Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért tegez le mindenkit a...

Miért tegez le mindenkit a barátnőm?

Figyelt kérdés

A szüleimet egyből letegezte, pedig 35 évvel idősebbek mint ő, és amikor itt van és jön hozzánk valaki vendég akkor őt is tegezi, van, hogy nem is köszön.


Egyetemista, úgyhogy elvárható lenne ez tőle, én persze magázom a szüleit, amin néha gúnyolódni is szokott.


Én egy nálam jóval idősebb embert addig magázok amíg meg nem engedi, hogy tegezzem, így illik.


2013. ápr. 22. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Mert neveletlen.
2013. ápr. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem nevelték meg a szülei. Neveld meg egy kicsit.
2013. ápr. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
nem lehet, hogy azért, mert a szüleid tegezték őt? ha engem tegez valaki én is vissza tegezek.
2013. ápr. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%

Nem feltetlen neveletlensegbol...

Nalunk is mindig mindenkit tegezunk, akarhany eves...

Nagyon keves embert magazok...

Az elethelyzetemnek kellett valtoznia, hogy ne igy legyen. Olyan kornyezetbe kerultem, ahol mindenkit magazni kellett, a nalamnal fiatalabbakat is (a kb 15 ev felettieket mar magazni kellett)

Igy hamar hozzaszoktam termeszetesse valt.

Nalunk is alap, hogy ha valaki vekerul a csaladba, akkor tegezodni kezd vele mindenki, anyukam tesoi is, talan a nagyszuleim ivetelek, de igazabol nem foglalkoznak vele, ha valaki tegezi tegezi, ha magazza magazza (marmint most az unokak parjairol beszelek)...

Neked kellene szolni neki, hogy nalatok nem szokas...

Az egyik gimiskori exemeknel, meg a naluk lako nagymamat is magazta mindenki, de ugy hogy a sajatgyekei unokai is... Sotazexem a nagybatyjat is magazta pedigo 40 x eves volt csak.....


Tehat azert tegez ke mindenkt szerintem mert baluk eza megszokott...

2013. ápr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

A tegezés nálam is alap ha engem letegeznek...

Xy néni bácsi de a többi tegezve.

Ha zavar szólj rá, hogy magázza anyudékat! De ha anyudék nem szólnak és nem zavarja őket akkor mi a baj?

Köszönni meg én se mindig köszönök... Nem bunkóság de van hogy annyira el vagyok a gondolataimmal, hogy ránézek az emberre tudom, hogy ismerem hallom hogy köszön de nem reagálok csak utána szólók hogy jajj bocs most esett le hogy köszöntél..

2013. ápr. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

Én sosem értettem, hogy miért tegezünk vadidegen embereket.

Lehet, hogy elcsépelt, de a nyelvünk sokkal gazdagabb más európai nyelveknél, sok helyen nincs magázás. Miért nem használjuk?

2013. ápr. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Ha valaki letegez, akkor tegezzem vissza? Azért ez nem így megy..


A munka világában igen, ott valóban. Vagy akár egyetemen. Na de a családban?? Akkor ha a párom nagyszülei letegeznek, akkor tegezzem le én is?? Ezt komolyan gondoljátok? Remélem nem...

A nagyszülei pedig egyáltalán nem tiszteletlenek, hogy letegeztek mindenféle megkérdezés nélkül, viszont fordított esetben mérhetetlen bunkóság lenne.


Mondd meg neki, hogy örülnék neki ha nem tegeznél le mindenkit, mert illetlenség. Te ilyen neveltetésben részesültél, így ha nálatok vagytok, vagy a te rokonaitokkal találkoztok, akkor tartsa ahhoz magát.

2013. ápr. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
14%

Mivel gúnyolódik is rajtad, inkább azt mondanám, hogy neveletlen.


Azzal meg nem értek egyet, hogy aki öreg, akkor már automatikusan letegezhet. Mégis mi jogon? A bunkóság jogán? Az ember azt hinné, az időseket még megnevelték, de egyre inkább úgy látom, hogy az öregség jogán nekik már mindent szabad, persze tisztelet a kivételnek!


Az én szüleim NEM tegezték le a barátomat, még a barátnőm barátját sem, a 18 évest sem. Ha ők letegeztek egy 18 évest, akkor már tegeződést vártak el és mondták is.

2013. ápr. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!