Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Roma származásúak! Mi a...

Roma származásúak! Mi a véleményetek a saját kisebbrendűségi komplexusaitokról? Jól gondolom, hogy kissebbségi mivoltotok hátrányait akarjátok kompenzálni, amikor ezt látom tőletek? Bővebben lent:

Figyelt kérdés
Én nem vagyok rasszista, voltak már roma kollégáim, főnököm, és vendégeskedtem is cigányoknál, és többnyire jól éreztem magamat köztetek. Egy dolog viszont feltűnt veletek kapcsolatban: Köreitekben feltünően sok az olyan ember, aki szereti önmagát menőnek beállítani. Szeret lódítani, önmagáról valótlan dolgokat állít, és minden megélt szituációt úgy ad elő, mintha ő lett volna ott az egyetlen talpraesett, szuper csávó. Ráadásul amikor egymással beszéltek sokat hőzöngtök, egymást oltogatjátok, leszóljátok, igaz, csak játékosan, de akkor is feltünőan gyakran csináljátok.

2013. máj. 7. 22:49
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
Roma vagyok, és nem hiszem, hogy a kísérőszövegben leírt viselkedési formák a kisebbrendűségi komplexus jelei lennének. Szerintem inkább egyfajta eltorzult értékrendről lehet szó az ilyen eseteknél, ami különböző „rendellenes” magatartási szokásokban nyilvánul meg. Sajnos az efféle megfelelési kényszerből megjátszott viselkedésmód bőrszíntől és származástól függetlenül nagyon sok emberre jellemző. Az én álláspontom tehát az, hogy a felvetett probléma nem etnikai kérdés, hanem abszolút világjelenség.
2013. máj. 8. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez nem cigány sajátosság, csak a cigányoknál jobban feltűnik. Pl. van egy ismerősöm Facebookon, ő olyan pózolós képeket tesz fel magáról, amelyek simán felkerülhetnének a napisz.arra a napiraj rovatba, de közben ő fikázza leghangosabban a cigányokat.


Ennek szerintem az lehet a fő oka, hogy az emberek nagy többsége kifelé él, mert amúgy nincsen önálló érdeklődése, ezért ő akarja mutatni, hogy ő ilyen vagy olyan. Cigányoknál azért gyakoribb, mert náluk erősebb a közösségi kötődés és így kisebb a tere az egyéniség kibontakozásának.

2013. máj. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor beszéljünk a kurucinfós nácikról, akik fikáznak mindenkit, és kivétel nélkül ők a szupermenek, fantasztikus történelemtudással, nagy fizikai erővel, szép kis körszakállal, stb...

Párom apja ilyen, szerinte mindenki zsidó, ő ért mindenhez, elmagyarázza a páromnak, hogy kell főzni(életben nem főzött semmit) mindenkit leszól, minden munkát, tevékenységet, a nőket semmibe veszi, egy agybeteg, agresszív, primitív, korlátolt bunkó.

2016. aug. 15. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!