Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az, hogy a Greenpeac...

Miért van az, hogy a Greenpeace minden ellen tiltakozik, de sem most sem a múltkor nem volt hajlandó tiltakozni a Kossuth téri fák kivágása ellen?

Figyelt kérdés
Illés Zoltán a Nagymező utcai , kivágásra ítélt , egytucatnyi fához odaláncolta magát , de most a közel 150 fa kivágásával még egyet is értett .

2013. ápr. 22. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Mitöbb, a tagok kocsival járnak, nem biciklivel. Meg vannak még ilyenek. A legtöbbjüknél a nagy környezettudatosság csak addig tart, még nem megy a személyes kényelem rovására.
2013. ápr. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A GP az új atomtemető ellen is tiltakozott: 5-en 4 autóval.
2013. ápr. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A Greenpeace, valamely olajipari cég szülötte, csak tudnám melyiké.

Az atomenergiánál vehemensebben nem támadnak semmit, pedig közelsem az okozza a legnagyobb környezeti problémát.

Érdekes, hogy amióta követem őket (imádok velük vitatkozni/veszekedni) csak egyetlen olajipari céget ekéznek folyton (a Shellt).

[link]


Annyira buták, mint hat pár rendőrcsizma, a megújuló szót ismételgetik, mint egy ostoba papagáj, Aszódi Attila a BME-n a Nukleáris Technika Intézetének a tanára, biztos ok nélkül került abba a pozícióba... Merthogy a Greenpeace elküldte a p_*csába, hogy HIBÁS az általa írt tanulmány.

A múltkor ilyet mondd nekem egy grínpíszes sz*rházi, aki energetikai kérdésekben osztotta az észt, "A végzettségem valóban nem műszaki, de én ezt inkább előnyként élem meg, mert így nem rossz beidegződések és szakmai sovinizmus alapján döntök" Szerencsére a kórházban csak diplomás orvos van, aki a rossz beidegződések és a szakmai sovinizmusa miatt nem vágja el az ütőeremet....


Két fő profiljuk van, az atomenergia b_sztatása mindenek felett, továbbá a Shell b_sztatása.

Azokra a kérdésekre imádnak kitérő véálaszokat adni, hogy mi lesz velünk atom nélkül... Persze, megújuló, megújoló, nem fogják fel a csökött agyukkal, hogy az jelenleg MÉG nem alternatíva. A "német példával" jönnek, rohadt jó példa, hogy egy csomó gáz meg olajtüzelésű erőművet beindítottak, plusz a franciáktól veszik az áramot-amit a franciák atomerőműben állítanak elő.


Továbbá, egy osztálytársam a grínpísznél volt nyárimunkán, olyan égbekiáltó órabért kapott, hogy én a Tescós munkámmal elbújhattam. De a McDonaldsosok is. Ugyan kérlek, honna van egy nonprofit társadalmi szervezetnek pénze nem is szar bért adni az "önkénteseinek"?


Csak nem attól az olajipari nagyvállalattól, aki szép nagy piachoz fog jutni, ha becsukják az atomerőműveket. Ez a cég persze nem a Shell, különben őt nem takarítanák el ilyen buzgón az útból :-)


Tuti, hogy az affektálós (egyébként szép) lány, aki reggel megállít a Móriczon a gagyi pólójában tényleg azt hiszi, hogy tesz valamit a természetért, és hűde...


A vezetőséget kéne megnézni.

2013. ápr. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Előző, teljesen igaz.

Én röhögni járok a blogjukra.

Valóban Shell b@sztatása, atomenergia b@sztatása.

Ma gondolkoztam el, hogy utolsó Critical Mass-ről semmi, árvácskaültetés Guiness-rekordról semmi, Föld napi szemétszedésekről semmi, népligeti szemétszedésről semmi - a blogjukon.

Ezek nem elég hisztis témák. :D



Mellesleg szakértőkről semmit se tudni.

Pl. egy Levegő Munkacsoport - és ők se szentek - büszkén hirdeti, hogy természetvédelmi mérnökök, vegyészek, biológusok mit tudom én kik szólalnak fel, írnak. Ha felszólal valaki tőlük, meg lehet tudni, mi a végzettsége. Nincs fóbiájuk a szakmabeliektől.

A Greenpeace-nek van.

2013. ápr. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Basszus én szelektíven gyűjtöm a hulladékot, vonattal járok, ha tehetem.

Ország szinten a legtöbb, amit tehetünk szerintem hogy az energiatermelésben nukleáris alapokra helyeztük (az alaperőmű legyen atomerőmű), aztán mellé kezdjük el (észszerűen!) felhúzni a megújulókat. Szép csendben szorítsuk vissza a fosszilist, aztán majd vezessük ki az atomot, ha már nincs szén/olajtüzelés sehol, a megújoló pedig elég mindenre. Ez a második kör nem mostanában esedékes.

De komolyan, mi is a gond az atommal? :-)

Ami a legjobban zavar tőlük az az, amikor nyilvánvalóan HAZUDNAK.

A múltkor ilyet írnak egy szórólapjukon "a nukleáris energiatermelés tíz évente egy csernobil súlyosságú balesethez vezetett".

Két hetes fokozatú baleset történt, Csernobil és Fukusima, ezek közül Fukusima még mindig töredéke volt Csernobilnak (bár kétségtelenül nagyon súlyos). A többiek (Windscale, Three Mile Island) labdáda sem rúgnak.

Na de kérdem, ez hol tízévente egy Csernobil súlyosságú baleset az '50-es évek óta?!

+a szórólapon egy 1945-ben, Nagaszakiban készült kép volt. Na nem azért de az atomtámadás és az erőművi baleset köszönőviszonyban sincsenek...

Alkalmazott propaganda a köbön.


Na de kérdem én, miért nincs szó azokról a témákról, amiket te említettél utolsó? Vagy mondjuk a környezetbarát tömegközlekedés, ami alternatívája az autóknak. Miért ne azért lobbiznak?

Akár jól szervezett nagyvárosi tömegközlekedésért (Budapest, Debrecen, Győr), P+R parkolókkal a városhatárban, akár fejlett belföldi vonatközlekedésért, vagy bármiért. Miért nem ezekért lobbiznak. Komolyan a VILÁG ÉLVONALÁBA TARTOZÓ (Ausztrália utá a második legjobb besorolást kaptuk) Paksi Atomerőmű a legnagyobb környezetszennyező picsiny hazánkban? :-)

Jaaaa, hogy a fejlett tömegközlekedés kevésbé lenne jövedelmező az olajlobbinak.


[link]


Nem semmi hatásvadászat az utpolsó bekezdés:

"S a hazai tanulságok? Először is: nem ártana ami vén ruszki reaktorblokkjainkat is megvizsgálni így. Ne felejtsük, a negyven évvel ezelőtti szovjet technológiát képviselő kicserélhetetlen és javíthatatlan blokkok élettartalmát akarják húsz évvel meghosszabbítani. Nem tűnik jó ötletnek. "


A negyven éves ruszki reaktorblokkok ~30 évesek és csehszlovákok, a tradícinális magas műszaki kultúrával rendelkező csehek készítették őket (Skoda).

A VVER reaktorok nyomottvizes reaktorok, nem pedig forralóvizesek. Forralóvizes reaktorok voltak Csernobilban és mindenütt állítják le őket, mert balesetveszélyes technológiának számítanak.

Igen, a VVER reaktorcsaládot az 1970-es évek előtt fejlesztették ki, de azóta folyamatosan modernizálják, ez olyan, mintha azt mondanád a legújabb hipermodern autóra, hogy "száz éves technológia", mert az első benzinüzemű autó jó száz éves és azóta nem történt semmi.

Nyilván nem úgy hosszabítják meg az üzemidőt, hogy nyomnak rá egy pecsétet és kész, hanem modernizálják folyamatosan. 70-80 éves repülőgpépek is biztonságosan repülnek, csak karbantartás és modernizálás kell. A helyzet kábé ugyanez, annyi különbséggel, hogy az atomerőművek ellenőrzése a repülőgépekénél szigorúbb.


Na erre nem kaptam választ tőlük :-D

2013. ápr. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Hát mert ők nem fognak ilyen alantas műszaki dolgokkal foglalkozni... Sőt, Paksot is cseheknek öltözött ruszkik építették. Hát még ezt sem tudod? :D


Komolyra fordítva a szót, hogy valaki azzal dicsekedjen, hogy nem ért a témához, sőt gyakorlatilag totálisan inkompetens, szerintem szégyenteljes. Én elbújnék az illető helyében, nem hogy még lefikázzam a hozzá értő, tanult szakembereket...

Azért képzelem, mikor hazakerékpároznak. Otthon a kis szélkerék termeli a pici házikójukban az A++ -os besorolású ultraenergiatakarékos berendezéseknek a villanyáramot. És a hokedlin ülve sóhajtoznak, hogy bezzeg a szomszéd a paksi áramot használja, az a környezetromboló, önpusztító barom. Életszerű, nem?

2013. ápr. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezért írtam, hogy röhögni járok a blogjukra.

A hozzászólók szakmai felvetéseire normálisan sosem válaszolnak, csak hebegnek-habognak.

Szakmailag kevesebb közük van a környezetvédelemhez, mint József Attilának. :D



Amúgy tényleg nehezményezem, hogy nagy-nagy, magukat fontosnak tartó környezetvédő szervezet semmi civil környezetvédelemmel kapcsolatos programról nem számol be.

Például én voltam árvácskát ültetni. Nagyon jól esett segíteni a tér megszépítésében. És nem azért mesélem embereknek, hogy voltam, mert villogni akarnék. Hanem ez egy figyelemfelkeltő akció volt. Sokan eljöttek, őket is megérinthette, az ő szemléletüket is formálhatta az esemény. Lehet, hogy azóta nem autóval járnak belvárosból belvárosba - ez sarkított, de szerintem akár ez is lehet.

Fontos figyelemfelkeltő akció akkor, amikor azért nyavalygunk, mert Bp. koszos, elhanyagolt. Lám, tehettünk, hogy szebb legyen.

Én környezetvédelmi világszervezet lennék, főoldalon közölném, hogy Guiness-rekord született.


Az utolsó Critical Mass-ről nem is beszélve.

A CM az évek során nagy eredményt ért el.


Ezekről hol írnak?

Meg a többi, fentebbi kommentemben már hiányolt eseményről?



Szakmaiatlan, képmutató banda...

2013. ápr. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát . Azért kellett itt feltennem a kérdésemet , mert a Greenpeace ugyanerre a kérdésemre két héten keresztül nem volt hajlandó válaszolni .Úgy látom nem vagyok egyedül a rendkívül negatív véleményemmel erről a "szervezetről". Én a jövőben is mindent meg fogok tenni , hogy romboljam ennek a teljesen felesleges , pénzpusztító , szakmaiatlan sóhivatalnak az önképét (image).
2013. máj. 1. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!