Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » LÁNYOK! Ti mennyi házimunkát...

LÁNYOK! Ti mennyi házimunkát (mosogatás, fűnyírás, takarítás stb. ) szoktatok csinálni, mert én mindig levagyok cseszve, hogy nem csinálok semmit, holott igenis csinálok, csak nem tünik fel?!?! Titeket leszoktak cseszni a szüleitek? 17/L

Figyelt kérdés
2013. máj. 1. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem már nem "csesznek le", mert nem lakom otthon 4 éve...

De már megtanultam, hogy sokkal sz.rabb a mosatlant otthagyni, másnap 2x annyi van...és ugyanígy van mindennel. Továbbá jól esik, ha valaki besegít a házimunkába (pl a párom) mert annyira azért nem szórakoztató a dolog minden áldott nap...Szóval ha megint otthon laknék már megérteném anyukámat egy kicsit jobban....


23-L

2013. máj. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem csesznek le tudom, mi a dolgom de vannak emberek, akiknek semmi sem elég és semmi sem elég jó.


Nagyon sok mindent közösen csinálunk legyen az bármi. Néha meg ha úgy alakulnak a dolgok akkor megbeszéljük ki, mit csinál.


Szerintem először is a saját szobáját mindenki ki tudja takarítani ezt tényleg ne várják el mástól hacsak nem betegek, vagy dupla műszakban gályáznak, stb.


Kajálás után mindenki el tud mosogatni maga után de meg lehet egyezni, hogy ma én holnap te.


A közös helyiségeket meg közösen vagy megbeszélés útján.


Egyébként javasolnék valamit: ha ennyire piszkálnak akkor egy-két héten keresztül vezess naplót mikor, mit csináltál, pl mosogatás: csak magam után vagy 4 fő után.


Aztán ha akadékoskodnak akkor told az orruk alá a papírt aztán döntsék el kinek van igaza.

2013. máj. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is így volt. Én megoldottam úgy, hogy 2 napig semmit se csináltam, mert mindig megkaptam, hogy nem csinálok semmit. Utána többet nem mondták, észrevették a "semmit".
2013. máj. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez jò ötlet, amit a kettes válaszoló írt! Csinálj egy listát csak arròl, mindent teszel a családért, plusz szerintem azt is, hogy mind mennyi idödbe került, majd tedd hozzá, hogy mindemellett még ugyebár tanulnod is kell. Aztán majd meglátjátok, hogy a lista kinek ad majd igazat.
2013. máj. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*mi mindent
2013. máj. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Engem elkényeztettek, soha semmit nem kellett csinálnom. Ez a mai napig így van, és sosem szólnak érte. Néha, ha kupis a szobám, szól anyum, hogy pakoljak el, olyankor elpakolok, de ennyi. Mosni, teregetni sose szoktam, mosogatni csak akkor, ha sütök, vagy főzök. Van mosogatógép, általában csak abba pakolok be, de főzés közben elmosom azt, amire még szükségem lesz. Sütni-főzni hobbiból szoktam, imádom. Takarítani se szoktam még a saját szobámat sem. Régebben anyum csinálta, mostmár ő is dolgozik, szóval vettek fel takarítónőt. Ezért sem hagyok kupit a szobámban, mert azt nem szeretem, ha más pakol el utánam, aztán meg nem találok semmit. A fűnyírás szerintem férfi meló, anyukámat se láttam soha de soha füvet nyírni, mindig apum csinálja. Én már 19 éves vagyok, de még itthon lakok, mert fősulira járok, ami ugyanabban a városban van, ahol élünk. Ha majd elköltözök, akkor meg fogom csinálni ezeket, mert rá leszek kényszerülve. Amíg nem muszáj, addig nem csinálom. Sajnos nekem ezek nem jönnek ösztönösen, mint másnak, így hatalmas szenvedés lesz majd egyedül élni, ezt már most tudom.
2013. máj. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elmosogatok, segítek a takarításban, főzésben, csekket fizetek be, meg ha valami elszakad, meg tudom varrni, bár abban nem vagyok profi :D

Pár éve amúgy én sem csináltam semmit, vagyis csak ritkán, és azzal tökéletesen meg voltam elégedve, de most már zavar, ha rendetlenség van a szobámban, és hasonlók, szóval szerintem nálad is kialakul majd.

17/L

2013. máj. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én gimiben kollégista voltam, de amúgy az volt a menetrend, hogy ha hétvégére hazalátogattam, akkor segítettem a bevásárlásnál, illetve én mosogattam. Ezen felül a szobám nem takarították, azt megoldottam (bár elég ritkán kellett, hiszen alig használtam).

Viszont cserébe nyáron én vezettem a teljes háztartást, kivéve a nagybevásárlásokat, mert ahhoz autó kell, oda apukám megy. De minden este megbeszéltük, hogy másnap mi legyen a kaja, és ahhoz ha kellett valami, megvettem és elkészítettem. Meg én csináltam a takarítást, mosás-vasalást, plusz az udvar rendben tartását is. Egyedül a kertbe nem mentem le dolgozni, de azért, mert az anyának a hobbija.

Így szerintem korrekt volt, elég nagy házunk van, de olyan 3-4, maximum 5 óra alatt mindennel végeztem, így a délutánom szabad volt, és a szüleimnek se kellett munka után a háztartással foglalkozni.

2013. máj. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja most már teljesen külön élek, de ha meglátogatom a szüleim, azért egy-két dolgot megcsinálok, pl. a mosogatást szinte mindig, vagy én főzök valamit, vagy ilyesmi.
2013. máj. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!