Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A férfiak nagy részéből...

A férfiak nagy részéből kihalt az udvarias viselkedés?

Figyelt kérdés

Budapesten élek és jövök-megyek minden nap. Elképesztő, hogy akár fiatal, akár idősebb "férfi"ról legyen is szó (az idézőjel azért, mert az ilyen típus nem érdemli meg a férfi jelzőt), túlnyomó többségét az jellemzi, ha bkv-val utazik, hogy átnéz az időseken, nőkön, kisgyerekeseken, várandósokon, inkább meredten bámul ki az ablakon, csak nehogy fel kelljen állnia 10-15 percre.

Ha tömeg van, lökdösődnek, erőszakosak, az a fontos, hogy ők tudjanak kapaszkodni, leülni, ablakhoz állni, nem veszik észre, vagyis nem akarják észrevenni a körülöttük lévő gyengébbeket.


Mégis milyen viselkedés ez? Hogy tudnak így tükörbe nézni? Egy igazi férfi nemhogy csak figyelmes, de előzékeny és sokkal de sokkal többet is kibír, minthogy állnia kelljen egy buszon.



2013. ápr. 24. 15:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Hát akkor egyenlőséget akartok, kedves hölgyek, vagy nem? Ez a bunkó válaszom. A normális válaszom az, hogy a várandósnak, meg az idősnek mindenképpen át kellene adni a helyet.
2013. ápr. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én nem tudom mi ez, a fiataloknál nyilván nevelési ok lehet, vagy ők ezt látták valahol valakiknél lényegtelen hogy mi az és csesznek rá mindenre. Én vidéken is ezt látom sajnos és amikor egyszer messzebbről mentem fel a fővárosba egy jó 4 órás buszozás akkor ott úgy volt a dolog hogy először azokat engedte fel a sofőr akik végig mennek hogy ne kelljen állniuk és ott is először az idősebbek meg a nők mehettek utána a férfiak.

És még így is amikor félúton voltunk már gyakorlatilag tömve volt az egész busz. sokan a földön ültek akik később szálltak fel és volt fent egy terhes kismama is én akkor középtájt ülhettem de ő is csak középen tudott felszállni, és úgy vett jegyet hogy egyik fiatalabb srác előre ment hogy megvegye neki aki vékonyabb is volt meg elfért, és mivel senki nem adta át az ülőhelyét így én adtam át, persze eddig nem azért adtam át mert bunkó paraszt vagyok, hanem azért nem mert még viszonylag friss volt a bokasérülésem és még a varratok is benne voltak, és bottal jártam. És mivel senki nem adta át a helyet a buszon hőség volt, láttam a kismamán hogy már nyűg neki az állás, így mondtam neki hogy akkor ülj le nyugodtan én kibírom a sérült lábammal valahogy nekitámaszkodva az ülésnek meg a botomba, mert csak egy kistáska volt nálam szerencsére, így bírtam az állást, de még így sem esett le a buszon senkinek hogy én beteg lábammal álltam a buszon hogy egy jobban szenvedő kismamát ülni engedjem, és én nekem is jogom lett volna ülőhelyre de nem tettem meg, mert kíváncsi voltam hogy ki lesz olyan emberies aki hajlandó lenne a helyét át adni, és sajnos több idősebb ember is állt a buszon a fiatalok z9me meg ült mit a jól lakott napközis komolyan.

Persze vannak kivételek, mert nálunk azért többször látom azt hogy átadják a helyüket, én meg munkába menet le sem ülök szinte a buszon mert csak 20 percet utazok és ha látok ülőhelyet azt is meghagyom az idősebbeknek inkább.

De már jártam egy nagyon istenháta mögötti faluban ahol volt egy buszjárat a nagyváros felé és ott sem adták át a fiatalok az ülőhelyüket pedig akkor sokkal több idősebb ember utazott. Vonatokon azért hajlandóak a helyüket átadni, de ott sem viszik hű de nagy túlzásba.

Hogy ennek a konkrét oka mi azt nem tudom, de manapság ugye ilyen nevelést kapnak hogy a szülők nem tanítják erre a gyereküket még kiskorukba 15 évesen meg már hova neveljék a gyereket.

2013. ápr. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A múltkor HÉV-vel utaztam, ami tömve volt természetesen és velem volt a 3 éves fiam. Az ajtó mellett tudtunk csak megállni, illetve kicsit beljebb nyomott a tömeg, volt ott minden és mindenki, még egy kutya is. Valahol középen felszabadult egy hely, erre egy pasi át akart gázolni rajtam, plusz a gyereken, hogy márpedig ő leül oda, és még fel is volt háborodva, hogy nem tud bemenni az ülések közé, mivel nem lehetett megmozdulni sem. Egyébként ez nemcsak a férfiakra jellemző, bárki, bárhol és bármikor simán átgázol rajtad. Én sokat közlekedek babakocsival is, de szerintem a férfiak sokkal udvariasabban például a zebránál, eddig szinte mindig férfi volt, aki átengedett. A nők is simán átmennek egymás nyakán.
2013. ápr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet. Amíg a felnőtt "férfiak" is így viselkednek, addig inkább azon kéne csodálkoznunk, ha a felnövekvő nemzedékben akad még egy-két kulturált példány is.

Sajnos.

2013. ápr. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
ki.
2013. ápr. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Én is egy ilyen bunkó fiatal vagyok. idősek,és a nők között is vannak bunkók, dögivel.. megkérdem hogy picit vigyázzon, mert továbbmennék, és én vagyok a köcsög, hogy nekem ott miértnem jó, a fölszállók meg majdnem széttépnek hátulról.. persze hogy mi is bunkók leszünk, mert napi 4x van ilyen!


16\F (Igen, lehet lepontozni! )

2013. ápr. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
27%
A férfiak nagy részében soha nem volt udvarias viselkedés max a szerelmes regényekben.
2013. ápr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
64%
1-es: Sajnos a legtöbben azt gondolják, hogy a pozitív diszkrimináció az egyenlőség...
2013. ápr. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
Hát annál nem volt rosszabb, amikor pár napja a hévre fellszállt egy huszonéves csapat (férfiak-nők), kb. 8-an voltak, és megálltak az ajtóban, annál amelyik nyílik, és ahányszor megállóhoz érkeztünk, akik le akartak szálni meg akik fel akartak szállni, azoknak oda kellett menni az elülső vagy hátsó ajtóhoz, mert ott álltak és szartak bele hogy emberek ESETLEG fölszállnának a szerelvényre. Én meg mikor megérkeztem ahova mentem, akkor szépen átgázoltam rajtuk. Csak hogy érezzék.
2013. ápr. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Péter33 válasza:
75%
Én azt gondolom (33ffi vagyok), hogy ez egy sokkal bonyolultabb szocioetikai kérdés, semmint hogy holmi sértett felhanggal meg lehetne válaszolni helyesen, objektíven. A nők nyilván azt mondják kihalt, a férfiak azt, hogy nem. Nekem is van + és van - tapasztalatom is. Én is elmondhatom, hogy alapvetően próbálok udvarias lenni, de nagyon sok nő minimálisan sem érdemelné meg ezt. 90% azt tapasztalom, az utakon pl. a nőnek tök magától értetődő, jár az elsőbbség, de hogy Ő adjon..pff...ja, és meg sem köszöni, mert épp mobilozik, vagy körmöt fest. Bosszantó! A világ változik, és nem épp a javára, nem lehet a '80-as éveket sem már a maihoz hasonlítani, hát mág egy XIX századot. Sem szokásokban, sem etikában, vagy normákban. Ugyanakkor nincs új a nap alatt, bunkók akkor is voltak nőben-férfiban egyaránt, ahogy udvariasság és udvariatlanság is épp úgy, mint ma. Nekem ez a véleményem. Arányában szerintem nincs változás. Talán csak hisztisebbek a nők :D :D :D
2013. ápr. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!