állandóan ordibálnak. Ez kell a fiataloknak.
2013. ápr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!